Dünya Mülteciler Günü Etkinliği
IMG_4866.jpg
1 2 3 4 5 6 »

26 Haziran Çarşamba günü Manisa Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğü, Yunusemre Belediyesi ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği işbirliğinde Ortaköy mesire alanında “ Dünya Mülteciler Günü Şenliği “ düzenlendi. Manisa ilinde ilk defa düzenlenen kapsamlı etkinlikte her yaş grubundan yaklaşık 600 mülteci ve yerel halk (Suriyeli, İranlı, Iraklı, Afgan ve Türk aileler) bir arada vakit geçirdi. Şenlik boyunca çocuklar kendilerine hediye edilen uçurtmalar ve düzenlenen yarışmalarla doyasıya eğlenirken; yetişkinler de Suriyeli, İranlı, Iraklı, Afgan ve Türk müziklerinin eşliğinde birbirlerinin yöresel yemeklerini de tatma ve kültürler arası diyalog kurma fırsatı yakaladı.

7 sene önce Türkiye´ye gelen 14 yaşındaki Iraklı bir mülteci yıllar sonra ilk defa uçurtma uçurmanın keyfini yaşarken; Afgan kadınlar ‘Yıllardır Türkiye´de yaşıyoruz, bizim de bir günümüzün olduğunu ilk defa öğreniyoruz.´ diyerek etkinliğin organize edilmesinden duydukları mutluluğu dile getirdiler.

Programa Yunusemre Belediye Başkanı Sn. Dr. Mehmet Çerçi, Manisa Valiliği İl Göç İdaresi Müdürü Sn. Abdurrahman Şeref Doğramacı, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği İzmir Ofisi yetkilileri katılım gösterdiler.

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Tek bildiğim hiç bir şey bilmediğimdir.

Sokrates
Telefonun mucidi Alexander Graham Bell, karısı ve annesiyle hiçbir zaman telefonda konuşamadı. Çünkü ikisi de doğuştan sağırdı.

İlginç Bilgiler
İLETİŞİM

Adres :
Yunusemre / MANİSA
Telefon : 0 541 303 05 45