AGD den Kızılay`a Destek
Soğuk havaların etkisiyle kan stoklarının azaldığı bu günlerde “Cana can kana kan” sloganıyla Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Manisa Şubesi ve Türk Kızılayı Manisa Kan Merkezi kan bağışı kampanyası düzenlendi. 
Tarih: 1.2.2019 04:02:32/ 31okunma / 0yorum

Soğuk havaların etkisiyle kan stoklarının azaldığı bu günlerde “Cana can kana kan” sloganıyla Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Manisa Şubesi ve Türk Kızılayı Manisa Kan Merkezi kan bağışı kampanyası düzenlendi. Cansuyu Derneği Manisa İl Temsilciliği’nin de destek verdiği kampanya kapsamında üyeler ve vatandaşlar Türk Kızılayı Manisa Kan Merkezi’nin Şehzadeler ilçesine bağlı Ulupark’ta bulunan Dilaver Vardarer Kan Alma Birimi’nde kan bağışında bulundu. Anadolu Gençlik Derneği Manisa Başkanı Hüseyin Eroğlu, Cansuyu Derneği Manisa İl Temsilcisi Fatih Akova da kan bağışında bulundu. Kan bağışında bulunduktan sonra açıklama yapan Başkan Hüseyin Eroğlu, “Öncelikle Anadolu Gençlik Derneğimiz her zaman olduğu gibi hayırlı çalışmaların öncüsü olmaya devam ediyor. Kızılay’ımız ile birlikte bir protokol imzaladık. Bu çerçevede Anadolu Gençlik Derneği olarak Cansuyu Derneğimizin destekleriyle kan bağışında bulunmak için burada toplandık. İnşallah toplanan kanlarımız hem Manisa’mız için, hem de insanlarımız için hayırlı olur” dedi. Manisa Kızılay Kan Merkezi Dr. Levent Mercan ise AGD ve Cansuyu Derneği’ne verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti. Havaların soğumasıyla birlikte kan bağış sayılarında ciddi bir azalmanın söz konusu olduğunu vurgulayan Mercan, “Bugün bu azalan kan bağışlarına destek olmak amacıyla Anadolu Gençlik Derneğimiz ve Cansuyu Derneğimiz kan bağış kampanyasıyla destek verdi. Kendilerine Kızılay adına teşekkür ediyorum. Kan acil değil sürekli bir ihtiyaçtır. Bizim genel parolamız budur” diye konuştu. Ülkemizin kan ihtiyacını karşılamak adına her yıl yaklaşık 2,5 milyon civarında ünite kana ihtiyaç olduğunu kaydeden Mercan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Fakat toplayabildiğimiz kan, bu ihtiyaca ulaşmıyor. Bu rakamlara ulaşabilmemiz için vatandaşlarımızın bu taşın altına elini sokmaları gerekiyor. Bugün sana yarın bana bu sosyal bir imecedir. Bugün benim ihtiyacım olan kan sizin sayenizde benim hayatımı kurtarır ya ada benim kanım sizin hayatınızı kurtarır. Bu sosyal imeceyi canlandırmak adına hepimizin bu işe dört elle sarılması gerekir. Tüm vatandaşlarımızı kanlarıyla başkalarına can olmaya davet ediyoruz. Eğer onlarda bir hastanın derdine derman, bir yarasına pansuman, bir çocuğun nefesine can, bir annenin feryadına koşan olmak istiyorlarsa lütfen kanlarıyla bu insanlarımıza can olsunlar. Bağışlayacakları kanlar için şimdiden tüm vatandaşlarımıza sonsuz şükranlarımızı sunarız, saygılarımızı iletiriz.”
Kaynak: MHA

Anahtar Kelimeler: Kızılay Destek
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
YUNUS EMRE KÜLTÜR PARKI TAMAMLANIYOR
YUNUS EMRE KÜLTÜR PARKI TAMAMLANIYOR
Yunusemre Belediyesi’nin Manisa’ya kazandıracağı en güzel alanlardan biri olan Yunus Emre Kültür Parkı, açılış için gün sayıyor.
`Hizmet İçin Yüreğimizi Ortaya Koyduk`
`Hizmet İçin Yüreğimizi Ortaya Koyduk`
Yere seçimler öncesinde ziyaretlerini aralıksız olarak sürdüren Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, bu kapsamda Mimarlar Odası, Kahveciler Odası ve Manifaturacılar Odası’nı ziyaret ederek, Manisa’da tüm Cumhur İttifakı adayları için destek istedi.
Karayenice `de Başkan Çelik`e coşkulu karşılama
Karayenice `de Başkan Çelik`e coşkulu karşılama
Seçim kampanyası ziyaretleri kapsamında Mahalle ziyaretlerini sürdüren Şehzadeler Belediye Başkan Ömer Faruk Çelik, Karayenice Mahallesini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.
CUMHUR İTTİFAKI YUNUSEMRE`DE EN YÜKSEK OYU ALACAK
CUMHUR İTTİFAKI YUNUSEMRE`DE EN YÜKSEK OYU ALACAK
Yunusemre Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Adayı Dr. Mehmet Çerçi, MHP Yunusemre İlçe Başkanı Buğra Çelikkanat ve yönetimiyle bir araya geldi.
CUMHUR İTTİFAKI ADAYI ÇERÇİ STK TEMSİLCİLERİYLE BULUŞTU
CUMHUR İTTİFAKI ADAYI ÇERÇİ STK TEMSİLCİLERİYLE BULUŞTU
Yunusemre Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Adayı Dr. Mehmet Çerçi, sivil toplum kuruluşu ziyaretleri kapsamında Manisa Girişimciler Derneği, Şehzadeler Ziraat Odası, Lokantacılar Odası ile Tuhafiyeciler Odası’nı ziyaret ederek yerel seçimlerde destek istedi.
Artıl Onlarında Bir Ambumansı Var
Artıl Onlarında Bir Ambumansı Var
Yunusemre Belediyesi, ilçede yaralı ve hasta hayvanlara müdahale edebilmek amacıyla Hayvan Ambulansını hizmete soktu.
Çipiloğlu Yönetim Kurulunu Açıkladı
Çipiloğlu Yönetim Kurulunu Açıkladı
06 Şubat 2019 tarihinde AK parti Genel Merkezi tarafından AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanlığına atanan Mehmet Emin Çipiloğlu yeni yönetimini açıkladı.
Gökbel ve Kalemli`den Başkan Çelik`e tam destek
Gökbel ve Kalemli`den Başkan Çelik`e tam destek
Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik 31 Mart seçimleri kapsamında Mahalle ziyaretlerine başladı ziyaretler kapsamında Başkan Çelik ilk Durağı Gökbel ve Kalemli ve mahalleleri oldu.
Bakan Selçuk AK Parti İl Başkanlığı`nı da ziyaret etti.
Bakan Selçuk AK Parti İl Başkanlığı`nı da ziyaret etti.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Manisa Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi`ndeki ziyaretinin ardından AK Parti İl Başkanlığı`nı da ziyaret etti.
BAKAN SELÇUK`TAN YUNUSEMRE`YE TAM NOT
BAKAN SELÇUK`TAN YUNUSEMRE`YE TAM NOT
Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk’u ağırladı.
CUMHUR İTTİFAKI ADAYI ÇERÇİ`DEN MTSO`YA ZİYARET
CUMHUR İTTİFAKI ADAYI ÇERÇİ`DEN MTSO`YA ZİYARET
Yunusemre Belediye Başkanı, Cumhur İttifakı Adayı Dr. Mehmet Çerçi, sivil toplum kuruluşu ziyaretleri kapsamında Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Mehmet Yılmaz ve yönetimiyle bir araya geldi.
Kula, İstihdamda Kalkınma İçin Tek Yürek
Kula, İstihdamda Kalkınma İçin Tek Yürek
31 Mart yerel seçimler öncesi ilçeye yapılan yatırımları yerinde incelemek ve muhtarlar toplantısına katılmak amacıyla bir araya gelen Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, 1750 kişilik istihdamla Kula’yı ayağa kaldıracak tekstil fabrikasını ve üretim sahasında incelemelerde bulundu.
Manisa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:36 08:18 13:22 15:50 18:08 19:38
Son Sayı
Önceki Sayılar
1622 Genç Osman olarak da bilinen II. Osman katledildi.
1833 Mısır`da çıkan isyanın bastırılması için Rus Filosu İstanbul`a geldi.
1928 İstanbul`da "Vatandaşları Türkçe konuşmaya teşvik" toplantısı yapıldı.
1941 Yahudiler için transit vizesine ilişkin talimatname yayınlandı.
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM

Adres :
Yunusemre / MANİSA
Telefon : 0 541 303 05 45