Başkan Ergün, “2023 Hedefimiz 500 Mahallenin Altyapısını Yenilemek"
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Büyükşehir Web TV ve ETV ortak yayınında yatırımlar ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
Tarih: 1.2.2019 04:02:35/ 27okunma / 0yorum

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Büyükşehir Web TV ve ETV ortak yayınında yatırımlar ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Ergün, 2023 hedeflerinin 500 mahallenin altyapısını sağlıklı hale getirmek olduğunu söyledi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Büyükşehir Web TV ve ETV ortak yayınında altyapı anlamında 2023 hedeflerinden de bahsetti. Büyükşehir Yasası ile birlikte köyden veya beldeden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerini sağlıklı hale getirmek için kısa sürede birçok proje hazırladıklarının altını çizen Başkan Ergün, geride kalan sürede 200 mahallenin altyapısını yenilediklerini söyledi. En başından beri hizmetin siyaseti olmaz düsturu ile hareket ettiklerini belirten Başkan Ergün, 2023 hedeflerinin 500 mahallenin sağlıklı altyapıya kavuşturulması noktasında olduğunu vurguladı. “Hesabı iyi yapıyoruz, ince eleyip sık dokuyoruz” Eski adıyla köy veya belde yeni adlarıyla mahalle olan 200’ün üzerinde yere kanalizasyon, içme suyu ve kısmi yağmur suyu hattı döşediklerini ifade eden Başkan Ergün, “Önce 101 Mahalle Projemizi tamamladık. Yeni Projemiz 154 Mahallede ise 65-70 mahallede işlerimizi noktaladık. 80 mahallede daha çalışma yapacağız. Elimizde 100’ün üzerinde de projemiz daha var. Bizim projelerimiz hazır. Altyapıları öncelik sırasına göre kötü olan yerleri belirleyip yapıyoruz. 2023 hedefimiz altyapı bekleyen 500-600 mahallemize daha ulaşmak. Manisa genelinde 1.088 mahalle var. Altyapı anlamında belki 300 tanesi iyi durumda. Ancak 750-800 mahalle ise kötü bir altyapıya sahip. Bunların altyapısını da yapacağız. 200 tane tamamladık. Büyük beldelerde de çalışmalar yürütüyoruz, yürütmeye de devam edeceğiz. Örnek vermek gerekirse Yunusemre ilçemizde Muradiye Mahallemiz var. Atıksu arıtma tesisi, altyapısı yapılacak. Bütün projeleri hazır durumda bulunuyor. Yağcılar ve Üniversite bölgesi de projenin içerisinde yer alıyor. Hesabı iyi yapıyoruz. İnce eleyip sık dokuyoruz” dedi. “Hizmetin siyaseti olmaz” Siyasi bir kaygı duymadan bugüne kadar çalıştıklarını belirten Başkan Ergün, dur durak bilmeden yoğun mesai harcadıklarını vurguladı. Başkan Ergün, “Her zaman şunu söylüyorum. ‘Hizmetin siyaseti olmaz.’ Doğru olanı doğru zamanda her noktaya götürmeye çalışıyoruz. Hizmet bitmez. Bir iş biter diğeri başlar. Altyapısını yaptığımız mahallelere ziyarete gidiyorum. Orada vatandaşlarımız ile bir araya geliyoruz. Altyapısı bitirilmiş, sondajı çakılmış. Başkanım bize düğün salonu, park yapıver gibi isteklerde bulunuyorlar. Bütün ilçelerimize hizmet götürüyoruz ve Allah sağlık sıhhat verdiği sürece de bu yatırımlarımıza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Kaynak: MHA

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
YUNUS EMRE KÜLTÜR PARKI TAMAMLANIYOR
YUNUS EMRE KÜLTÜR PARKI TAMAMLANIYOR
Yunusemre Belediyesi’nin Manisa’ya kazandıracağı en güzel alanlardan biri olan Yunus Emre Kültür Parkı, açılış için gün sayıyor.
`Hizmet İçin Yüreğimizi Ortaya Koyduk`
`Hizmet İçin Yüreğimizi Ortaya Koyduk`
Yere seçimler öncesinde ziyaretlerini aralıksız olarak sürdüren Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, bu kapsamda Mimarlar Odası, Kahveciler Odası ve Manifaturacılar Odası’nı ziyaret ederek, Manisa’da tüm Cumhur İttifakı adayları için destek istedi.
Karayenice `de Başkan Çelik`e coşkulu karşılama
Karayenice `de Başkan Çelik`e coşkulu karşılama
Seçim kampanyası ziyaretleri kapsamında Mahalle ziyaretlerini sürdüren Şehzadeler Belediye Başkan Ömer Faruk Çelik, Karayenice Mahallesini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.
CUMHUR İTTİFAKI YUNUSEMRE`DE EN YÜKSEK OYU ALACAK
CUMHUR İTTİFAKI YUNUSEMRE`DE EN YÜKSEK OYU ALACAK
Yunusemre Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Adayı Dr. Mehmet Çerçi, MHP Yunusemre İlçe Başkanı Buğra Çelikkanat ve yönetimiyle bir araya geldi.
CUMHUR İTTİFAKI ADAYI ÇERÇİ STK TEMSİLCİLERİYLE BULUŞTU
CUMHUR İTTİFAKI ADAYI ÇERÇİ STK TEMSİLCİLERİYLE BULUŞTU
Yunusemre Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Adayı Dr. Mehmet Çerçi, sivil toplum kuruluşu ziyaretleri kapsamında Manisa Girişimciler Derneği, Şehzadeler Ziraat Odası, Lokantacılar Odası ile Tuhafiyeciler Odası’nı ziyaret ederek yerel seçimlerde destek istedi.
Artıl Onlarında Bir Ambumansı Var
Artıl Onlarında Bir Ambumansı Var
Yunusemre Belediyesi, ilçede yaralı ve hasta hayvanlara müdahale edebilmek amacıyla Hayvan Ambulansını hizmete soktu.
Çipiloğlu Yönetim Kurulunu Açıkladı
Çipiloğlu Yönetim Kurulunu Açıkladı
06 Şubat 2019 tarihinde AK parti Genel Merkezi tarafından AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanlığına atanan Mehmet Emin Çipiloğlu yeni yönetimini açıkladı.
Gökbel ve Kalemli`den Başkan Çelik`e tam destek
Gökbel ve Kalemli`den Başkan Çelik`e tam destek
Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik 31 Mart seçimleri kapsamında Mahalle ziyaretlerine başladı ziyaretler kapsamında Başkan Çelik ilk Durağı Gökbel ve Kalemli ve mahalleleri oldu.
Bakan Selçuk AK Parti İl Başkanlığı`nı da ziyaret etti.
Bakan Selçuk AK Parti İl Başkanlığı`nı da ziyaret etti.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Manisa Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi`ndeki ziyaretinin ardından AK Parti İl Başkanlığı`nı da ziyaret etti.
BAKAN SELÇUK`TAN YUNUSEMRE`YE TAM NOT
BAKAN SELÇUK`TAN YUNUSEMRE`YE TAM NOT
Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk’u ağırladı.
CUMHUR İTTİFAKI ADAYI ÇERÇİ`DEN MTSO`YA ZİYARET
CUMHUR İTTİFAKI ADAYI ÇERÇİ`DEN MTSO`YA ZİYARET
Yunusemre Belediye Başkanı, Cumhur İttifakı Adayı Dr. Mehmet Çerçi, sivil toplum kuruluşu ziyaretleri kapsamında Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Mehmet Yılmaz ve yönetimiyle bir araya geldi.
Kula, İstihdamda Kalkınma İçin Tek Yürek
Kula, İstihdamda Kalkınma İçin Tek Yürek
31 Mart yerel seçimler öncesi ilçeye yapılan yatırımları yerinde incelemek ve muhtarlar toplantısına katılmak amacıyla bir araya gelen Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, 1750 kişilik istihdamla Kula’yı ayağa kaldıracak tekstil fabrikasını ve üretim sahasında incelemelerde bulundu.
Manisa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:36 08:18 13:22 15:50 18:08 19:38
Son Sayı
Önceki Sayılar
1622 Genç Osman olarak da bilinen II. Osman katledildi.
1833 Mısır`da çıkan isyanın bastırılması için Rus Filosu İstanbul`a geldi.
1928 İstanbul`da "Vatandaşları Türkçe konuşmaya teşvik" toplantısı yapıldı.
1941 Yahudiler için transit vizesine ilişkin talimatname yayınlandı.
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM

Adres :
Yunusemre / MANİSA
Telefon : 0 541 303 05 45