BBP GENEL BAŞKANI MUSTAFA DESTİCİ´DEN, HDP´YE "HAZİNE YARDIMI" ELEŞTİRİSİ
Büyük Birlik Partisi Divan üyeleri, Merkez Karar Yönetim Kurulu ve Merkez Disiplin Kurulu üyeleri, İl, ilçe Başkanları, Kadın Kolları, Alperen Ocakları Genel Başkanı ile İl, ilçe Başkanlarının ´Eğitim ve İstişare Toplantısı´nın Alanya´da ki üç günlük kampında sonunda ´Kapanış Konuşması´ yapan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, HDP´nin Hazine yardımından faydalandırılmasını eleştirerek bu durumu içine sindiremediğini belirtti.
Tarih: 12.11.2019 11:24:00/ 117okunma / 0yorum

Büyük Birlik Partisinin siyasi hayatına, "milli ve manevi değerlere bağlı, sivil ve demokrat" kimliğiyle başladığını vurgulayan Genel Başkan Destici, BBP´nin gelişen Türkiye ve dünya şartlarına, Anayasa değişikliğiyle oluşan yeni siyasi yapıya uygun, söylem, program, çözüm önerileri, siyaset tarzı geliştirmek ve çok çalışmak mecburiyetinde olduğunu belirtti.

BBP´nin devlet yardımı almadan dinamik teşkilat yapısı ve mensuplarının gayret ve özverileriyle bugünlere geldiğini anlatan Destici, "Bizler 26 yıllık ömründe gücünü konjonktürden değil milletinden ve ülke gerçeklerinden alan bir hareketiz. Diğer siyasi partiler gibi gücümüz zamanın şartlarına bağlı değil. Bunun içindir ki, gücümüz ve aziz milletimizin algısındaki muteber yerimiz her türlü olumsuz şartlara rağmen dipdiri durmaktadır." diye konuştu.

"BUNA BİR SON VERİLMESİ LAZIM"
Konuşmasında Hazineden siyasi partilere yapılan yardımlara da değinen Genel Başkan Mustafa Destici, her yıl ve seçimden seçime yapılan bu yardımları Türkiye´de sadece 5 partinin aldığını kaydetti.
Seçime 10 parti girerken neden sadece 5 partinin yardımdan faydalandığını anlamadığını dile getiren Genel Başkan Destici, şunları söyledi:
"Burada haksızlık var. ya Anayasa´da yazdığı gibi hakça uygun dağıtılsın ya da kaldırılsın. O zaman el mi yaman bey mi yapan, kim meydanda kalıyor görüyoruz. Hele ki PKK´nın partisine her yıl devletin kasasından onlarca milyon para verilmesini içime sindiremiyorum. Aziz milletimizin de sindirdiğini düşünemiyorum. Terörle iltisaklı değil bizatihi terörün kendisi, terörün partisi olan bir partiye, devlet her yıl kasasından 40-50 milyon, seçim olduğunda 100 milyon lira veremez. Bu terörle mücadeleyi de aksatır, zarar verir. Buna bir son verilmesi lazım."

"İNTERNET PLATFORMLARI EN ETKİLİ İLETİŞİM ARACI HALİNE GELDİ"
Siyasetin pahalı bir uğraş olduğuna dikkati çeken Destici, zamanla en köklü değişimin siyasi iletişim alanında yaşandığını dile getirdi.
Gazeteler ve televizyon kanallarını ellerinde tutan sermaye gruplarının siyasetin en etkili belirleyicileri olduğunu savunan Destici, şunları ifade etti:

"Artık kağıda basılan konvansiyonel gazeteler yok.
Televizyon kanallarının seçmen tercihleri üzerinde etkileri gün geçtikçe azalıyor. ´Eğlence aracı´ olmaya doğru evrilen televizyon kanalları, sübvanse edilmeden varlıklarını bile sürdürmekte zorlanıyor.
Bugün için internet platformları en etkili iletişim aracı haline geldi. Bu durumun bizim gibi çok sınırlı maddi imkanlarla mücadele eden bir siyaset parti için avantaja dönüştürülebileceği kanaatindeyim. Bu konuya muhakkak zaman ve imkan bulmalı, seçim takvimi yaklaştığında bu alanda da hazırlıklı olmalıyız.
" dedi
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BBP GENEL BAŞKANI, ÜLKE VE DÜNYA GÜNDEMİNE İLİŞKİN ÖNEMLİ DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU
BBP GENEL BAŞKANI, ÜLKE VE DÜNYA GÜNDEMİNE İLİŞKİN ÖNEMLİ DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU
BBP Genel Merkez Binasında Haftalık Basın toplantısı düzenleyen Genel Başkan Mustafa Destici, "Türkiye, kendi göbeğini kendisi kesmeli, Barış Pınarı Harekatı kaldığı yerden devam etmeli, bölge tamamen sınır boyumuz 30 kilometre derinliğinde teröristlerden temizlenmelidir. BBP, bu noktada hükümetin ve devletin alacağı tüm kararların sonuna kadar arkasında ve yanındadır." dedi.
"ABD ARTIK DOST BİR ÜLKE DEĞİL"
"ABD ARTIK DOST BİR ÜLKE DEĞİL"
Bir dizi proğram için Sivas´ta bulunan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Sivas İl Başkanlığı binasında düzenlediği basın açıklamasında, "Amerika bizim için bu saatten sonra ne bir müttefik ne bir stratejik ortak ne de bir dost ülke değildir"dedi.
“DARBELER, HUKUKUN, DEMOKRASİNİN, İNSAN HAKLARININ, TEMEL HAK VE HÜRRİYETLERİN ORTADAN KALDIRILMASIDIR”
“DARBELER, HUKUKUN, DEMOKRASİNİN, İNSAN HAKLARININ, TEMEL HAK VE HÜRRİYETLERİN ORTADAN KALDIRILMASIDIR”
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, “Darbeler, hukukun, demokrasinin, insan haklarının, temel hak ve hürriyetlerin, ortadan kaldırılmasıdır.”
Türk Bayrağını Kaldırmaları Bile Yetmez mi?
Türk Bayrağını Kaldırmaları Bile Yetmez mi?
Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici,"Türk bayrağına tahammülü olmayan, Tük devletinin varlığını kabul etmeyen, Türk milletini kabul etmeyen sözde belediye başkanının açığa alınması anamuhalefet partisini neden bu kadar rahatsız eder?" dedi.
BBP Meclis Üyesi Cemal Çapkın´dan Açıklama
BBP Meclis Üyesi Cemal Çapkın´dan Açıklama
Doğrular da bile yanlış yapmak.
BBP İzmir´den Siyasi Nezaket Ziyareti
BBP İzmir´den Siyasi Nezaket Ziyareti
Büyük Birlik Partisi (BBP) İzmir İl Başkanı Erdem Öksüz ile yönetim kurulu üyeleri, Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli´yi ziyaret etti.
Büyük Birlik´te Değişim Vakti Platformu
Büyük Birlik´te Değişim Vakti Platformu
Büyük Birlik´te Değişim Vakti Platformu yurt genelinde sürdürdüğü istişare toplantılarından birinide
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İneklere iyi davranın. Muhtemelen onlardan birisi için çalışacaksınız.

Bill Gates
» Bir kilo limonda,bir kilo çilekten daha fazla şeker olduğunu, » Timsahların renk körü olduğunu, » Sadece erkek kanaryaların öttüğünü,

Bunları Biliyor muydunuz?
İLETİŞİM

Adres :
Yunusemre / MANİSA
Telefon : 0 541 303 05 45