Büyükşehir Belediye Meclisi Toplandı
Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül ayı olağan toplantısı, Başkanvekili Mehmet Palabıyık başkanlığında gerçekleştirildi.
Tarih: 11.9.2019 10:58:26/ 38okunma / 0yorum

Meclis gündem maddelerinin oylanması öncesi meclis üyelerine hitap eden Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Palabıyık, “Manisa´mızın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılını kutladık. Bu vesileyle ben bu vatan için hayatlarını ortaya koymuş başta büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kahraman atalarımızı ve aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. Dün itibariyle Muharrem ayının 10. Günü olması vesilesiyle Aşure Ayı´na girmiş bulunuyoruz. Bu vesileyle Kerbela´da şehit edilen Hazreti Hüseyin ve beraberindekileri rahmetle anarken, oruç tutan kardeşlerimizin de ibadetlerinin Allah katında kabul olmasını diliyorum. İkram edilecek aşurelerin birliğimizi ve beraberliğimizi pekiştirmesini ve İslam dünyasında yaşanan acı ve gözyaşının son bulmasını Cenab-ı Allah´tan niyaz ediyorum. Bizim de geleneksel hale getirdiğimiz Aşure etkinliğimiz 19 Eylül´de Perşembe pazarından başlayacak. Şimdiden sizleri ve tüm hemşerilerimizi Başkanımız Cengiz Ergün adına aşure hayrımıza davet ediyorum. 19 Eylül´de çok şey borçlu olduğumuz gazilerimizin gününü kutlayacağız. Ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk´e 1921 yılında Mareşallik rütbesi ile gazilik unvanının verildiği gün olması nedeniyle yurdumuzda her yıl 19 Eylül "Gaziler Günü" resmi olarak kutlanıyor. Şehitlerimiz ülkemizin nuru, gazilerimiz de onurudur. 19 Eylül Gaziler Günü´nü kutlarken, gazilik makamına erişen tüm gazilerimizi saygıyla selamlıyor; aramızdan ayrılarak ebediyete intikal eden gazilerimizi de şükranla anıyoruz” dedi.
 
Tüm maddelerin oylanmasının ardından meclis üyeleri gündem dışı söz alarak, bulundukları ilçelerin ve bölgelerin sorun ve taleplerini aktardı. Daha sonra bir sonraki oturumun 8 Ekim Salı günü gerçekleşmesi kararıyla birleşime son verildi.Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
YUNUSEMRELİÇEVRECİLER SÜREYYA´DA TEMİZLİK YAPTI
YUNUSEMRELİÇEVRECİLER SÜREYYA´DA TEMİZLİK YAPTI
Yunusemre Belediyesi, Parola Enerji Firması çalışanları ile birlikte Süreyya Tabiat Parkı´nda temiz bir çevre konusunda duyarlılık oluşturmak amacıyla temizlik yaptı.
EGİAD´tan Yazılı Açıklama
EGİAD´tan Yazılı Açıklama
Diyarbakır Bombalı Saldırı
Mahallelerin Yol Sorunu Ortadan Kalkıyor
Mahallelerin Yol Sorunu Ortadan Kalkıyor
Akhisar´ın Göcek ve Sarnıç mahalleleri arasındaki bağlantıyı sağlayan 7 kilometrelik yolda ulaşım sorunu sona erdi. Manisa Büyükşehir Belediyesi, bakımsız ve kötü görünümde olan yolda 1. kat sathi kaplama çalışması gerçekleştirerek iki mahalle arasında ulaşımda konforu sağladı.
BAŞKAN ÇERÇİ BAŞKENT´TE YUNTDAĞI GÜREŞLERİNE DAVET ETTİ
BAŞKAN ÇERÇİ BAŞKENT´TE YUNTDAĞI GÜREŞLERİNE DAVET ETTİ
Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Ankara´da temaslarda bulunarak kabine üyelerini bu yıl 4.sü 22 Eylül Pazar günü düzenlenecek Yunusemre Belediyesi Geleneksel 4. Yuntdağı Yağlı Pehlivan Güreşlerine davet etti.
Borlu İtfaiyesi´ne Ziyaret
Borlu İtfaiyesi´ne Ziyaret
Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Köprübaşı ilçesinde bulunan Borlu İtfaiye Amirliği´ne ziyarette bulunarak, personelle bir araya geldi, incelemelerde bulundu.
Okul Servisleri Yakın Takipte
Okul Servisleri Yakın Takipte
Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, trafik polisleri ile birlikte Salihli´de öğrenci taşımacılığı yapan servis araçlarını denetledi. Öğrencilerin güvenli şekilde okula gidiş gelişlerini sağlamak amacıyla okul servis araçlarını denetleyen ekipler, standartlara uygun olmayan araçlara cezai işlem uyguladı.
Vali Ahmet Deniz´ in Ahilik Haftası Mesajı
Vali Ahmet Deniz´ in Ahilik Haftası Mesajı
Türk Milletinin, asırlar boyunca Anadolu´daki varlığı içerisinde yer alan Ahilik geleneği; akıl, ahlak, bilim ve çalışma prensipleri üzerine kurulu, sevgi, kardeşlik ve karşılıklı dayanışma kurallarını benimseyen bir kültür hazinesidir.
“Sıfır Hata” Projesi İle Tekstil Sektörüne Adım Atacak
“Sıfır Hata” Projesi İle Tekstil Sektörüne Adım Atacak
Ege Üniversitesi, üniversite-sanayi işbirliğine örnek bir modeli daha hayata geçiriyor. Ege Üniversitesi Emel Akın Meslek Yüksekokulu ve TYH Tekstil A.Ş. arasında, Emel Akın MYO mezunlarının kişisel gelişim, yöneticilik ve makine başında hazır giyim üretimi gibi farklı konularda eğitim imkânlarını hedefleyen bir protokol imzalandı. EÜ Eski Senato Salonu´ndaki imza törenine, EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Canan Fisun Abay, Emel Akın Meslek Yüksekokul Müdür Vekili Doç. Dr. Sevda Altaş, Öğretim Görevlisi Dr. Alime Aslı İlleez katıldı.
Akhisar Huzurevi´nden Geleneksel Aşure Etkinliği
Akhisar Huzurevi´nden Geleneksel Aşure Etkinliği
Akhisar Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Muharrem ayı nedeniyle her yıl düzenlediği geleneksel aşure hayrını Yel Değirmeni mevkiinde bulunan hizmet binası bahçesinde yapıldı.
Pınar Enstitüsü´nden Anne & Çocuk Beslenme Atölyesi
Pınar Enstitüsü´nden Anne & Çocuk Beslenme Atölyesi
Pınar Enstitüsü ve Yaşar Üniversitesi işbirliği ile Yaşar Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Uygulama Mutfağı´nda Anne & Çocuk Beslenme Atölyesi düzenlendi.
TÜRKİYE´NİN EN BÜYÜK ARABULUCULUK MERKEZİ AÇILDI
TÜRKİYE´NİN EN BÜYÜK ARABULUCULUK MERKEZİ AÇILDI
Arabulucuların, avukatların ve hukuki uyuşmazlıklarını çözüme kavuşturmak isteyenlerin ihtiyaçlarına yönelik özel olarak hazırlanan Türkiye´nin en büyük arabuluculuk merkezi T.A.M. Çözüm Merkezi açıldı. Yeni nesil paylaşımlı ofis ortamında arabulucularla tarafları buluşturacak merkezde ofis, sanal ofis, toplantı salonu kiralama hizmetleriyle eğitim ve seminerler verilecektir.
Büyükşehirden Fiyat Etiketi Denetimi
Büyükşehirden Fiyat Etiketi Denetimi
Manisa Büyükşehir Belediyesi, Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü işbirliğiyle 2019-2020 eğitim-öğretim döneminin de başlaması dolayısıyla işletmelerde fiyat etiketi denetimi yaptı. Zabıta Dairesi Başkanı Mustafa Duman, denetimlerin devam edeceğini söyledi.
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Ayna benim en iyi arkadaşımdır. Çünkü ben ağladığımda, o asla gülmez.

Charlie Chaplin
» Yarım kilo bal yapabilmek için arıların iki milyondan fazla çiçekten bitki özü toplamak zorunda olduklarını, » Tarantulaların iki buçuk yıl hiçbir şey yemeden yaşayabildiklerini,

İlginç Bilgiler
İLETİŞİM

Adres :
Yunusemre / MANİSA
Telefon : 0 541 303 05 45