Büyükşehir İlçe Zabıta Müdürlükleri İle İstişarede Bulundu
Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Mustafa Duman başkanlığında Akhisar Belediyesi meclis salonunda ilçe belediye zabıta müdürlükleri ile istişare ve koordinasyon toplantısı düzenledi.
Tarih: 30.11.2019 22:35:18/ 83okunma / 0yorum

Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, ilçe zabıta müdürlükleri ile yapmış olduğu istişare ve koordinasyon toplantısının 2´incisini Akhisar Belediyesi Belediye Meclis Salonu´nda gerçekleştirdi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Mustafa Duman´ın başkanlık ettiği istişare ve koordinasyon toplantısına ilçe zabıta müdürleri ve personelleri, Manisa Ticaret İl Müdürlüğü´nde görevli Denetim ve Kontrol Yetkilisi Kerem Umut Cinsoy, Manisa Büyükşehir Belediyesi Emlak İstimlak Dairesi Başkanlığı´nda görevli Erman Kırca ve Manisa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı´nda Ruhsat Servisi´nde görevli memur Ebru Kaymaz katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Mustafa Duman, yapılan çalışmaların vatandaşlara yönelik yapıldığını belirterek, “Bu toplantıları daha sık bir araya gelerek yapalım. Hiçbir zaman büyükşehir ve ilçe ayrımı yapmadan tüm çalışanlarımız dahil bu hizmetleri sürdürelim. Yapılan hizmetler vatandaşlara yönelik hizmetler. Eksiklerimiz olabilir, hiçbirimiz hata yapmak istemiyoruz. Bugün de daha önce belirlenen konular ile ilgili olarak özellikle tüketicinin korunmasına yönelik Ticaret İl Müdürlüğü´nden yetkili bir arkadaşımız aramızda. Devletimiz de bu konuya çok önem veriyor. Bilinçli tüketici olması konusunda, bizim denetimlerimiz konusunda örnek bir denetim çalışması yapacağız. Bu konularda sizlere bilgiler aktarılacak. İkinci konu olarak ruhsatlandırma işlemleri hakkında bilgiler aktarılacak. Ayrıca ilan ve reklam konusunda da bilgilendirmeler yapılacak. Bu konular üzerine biz hep sahadayız, yapılan çalışmalar belediyenin bütün birimlerini kapsadığı gibi diğer resmi kurum ve kuruluşları da kanun tüzük ve yönetmelikte bulunan maddeler açısından kapsıyor. Gerçekten zor ve ağır bir işimiz var. Sürekli olarak bilgileri güncellemek ve her konuyu takip etmemiz gerekiyor. Yaptığımız denetimleri ilgili kurumların personelleri ile yapıyoruz. Bu konularda daha çok bir araya gelerek, eksiklerimizi tamamlayarak vatandaşların yararına olan çalışmaları yapma gayreti içinde olacağız” dedi.
İlgili Konularda Bilgilendirmeler Yapıldı
Yapılan açılış konuşması sonrasında Manisa Ticaret İl Müdürlüğü´nde görevli Denetim ve Kontrol Yetkilisi Kerem Umut Cinsoy fiyatlandırma ve etiket konusunda, Manisa Büyükşehir Belediyesi Emlak İstimlak Dairesi Başkanlığı´nda görevli Erman Kırca reklam ve ilan tarifeleri konusunda, Manisa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı´nda Ruhsat Servisi´nde görevli Ebru Kaymaz ruhsatlandırma işlemleri konusunda bilgilendirmelerde bulundu. Yapılan bilgilendirmeler sonunda ilçe zabıta müdürleri ve personelleri tarafından yöneltilen sorular açıklandı.
Örnek Denetim Gerçekleştirildi
Yapılan toplantı sonrasında Manisa Ticaret İl Müdürlüğü´nde görevli Denetim ve Kontrol Yetkilisi Kerem Umut Cinsoy, Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta birimi ve Akhisar Belediyesi Zabıta birimi personelleri ile birlikte bir alışveriş merkezinde bulunan işletmeler denetlendi. Fiyat ve etiket uygulamaları kontrolden geçirilerek, işletme yetkilileri fiyat ve etiketlendirme konularında bilgilendirildi. Cezai işlem uygulanmayan kontrollerde fiyat ve etiket yönetmeliğine uygun işletmelere uygunluk belgesi verildi.
/resimler/2019-11/30/2237064124909.jpg,
/resimler/2019-11/30/2237496625695.jpg
/resimler/2019-11/30/2238235065169.jpgKaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Eski Garaj´da Açık Oto Pazarı Kurulacak
Eski Garaj´da Açık Oto Pazarı Kurulacak
Manisa Büyükşehir Belediyesi iştiraki MANULAŞ´tan yapılan açıklamada, Eski Garaj´da Pazar günleri 08.00-17.00 saatleri arasında oto pazarı kurulacağı belirtildi.
MASKİ´den Saruhanlı Atatürk Mahallesine İlave Yağmur Suyu Hattı
MASKİ´den Saruhanlı Atatürk Mahallesine İlave Yağmur Suyu Hattı
MASKİ Genel Müdürlüğü, Saruhanlı ilçe merkezindeki Atatürk Mahallesinde 7 Eylül Caddesi ile Koca Yusuf Sokak´ın kesiştiği noktada ilave yağmur suyu hattı döşeme çalışması gerçekleştirdi. Yapılan çalışma ile yağışlı havalarda taşkın yaşanan noktadaki soruna neşter vuruldu.
HAYALLERİNE SON ADIM
HAYALLERİNE SON ADIM
KUAFÖRLÜK KURSUNA KATILAN HANIMLAR KALFALIK BELGELERİNİ ALDI
Vali Ahmet Deniz´in Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı
Vali Ahmet Deniz´in Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı
İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi´nin Birleşmiş Milletler Genel Kurulu´nca kabulünün 70. yılını kutladığımız bugünde,  insan hak ve özgürlüğünü teminat altına alan bu beyannameye ilk imza atan ülkelerden biri olmanın gururunu yaşamaktayız.
Büyükşehir´den 4 Mevsim Yol Çalışması
Büyükşehir´den 4 Mevsim Yol Çalışması
Manisa Büyükşehir Belediyesi Saruhanlı ilçesi Koldere ve Gümülceli Mahallesi arasında, kötü ve güvensiz bir görünümde olan yolda bakım ve onarım çalışması yaptı. Bozulan bölgelerde sıcak asfalt ile bakım çalışması yapan Manisa Büyükşehir Belediyesi, mevcut yolu daha kullanışlı hale getirdi.
Büyükşehir´den Gördes ve Akhisar HİS Göletlerine Bakım
Büyükşehir´den Gördes ve Akhisar HİS Göletlerine Bakım
Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Gördes ilçesine bağlı Yeniköy, Çiğiller, Yakaköy ve Tepeköy ile Akhisar ilçesine bağlı Akçaalan Mahallelerinde bulunan Hayvan İçme Suyu (HİS) göletlerinde temizlik ve onarım çalışması gerçekleştirdi. Çalışmalarla birlikte hayvanlar temiz ve sağlıklı içme suyuna kavuşurken, tarımla uğraşan vatandaşlar da tarlaları için su ihtiyacını giderebilecek.
Teknoloji Devinden Gençlere Önemli Tavsiyeler
Teknoloji Devinden Gençlere Önemli Tavsiyeler
Manisa Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle Yeşilay tarafından hayata geçirilen Yeşil Kitap Kahve, Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu´yu ağırladı. “Teknoloji: Yerinde, Yeterince” adlı söyleşide gençlere önemli tavsiyelerde bulunan Zorlu, iş dünyası ve çalışma hayatı ile ilgili soruları da yanıtladı.
BAKANLIKTAN YUNUSEMRE´YE ARAÇ DESTEĞİ
BAKANLIKTAN YUNUSEMRE´YE ARAÇ DESTEĞİ
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Yunusemre Belediyesi´ne çöp kamyonu hibe edildi. Hibe edilen araç Yunusemre Belediyesi´ne teslim edildi.
Üreticilere Hayırlı Olsun
Üreticilere Hayırlı Olsun
Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, Gördes ilçesi Çiğiller ve Korubaşı Mahallesi´nde bulunan hem hayvan içme suyu (HİS), hem de sulama amaçlı kullanılan gölette bakım, onarım ve temizlik çalışması yaparak üreticilerin hizmetine sundu.
Bir Ayda 68 Mahallede Koruge Boru Döşeme İşi Yapıldı
Bir Ayda 68 Mahallede Koruge Boru Döşeme İşi Yapıldı
MASKİ Genel Müdürlüğü, son bir ayda 14 ilçede 68 mahallede koruge boru montaj işi yaparak hem yol geçişlerini güvenli hale getirdi hem de tarım arazilerini koruma altına aldı. Mahallelerde 103 noktada gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde vatandaşların can güvenliği de üst seviyeye çıkarıldı.
Bakır Mahallesi´nin İçme Suyu Deposu Temizlendi
Bakır Mahallesi´nin İçme Suyu Deposu Temizlendi
MASKİ Genel Müdürlüğü, Kırkağaç ilçesinde bağlı Bakır Mahallesi´nde bulunan içme suyu deposunda temizlik ve dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirdi.
Yeni Yerleşim Alanlarına Sorunsuz Altyapı
Yeni Yerleşim Alanlarına Sorunsuz Altyapı
MASKİ Genel Müdürlüğü, Turgutlu Ergenekon Mahallesi Ahmet Sıtkı Efendi Sokak´taki kanalizasyon altyapı ihtiyacını gidermek amacıyla yeni bir hat imalatına başladı.
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Herkesin bakmadığı yönden bak dünyaya…

Mevlana
Telefonun mucidi Alexander Graham Bell, karısı ve annesiyle hiçbir zaman telefonda konuşamadı. Çünkü ikisi de doğuştan sağırdı.

İlginç Bilgiler
İLETİŞİM

Adres :
Yunusemre / MANİSA
Telefon : 0 541 303 05 45