Büyükşehir, Miniklerine Paylaşmanın Güzelliğini Öğretti
Manisa Büyükşehir Belediyesinin şehir merkezinde bulunan Çocuk Kültür ve Sanat Merkezlerinde oldukça anlamlı bir kampanyaya imza atıldı. ÇKSM miniklerinin toplumsal sorumluluk, paylaşma ve yardımlaşma duygularını geliştirmek amacıyla hayata geçirilen ‘İlköğretim Kardeşliği Projesi´ kapsamında Büyükşehirin minikleri tarafından bağışlanan kırtasiye malzemeleri, Yunusemre ilçesinde bulunan Pelitalan İlköğretim Okulu´ndaki öğrencilerle buluşturuldu.
Tarih: 11.9.2019 10:58:08/ 70okunma / 0yorum

Manisa Büyükşehir Belediyesi Çocuk Kültür ve Sanat Merkezlerinde öğrenim gören miniklerin ‘İlköğretim Kardeşliği Projesi´ kapsamında bağışladığı kırtasiye malzemeleri, Yunusemre ilçesinde bulunan Pelitalan İlköğretim Okulu´nda sahiplerini buldu. Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Fırat Özcan, Çocuk Kültür ve Sanat Merkezleri Sorumlusu Serap Gücüyen ve ÇKSM öğretmenleri, Pelitalan İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Havva Ertüm ile bir araya geldi. Başkan Özcan ve personellerin okula yaptıkları ziyarette kırtasiye malzemeleri öğrencilere tek tek dağıtıldı. Başkan Özcan, tek tek sınıflara girerek öğrencilere iyi dersler diledi ve öğrencilere hediyelerini takdim etti. Öğrencilere defter, boya kalemleri, sulu boya, pastel boya, kalem kutusu, silgi, kalemtraş, yapıştırıcı, renkli kalemler, resim defteri, renkli fon kartonu, çanta, kutu oyunları, test kitapları, okuma kitapları, akıl ve zeka oyunları verilirken, anaokulu öğrencilerine ise çeşitli oyuncaklar dağıtıldı.
100 Öğrenci Faydalanacak
Proje hakkında bilgi veren Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Fırat Özcan, “Manisa Büyükşehir Belediyesi Çocuk Kültür ve Sanat Merkezlerimiz tarafından, çocuklarımızın toplumsal sorumluluk, yardımlaşma ve paylaşma duygularını geliştirmek; aynı zamanda ihtiyaç sahibi öğrencilerimizle dayanışmak amacı ile 26 Ağustos-6 Eylül tarihleri arasında köy okullarındaki öğrenciler için yardım kampanyası düzenlendi. Kampanyaya merkez ilçelerimizde bulunan ÇKSM öğrencilerimiz, bağışladıkları kırtasiye malzemeleri ile destek oldular. Kampanya bitiminde toplanan yardımları Pelitalan İlköğretim Okulu´nda öğrenim gören yaklaşık 100 öğrencimize teslim ettik. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün öncülüğünde eğitime her türlü katkıyı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.
      Pelitalan İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Havva Ertüm de, yapılan yardımın çocukları çok mutlu ettiğini belirterek, Manisa  Büyükşehir  Belediye  Başkanı Cengiz  Ergün´e  teşekkürlerini iletti.Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“Sektör çalışanları ile geleceğin iletişimcileri iletişim halinde”
“Sektör çalışanları ile geleceğin iletişimcileri iletişim halinde”
Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü, mezunlarla öğrencileri bir araya getirmeye devam ediyor. Sektör ile geleceğin iletişimcilerini kaynaştırma çalışmalarına hız veren Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümünde Prof. Dr. Lale Kabadayı öncülüğünde “Kariyer Günleri” etkinliği düzenlendi. Programa; Yönetmen-Yapımcı Bahadır Abşin ve Focus Puller Necmettin Urar ile Ege Telgraf Gazetesi Yazı İşleri Müdürü İbrahim Koçbaş´ı konuk oldu.
Deri´n Fikirler´de finalistler belli oldu
Deri´n Fikirler´de finalistler belli oldu
Deri´n Fikirler Deri Üretim ve Tasarım Yarışması´nda 10 finalistten 9 tanesi İzmirli
Prof. Dr. Turhan, “Bir ülkenin en önemli değeri çocuklardır”
Prof. Dr. Turhan, “Bir ülkenin en önemli değeri çocuklardır”
Ege Üniversitesi´nde düzenlenen “Dünya Çocukları 30. Yılı Farkındalık Etkinliği”nde konuşan Prof. Dr. Kutsal Turhan, “Bir ülkenin en önemli değeri çocuklardır. Çünkü ülkenin yarınlarını inşa edecek olanlar ve geleceğini şekillendirecek olanlar onlardır” dedi.
“Sağlıklı Yaşamın Geleceği Şurası”
“Sağlıklı Yaşamın Geleceği Şurası”
Türkiye´nin sağlık üssü olan Ege Üniversitesi´nin sağlık alanında dünyanın en iyileri arasında yer alması için Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak öncülüğünde, kurum içinden 600 akademisyen ile Türkiye´nin önde gelen sağlık kuruluşlarından çok sayıda temsilcinin katılımı ile “Ege Üniversitesi Sağlıklı Yaşamın Geleceği Şurası” yapılacak.
“EÜ Orman Okulu” 8 bin öğrenciye ormanın önemini anlatacak
“EÜ Orman Okulu” 8 bin öğrenciye ormanın önemini anlatacak
İzmir´de yaşanan orman yangınlarının ardından harekete geçen Ege Üniversitesi, Türkiye´nin İlk Orman Okulunu kurdu. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Bornova İlçe Eğitim Müdürlüğü, İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ortaklığında imzalanan protokol dahilinde Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak desteğiyle EÜ Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi bünyesinde Ege Üniversitesi Orman Okulu kuruldu. Kurulan Orman Okulu´nun yeni hedefi, 8 bin öğrenciyi ormanlar, biyoçeşitlilik ve iklim değişikliği hakkına bilinçlendirmek.
Büyükşehir´in minikleri Kızılay´ı tanıdı
Büyükşehir´in minikleri Kızılay´ı tanıdı
Kızılay Haftası dolayısıyla Türk Kızılayı Manisa Şubesi, Manisa Büyükşehir Belediyesi Çarşı Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi´ni ziyaret ederek, Kızılay hakkında bilgilendirdi, Kızılay´la ilgili çizgi film izletildi.
EGEMM, Webinar serilerine "Hemofilide Minör ve Majör Cerrahi" ile devam etti
EGEMM, Webinar serilerine "Hemofilide Minör ve Majör Cerrahi" ile devam etti
Teknolojik ve bilimsel gelişmeleri yakından takip eden Ege Üniversitesi Medya ve Uygulama Araştırma Merkezi´nde, EGEMM stüdyosunda yayınlanmaya başlanan “webinar”lar ile internet üzerinden zaman ve mekandan bağımsız olarak online (çevrimiçi) toplantı ve seminerler gerçekleştirilmeye devam ediliyor.
PROF. DR. FUAT SEZGİN´İN BİLİM DÜNYASINA MİRASI ANLATILDI
PROF. DR. FUAT SEZGİN´İN BİLİM DÜNYASINA MİRASI ANLATILDI
Dokuz Eylül Üniversitesi, Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı Etkinlikleri kapsamında düzenlediği, Fuat Sezgin ve İslam Medeniyetinde Bilim-Teknik Sempozyumunda 3 gün boyunca alanında uzman isimleri ağırladı. Rektörlük binasındaki 15 Temmuz Şehitler Salonunda açılışı gerçekleştirilen ve Sabancı Kültür Sarayında devam eden konferanslarda, Prof. Dr. Fuat Sezgin´in hayatı, çalışmaları, Türk ve İslam bilim dünyasının anlaşılması konusunda verdiği mücadele anlatıldı. Sempozyumun son günü konuşmacı olan Prof. Dr. İlber Ortaylı´nın konferansı ise yoğun ilgi gördü.
Prof. Dr. Yıldırım, “Yapay zekâ gün geçtikçe gelişimini hızlandıracak”
Prof. Dr. Yıldırım, “Yapay zekâ gün geçtikçe gelişimini hızlandıracak”
Ege Üniversitesi´nde, Rektör Prof. Dr. Necdet Budak´ın himayesinde “Yapay Zekâ Alanında Ulusal Strateji Arayışları´´ konulu panel gerçekleştirildi. Türkiye Bilişim Derneğinin desteği, Ege Üniversitesi Uluslararası Bilgisayar Enstitüsü ve Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Bölümü işbirliği ile gerçekleşen programın moderatörlüğünü ise Seri ve İnovatif Girişimci Alphan Manas üstlendi.
İşte Atatürk Çocukları
İşte Atatürk Çocukları
İşte Atatürk Çocukları
Bahri Sarıtepe Gençlik Merkezi´nde Kurs Kayıtları Devam Ediyor
Bahri Sarıtepe Gençlik Merkezi´nde Kurs Kayıtları Devam Ediyor
Manisa Büyükşehir Belediyesi Bahri Sarıtepe Gençlik Merkezi´nde 3. dönem Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları´na kayıtlar başladı. Kurs kayıtlarının yıl boyunca devam edeceği belirtildi.
Öğrencilere Atıksu Arıtım Süreçleri Anlatıldı
Öğrencilere Atıksu Arıtım Süreçleri Anlatıldı
MASKİ Genel Müdürlüğü, Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi öğrencilerini atıksu arıtma tesisinde ağırlayarak doğanın korunması için yapılan arıtım süreçlerini paylaştı.
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Ahirette seni kurtaracak bir eserin olmadığı takdirde fani dünyada bıraktığın eserlere kıymet verme.

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır.

İlginç Bilgiler
İLETİŞİM

Adres :
Yunusemre / MANİSA
Telefon : 0 541 303 05 45