Çoban Ateşi Partileşme Kararı Aldı
Liderliğini eski Sağlık ve Devlet bakanı Rifat Serdaroğlu´nun yaptığı Çoban Ateşi Hareketi hafta sonu Afyonkarahisar´da bir çalıştay gerçekleştirdi.
Tarih: 24.9.2019 11:16:28/ 141okunma / 0yorum

Basına kapalı olarak gerçekleştirilen çalıştayda Rifat Serdaroğlu´nun oy birliği ile genel başkanlığa seçildiği ve en geç 2 ay içinde hazırlıklar tamamlanarak içişleri bakanlığına parti kurulması için başvuru yapılmasına karar verildiği öğrenildi.

Yaklaşık bir yıl önce merkez sağın deneyimli siyasetçilerinin başlattığı Çoban Ateşi Hareketi geniş katılımlarla gerçekleştirdiği Adana,Antalya,Çanakkale ve İzmir toplantılarından sonra 21-22 Eylül 2019 tarihinde Afyonkarahisar İkbal otelde bir çalıştay gerçekleştirdi.

Türkiye´de uzun yıllar siyaset yapmış önemli isimlerin katıldığı toplantıda eski Turizm bakanı Tınaz Titiz´in,AKP eski Milletvekili Mehmet Dülger´in,emekli Amiral Türker Ertürk´ün,Emekli Korgeneral Gürbüz Kaya´nın,Prof.Dr.Ahmet Ercan´ın,eski Muğla milletvekili İrfettin Akar´ın da bir konuşma yaptığı eski içişleri bakanı Mehmet Gazioğlu ve emekli vali Orhan Taşanlar´ında katılımcılar arasında olduğu öğrenildi.

TÜRK MİLLETİNE ASLA YALAN SÖYLEMEYECEĞİZ

Çoban Ateşi Hareketi Basın,Medya ve iletişim bürosundan yapılan kısa açıklamada şunlar söylendi:

“Kurulacak parti, Türk Milletine asla yalan söylemeyecektir! Gerçekler paylaşılacak, çözüm beraber yürütülecektir.
Ülkenin kaderini ilgilendiren konularda, mutlaka emanetin sahibi Türk Milletinden izin alınacaktır.
En kısa zamanda Çift Meclisli Parlamenter sisteme geçilecektir.
Kuvvetler Ayrılığı net olarak sağlanacaktır.
Denetim kurulları, Planlama Kurulları tekrar aktive edilecektir.
Askeri Okullar tekrar açılacak, Türk Ordusu eski itibarlı konumuna getirilecektir.
Eğitimde, çağdaşlığa, dijital devrime, bileşim teknolojilerine geçilecek ve çocuklarımıza bu yönde eğitim verilecektir.

Biz bölmeye değil, bölünmüşü birleştirmeye, bütünleştirmeye geliyoruz. Bizim gibi düşünen partileri ve STK´ları bu ateşe odun atmaya davet edeceğiz.”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Çoban Ateşi Partileşme Kararı Aldı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Çoban Ateşi Hareketi Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu´ndan İktidara Sert Eleştiri
Çoban Ateşi Hareketi Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu´ndan İktidara Sert Eleştiri
Yakın zamanda partileşme kararı alan Çoban Ateşi Hareketi (ÇAH) Genel Başkanı,eski sağlık ve devlet bakanı Rifat Serdaroğlu “Nasıl Güveniriz ki” başlığıyla kaleme aldığı bugünkü yazısında “Benim, devletim ve milletimle ters olanları şimdilik sadece eleştiriyorum. Eleştirmeye devam edeceğim, Hem de artan dozda!” ifadelerini kullandı.
İYİ PARTİ TEŞKİLAT BAŞKAN YARDIMCILARI VE SORUMLULUK BÖLGELERİ BELLİ OLDU!
İYİ PARTİ TEŞKİLAT BAŞKAN YARDIMCILARI VE SORUMLULUK BÖLGELERİ BELLİ OLDU!
İYİ Parti Genel Merkezi Teşkilat Başkan Yardımcıları ve sorumlu oldukları bölgeler ve iller belli oldu.
MHP Manisa, Barış Pınarı Harekatı İçin Hayır Yaptı
MHP Manisa, Barış Pınarı Harekatı İçin Hayır Yaptı
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yürütülen Barış Pınarı Harekatı´ndaki askerlerimiz adına çorba hayrı yaptı. Çorba hayrına Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Mehmet Güzgülü, Teftiş Kurulu Başkanı Ahmet Türkgüler ve daire başkanları da katıldı.
CHP´Lİ BAKAN BİLGİ EDİNME KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK İSTEDİ
CHP´Lİ BAKAN BİLGİ EDİNME KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK İSTEDİ
CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, 4982 sayılı Bilgi Edinme Kanunu´nda değişiklik istedi. TBMM Başkanlığı´na sunulan teklifle, 4982 sayılı Bilgi Edinme Kanunu´nun yedinci maddesinin ikinci fıkrasının kanundan tamamen çıkarılması önerildi.
İzmir´de Emektar Gençler Toplandı
İzmir´de Emektar Gençler Toplandı
Akparti´nin kuruluşundan buyana, il ve İlce teşkilatlarında görev almış arkadaşlar bir araya gelerek . İzmir´de 2001 ruhunu yakalamak amacı ile, GENÇ ERDEMLİLER PLATFORMU´nu kurdular.
KORAY AYDIN: İKTİDAR SALLANTIDA, SIRTÜSTÜ YIKILACAK DURUMDA
KORAY AYDIN: İKTİDAR SALLANTIDA, SIRTÜSTÜ YIKILACAK DURUMDA
İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, ülkeyi yönetenlerin eski havalarında olmadıklarını ifade ederek “ben onları ringde abandone olmuş boksöre benzetiyorum. Böyle sallanıyorlar, bir sağa bir sola. Her an sırtüstü ya da yüzüstü yıkılacak durumda olduklarını milletimiz görüyor” dedi.
Genel Sekreter Yalçınkaya Turgutlu Meclis Üyelerini Ağırladı
Genel Sekreter Yalçınkaya Turgutlu Meclis Üyelerini Ağırladı
Turgutlu Belediyesi Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Meclis Üyeleri, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya´yı ziyaret etti. MHP´li meclis üyeleri ziyarette Turgutlu ilçesinin sorunlarına ilişkin konuların yer aldığı dosyayı Genel Sekreter Yalçınkaya´ya iletti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Yalçınkaya da, sorunlarla yakından ilgileneceklerini ifade etti.
MHP Şehzadeler İlçe Başkanlığından Aşure Hayrı
MHP Şehzadeler İlçe Başkanlığından Aşure Hayrı
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Şehzadeler İlçe Başkanlığı, Muharrem ayı dolayısıyla aşure hayrında bulundu. Şehzadeler İlçe Başkanlığı önünde gerçekleştirilen aşure dağıtımına Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de katıldı.
MHP İzmir Milletvekili Sayın Hasan Kalyoncu Basın Açıklaması
MHP İzmir Milletvekili Sayın Hasan Kalyoncu Basın Açıklaması
Milliyetçi Hareket Partisi İzmir Milletvekili Prof. Dr. Hasan Kalyoncu gündeme ilişkin bir basın açıklaması yaptı. Kalyoncu yaptığı açıklamada şunları söyledi;
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko´nun 12 Eylül Darbesinin 39. Yılında yapmış olduğu açıklama;
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko´nun 12 Eylül Darbesinin 39. Yılında yapmış olduğu açıklama;
Her türlü demokratik tepkiyi baskı ve zorla sindiren, işkenceyi/devlet terörünü kurumsallaştıran, siyasi partileri, DİSK başta olmak üzere sendikaları, meslek örgütlerini kapatan ve örgütlü toplumu lağveden 12 Eylül askeri darbesi 39. yılını doldurdu.
Serter: “Ege´nin Beyaz Altını Destek Bekliyor
Serter: “Ege´nin Beyaz Altını Destek Bekliyor
İzmir Milletvekili Serter:"Ege´nin en kaliteli beyaz altını destek bekliyor, pamuk üreticisi" Pamuk ölüyor "diyor.
CHP´li Beko İşsizlik Fonunu İkinci Kez Sordu
CHP´li Beko İşsizlik Fonunu İkinci Kez Sordu
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, ‘İşsizlik Sigorta Fonu´nun tek hesap sistemine devredilmesiyle ilgili iki bakanın cevaplaması istemiyle verdiği soru önergelerine cevap verilmeyince önergeleri ikinci kez Meclis´e sundu. Açıklanan son rakamlarla işsizlik oranının yüzde 12,8 (3.1 puanlık artış) olduğunu hatırlatan Beko, işsizlik fonunun ise işsizlere değil patronlara verildiğini hatta hazinenin açığını kapatmak için geçtiğimiz yıl tek hesap sistemine devredildiğini ifade etti. CHP´li Beko, “Bu işçinin hakkını çalarak yapılan apaçık bir soygundur. Hazinenin açığını işçinin alın terinin ürünü olan fon kapatacak!” dedi.
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hamı pişiremezsen bari, pişmişi ham etme…

Hacı Bektaşı Veli
» Bir kilo limonda,bir kilo çilekten daha fazla şeker olduğunu, » Timsahların renk körü olduğunu, » Sadece erkek kanaryaların öttüğünü,

Bunları Biliyor muydunuz?
İLETİŞİM

Adres :
Yunusemre / MANİSA
Telefon : 0 541 303 05 45