DÜNYANIN ÖNDE GELEN SAVUNMA ve HAVACILIK SEKTÖRÜ DEVLERİ 10-11 Ekim´de ESBAŞ´TA…
T.C. Ticaret Bakanlığımızın ilgi ve destekleri ile T.C. Savunma Sanayi Başkanlığı (SSB) himayelerinde 10-11 Ekim tarihlerinde Ege Serbest Bölgesi, ESBAŞ Teknoloji Merkezi Konferans Salonunda “Savunma ve Havacılık Sektöründeki Milli ve Yerli Sanayimizin Küresel İş Birlikleri ile Geliştirilmesi” Konferansı gerçekleştirilecek. İzmir Valisi Sayın Erol Ayyıldız ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tunç Soyer´in de katılarak açılış konuşmalarını gerçekleştirmesi beklenen konferansa yaklaşık 250 kişi kayıt yaptırdı.
Tarih: 8.10.2019 20:14:17/ 104okunma / 0yorum

Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği (HUKD) Başkanı Osman Okyay ile Ege Serbest Bölge Kurucu İşletici A.Ş. (ESBAŞ) Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Faruk Güler´in ev sahipliğini üstlendiği konferans, savunma ve havacılık sanayiinde faaliyet gösteren firmaların uluslararası işbirliği kurabilmeleri ve bu işbirlikleri ile yetkinliklerini artırabilmeleri için gerekli, faydalı ve uyulması zorunlu kurallar ile ilgili bilgileri içeren paneller ile çok kıymetli panelistleri bir araya getiren, yerli tüm savunma ve havacılık sanayiini, yabancı havacılık sanayiinin ise en önemli firmaları olan Airbus, Boeing, GE ve Rolls Royce´u İzmir´de buluşturuyor.

  • Uluslararası İş Birliği ile Yerel Endüstri Nasıl Gelişir?
  • Savunma Sanayi Güvenliği ve İhracat Kontrolü
  • Ar-Ge ve Tasarımda Uluslararası İş Birliği ve Uygulamalar
  • Savunmanın Sürdürülebilirliği için İhracatın Önemi
  • Savunma ve Havacılık Endüstrisinde Doğrudan Yabancı Yatırım
  • Endüstriyel Yeterlilik Değerlendirme ve Destek Programı/ Endüstriyel Katılım
  • Yerel ve Ulusal Havacılık Endüstrisinin Geliştirilmesinde Kümelenmelerin Rolü

 

Başlıkları altında yerli sanayimizin belkemiği olan başta TSKGV – Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı şirketleri olmak üzere tüm havacılık ve savunma sanayi şirketlerimizi, yabancı havacılık firmalarını, yerel otoriteleri, kural koyucuları, KOBİ´leri, dernekleri, yerli ve yabancı kümelenmeleri bir araya getirmeyi hedefleyen etkinliğimizin güncel programı ektedir.

 

Küresel havacılık, uzay ve savunma sektöründe, çok önemli bir bölgesel sanayi gücü olarak tanımlanan ülkemizin sanayicileri için bu toplantı, katılımcı kitlesiyle büyük bir hazine niteliğindedir. Katılımcılar arasında ABD ve Avrupa´dan sektörün lider şirketlerinin yanı sıra, içinde başarılı küresel offset çözümleri uygulamış iş geliştirme, eğitim, iletişim konularında uzman özel sektör temsilcileri de bulunuyor.  

 

Yaklaşık 250 kişinin kaydolduğu konferansta TAI – Turkish Aerospace Industries, TEI – TUSAŞ Engine Industries, Aselsan, Roketsan, Havelsan, STM – Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Tic. A.Ş., SASAD – Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği, Vestel Savunma, EBSO – Ege Bölgesi Sanayi Odası, Sistem Global, ABD Konsolosluğu, Hollanda Konsolosluğu, TRTEST, TPAC – Thermoplastic Composites Application Center gibi kurum ve kuruluşların liderleri birer konuşma yapacak.

Ayrıca katılımcılar etkinlik sayesinde Alp Havacılık, Aselsan, Aspilsan, BMC, FNSS, Havelsan, İşbir, Kale Pratt & Whitney, Otokar, Roketsan, TAI ve TEI firmaları ile ikili görüşmelerde bulunarak sektörle ilgili iş birlikleri kurulmasını sağlayacaklardır.

İzmir Valiliği tarafından da desteklenen konferansın sponsorları arasında Kale Havacılık, Kale Pratt & Whitney, Vestel Savunma, Sistem Global Danışmanlık, Ünsped Gümrük Müşavirliği ve Herdem Avukatlık firmaları yer alıyor.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Egeli Tekstilciler Teknik Tekstil URGE Projesinde kümelenecek
Egeli Tekstilciler Teknik Tekstil URGE Projesinde kümelenecek
Ege Bölgesi´nde yıllık 100 milyon dolarlık ihracat potansiyeline ulaşan Egeli Teknik tekstil ihracatçıları, dünya teknik tekstil pazarından daha fazla pay almak için Ticaret Bakanlığı´nın desteklediği Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (URGE) Projesi´nde kümelenme kararı aldı.
Meksika´nın inşaat projelerini Türk doğal taşı süsleyecek
Meksika´nın inşaat projelerini Türk doğal taşı süsleyecek
Türkiye´ye yıllık 2 milyar dolar döviz kazandıran doğal taş sektörü, 7 milyar dolar ihracat hedefine ulaşmak için 2018 yılında doğal taş ihracatında yüzde 148´lik artış yakaladığı Meksika´yı radarına aldı.
Doğal Taşa katma değer katacaklar
Doğal Taşa katma değer katacaklar
Doğal Taş tasarımla ruh kazanacak, değeri katlanacak
Su ürünleri ve hayvansal mamullerimiz Anuga´da görücüye çıktı
Su ürünleri ve hayvansal mamullerimiz Anuga´da görücüye çıktı
Türk su ürünleri ve hayvansal mamulleri Anuga Fuarı´na damga vurdu
Bina yönetim sistemlerinin yeni köprüsü PASSLOGIC
Bina yönetim sistemlerinin yeni köprüsü PASSLOGIC
Sensormatic´in geliştirdiği PASSLOGIC, farklı üreticilerin bina otomasyon ve güvenlik sistemlerinin birbiriyle kolayca haberleşmesini sağlayarak hem personel hem de ziyaretçiler için uçtan uca takip ve kontrol sağlıyor.
İnşaat sektöründe canlanmanın ilk sinyalleri alındı...
İnşaat sektöründe canlanmanın ilk sinyalleri alındı...
Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), her ay merakla beklenen inşaat ve bununla bağlantılı imalat ve hizmet sektörlerindeki mevcut durum ile beklenen gelişmeleri ortaya koyan “Hazır Beton Endeksi” 2019 Eylül Ayı Raporu´nu açıkladı. İnşaat faaliyetlerinde bir hareketlilik başlamış görünmekle birlikte sektör oyuncularının güven sorunu devam etmektedir. Önceki yılın aynı dönemine göre bütün endeksler artış sergilerken inşaat sektöründe 16 ay aradan sonra ilk kez canlanma yaşandı.
Memurlara Yapılan Zammın Yüzde 69´u Eridi
Memurlara Yapılan Zammın Yüzde 69´u Eridi
Memurlara Yapılan Zammın Yüzde 69´u Eridi
RÜZGARIN EMEKÇİLERİNİ GENBA EĞİTİYOR
RÜZGARIN EMEKÇİLERİNİ GENBA EĞİTİYOR
GENBA ŞİRKETLER GRUBU´NUN DANİMARKA MERKEZLİ GLOBAL BLADE SERVICE İŞBİRLİĞİ İLE DÜZENLEDİĞİ “KANAT ONARIMI EĞİTİMİ” BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ.
Zeytin ve Zeytinyağı ihracatçıları hem kendilerine, hem üreticilere verilen desteklerin arttırılmasını istedi
Zeytin ve Zeytinyağı ihracatçıları hem kendilerine, hem üreticilere verilen desteklerin arttırılmasını istedi
Türk zeytin ve zeytinyağı ihracatçıları, 1.5 milyar dolar ihracat hedefine ulaşmak zeytin ve zeytinyağı ihracatçılarına Ticaret Bakanlığı tarafından verilen devlet desteklerin yüzde 100 arttırılması için Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan´dan destek istedi.
Akhisar´da Hasat Başlıyor
Akhisar´da Hasat Başlıyor
Türkiye´de sofralık yeşil zeytinin yüzde 70´ini üreten Akhisar, 18-19 Ekim´de "Zeytin Hasat Şenliği"ne ev sahipliği yapacak. Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dr. Mehmet Ulusoy “Emektar çiftçilerimiz bütün yıl zeytinine gözü gibi baktı ve hasat döneminde tüm bu çalışmaların sonucunu alıyor” dedi.
Kitlesel Fonlama İle Girişimcinin Önü Açıldı
Kitlesel Fonlama İle Girişimcinin Önü Açıldı
Sermaye Piyasası Kurulu tarafından hazırlanan ve paya dayalı kitle fonlamasına ilişkin usul ve esasları düzenleyen tebliğin 3 Ekim tarihli Resmi Gazete´de yayımlanarak yürürlüğe girmesi girişimcileri ve iş dünyasını sevindirdi.
Vali Ahmet Deniz, MAKİM ile Bir Araya Geldi
Vali Ahmet Deniz, MAKİM ile Bir Araya Geldi
Vali Ahmet Deniz, Manisa Kalıp ve Makina İmalatçıları ile Anemon Otelde düzenlenen toplantıda bir araya geldi.
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çizik bir elmas, çizik olmayan bir çakıl taşından daha iyidir.

KONFİÇYÜS
» İncilerin sirkede eridiklerini, » Havuca rengini veren bir karotenin olduğunu, » Venüs´ün saat yönünde dönen gezegen olduğunu, » En fazla asfaltlı yola sahip olan ülkenin Fransa olduğunu,

İlginç Bilgiler
İLETİŞİM

Adres :
Yunusemre / MANİSA
Telefon : 0 541 303 05 45