Eğitim-Bir-Sen´den Demirci´ye Ziyaret
Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mesut Öner ve Yönetim Kurulu Üyeleri Demirci ilçesine ziyarette bulundu.
Tarih: 14.10.2016 23:42:52/ 562okunma / 0yorum

Demirci Eğitim-Bir-Sen Şube Temsilcisi Mustafa Kaya ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Şube Başkanı Mesut Öner, okul ve kurumları ziyaret ederek kurum idarecilerinin ve eğitim çalışanlarının taleplerini, sorunlarını ve çözüm önerilerini dinledi. Yapılan değerlendirme toplantılarında eğitim çalışanları beklenti ve sıkıntılarını ilettiler.

Öner planlanan program kapsamında ilk olarak Demirci Belediye Başkanı Sayın Selami Selçuk´u makamında ziyaret etti. Eğitim-Bir-Sen´in amacı ve çalışmaları hakkında kısaca bilgi verdikten sonra, amaçlarının sadece ücret sendikacılığı olmadığını, medeniyet değerlerimize sahip çıkmak adına yapılan her türlü samimi çalışmaya paydaş olacaklarını dile getirdi.  

Demirci Belediye Başkanı Sayın Selami Selçuk ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Demirci´de eğitim adına yapılan her türlü faaliyette sivil toplum örgütleri ile hareket etmeye hazır olduğunu dile getirdi.

Daha sonra Demirci İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Kocabaş ile bir araya gelen Öner ilçenin eğitim sorunlarıyla ilgili fikir alışverişinde bulundu. Eğitim-Bir-Sen olarak sorunların çözümünde her zaman eğitim camiasının yanında olduklarını belirten Öner, yeni eğitim öğretim yılının vatana ve millete hayırlar getirmesi temennisinde bulunarak makamdan ayrıldı.

Ziyaret kapsamında Demirci Cumhuriyet İlkokulunu ziyaret eden Öner, okul müdürü Hasan Akkaya tarafından karşılandı. Okul idaresi ve öğretmenleriyle bir araya gelen Öner´e idareci ve öğretmenler tarafından; sınıf öğretmenlerinin maaş karşılığı girdiği ders saatindeki fazlalık, Özel öğretim öğretmenlerinin nöbet görevi talebi, sınıf öğretmenlerinin DYK kursları ile ilgili belirsizlikler, ilkokul ve ortaokullara ödenek verilmesi, idarecilerin ek ders konusundaki mağduriyetleri gibi hususlarda talepler dile getirildi.

Öner, dile getirilen maddelerden büyük bölümünün 19. Eğitim şürasında sendikamız tarafından hükümet yetkililerine iletildiğini ve kabul gördüğünü, uygulanma sürecinde olduğunu düşündüklerini söyledi.

Ziyaretlerine Demirci İmam Hatip Lisesi ile devam eden Öner, okul idaresi ve öğretmenleriyle bir araya gelerek taleplerini dinledi. Ayrıca inşaat sürecinde olan İmam Hatip Ortaokulunun yapım aşaması hakkında Okul Müdürü Özcan Darıcı´dan bilgi aldı.

Ziyaretin son bölümünde okul temsilcileri ile bir araya gelen Öner, temsilcilerin taleplerini dinledi. ”Sendikamızın yükünü omuzlayarak dört yüz iki bin kişiyle yetkili sendika olmamızda katkısı büyük olan okul temsilcisi arkadaşlara teşekkür ediyorum.”diyerek sözlerine şöyle devam etti.

Sadece Ücret Sendikacılığı Yapmıyoruz.

 Sendikacılığı sadece cüzdan ve ücret sendikacılığı üzerine bina etmediklerini hatırlatan Öner, “Sendikacılığımızda önce vicdan diyoruz, özgürlükler diyoruz, medeniyet değerlerimiz diyoruz, ücret araç diyoruz, amaç medeniyet davamıza hizmet diyoruz. Millet için, mazlumlar için, ülkenin huzuru için, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın erdemli, ahlaklı yetişmesi için, yeniden Büyük Türkiye için taşın altına bedenini koyan siz çok değerli teşkilatımın kahramanlarına teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

Kazanımların adresiyiz

Toplu Sözleşme masasında elde edilen kazanımlarla Kamu Çalışanları adına önemli bir başarıya imza attıklarını belirten Öner, ”Elde ettiğimiz kazanımlar, kamu görevlileri tarafından takdirle karşılanmıştır. Elde edilenler, hedeflediklerimizden sadece bir kısmıdır. Kazanımlarımız, önümüzdeki süreçte artarak devam edecektir. Mücadele ederek kazandıklarımızı hayal bile edemeyenlerin, kazanımlarımızı itibarsızlaştırmaya çalıştıklarının farkındayız. Kazanımlarımızı alanda en iyi şekilde anlatmak bizim görevimiz. Okullara ziyaretler gerçekleştirerek kazanımlarımızı anlatmalıyız. ” şeklinde konuştu.

 

Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var

Eğitim-Bir-Sen olarak “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var´ projesinin paydaşı olduklarına ve önemsediklerine dikkat çeken Öner, “Bir yetim gülüyorsa, başına şefkat eli değdiği içindir. Bir yetim gülüyorsa, bütün bir toplum gülüyor demektir. Bu nedenle, desteklediğimiz ‘Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var´ projesine her üyemizin sahip çıkmasını ve destek olmasını bekliyor ve istiyoruz.” dedi.

Demirci´ye Teşekkürler

Demirci´ye gerçekleştirdikleri ziyaretlerin ve görüşmelerin verimli geçtiğini söyleyen Mesut Öner, “Demirci ziyaretimiz kapsamında okullarımızı ziyaret ederek üyelerimizle bir araya geldik. Sıkıntılarını, taleplerini ve çözüm önerilerini aldık. İlçe yönetimimiz ve kurum temsilcilerimizle bir araya gelerek değerlendirmelerde bulunduk. Ziyaretimizde bizi en güzel şekilde ağırlayan İlçe Temsilcimiz Sayın Mustafa Kaya başta olmak üzere ilçe yönetimimize, okul yöneticilerimize, okul temsilcilerimize ve üyelerimize tek tek teşekkür ediyorum.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Eğitim-Bir-Sen Demirci İlçe Temsilcisi Mustafa Kaya; “Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanımız Mesut Öner ve Yönetim Kurulu Üyeleri ilçemizi ziyaret ettiler. Kurum ve okullarımızı ziyaret ederek eğitim çalışanlarının sorunlarını ilk elden dinlediler. Son olarak hep beraber ziyaret edemediğimiz okul müdürü ve okul temsilcilerimizle bir araya gelerek değerlendirmelerde bulunduk. Ziyaretlerinden dolayı İl Başkanımız Mesut Öner ve yönetim kurulu üyelerine üyelerimiz adına teşekkür ediyorum.” dedi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Eğitim Demirci Ziyaret
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
 Doğa Türkiye`nin en büyükleri arasında
Doğa Türkiye`nin en büyükleri arasında
2016 yılında eğitim sektörünün en büyük devralmasının yaşandığı kurum olan doğa koleji, 110 kampusü, 82 bin öğrencisi, 8 bin öğretmeni ve 11 bin çalışanıyla Türkiye´nin en büyük okullar grubu arasında yer almaya devam ediyor.
Başkan Şirinden eğitime büyük destek
Başkan Şirinden eğitime büyük destek
Turgutlu Belediyesi, özellikle kış aylarında öğrencilerin büyük sorun yaşadığı Namık Kemal İlkokulu´nun kullanışsız olan bahçe zeminini sil baştan yenilemek için bahçeye ilk...
Manisa Anadolu Selçuklu Ocakları İl Başkanlığı Basın Açıklaması
Manisa Anadolu Selçuklu Ocakları İl Başkanlığı Basın Açıklaması
Manisa Anadolu Selçuklu Ocakları İl Başkanlığından açıklama geldi
Manisa CBÜ ile BEM-BİR-SEN Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı
Manisa CBÜ ile BEM-BİR-SEN Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı
Manisa Celal Bayar Üniversitesi, eğitim ve bilim alanlarında ülkemizin her kesimi ile iş birliği ve dayanışmasını artırarak, topluma ve insana hizmet ruhunu güçlendiriyor.
Eğitim Bir Sen den Müfredatın Demokratikleştirilmesi Raporu
Eğitim Bir Sen den Müfredatın Demokratikleştirilmesi Raporu
Eğitime önem vermeyen bir milletin varoluş iddiası sağlam temellere dayanmaz. Çünkü inanç, bilgi, karakter ve başarı bakımından sağlam nesiller ancak eğitim yoluyla yetiştirilebilir.
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Projeleri Ödüllendirildi
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Projeleri Ödüllendirildi
Manisa Celal Bayar Üniversitesi yaşadığımız topluma özgü sosyal, kültürel ve çevresel problemleri saptayan, bunlara çözüm bulmak için çalışan ve geleceğe umutla bakabilecek bireylerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla sosyal sorumluluk alanında gerçekleştirilen projeleri önemsiyor.
Şehzadeler´den 10 Bin Kişilik Eğitim Protokolü
Şehzadeler´den 10 Bin Kişilik Eğitim Protokolü
Şehzadeler Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü arasında 10 Bin vatandaşın faydalanacağı iş birliği protokolü imzalandı. Eğitimin hayat boyu devam ettiğini ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “İşbirliği protokolü çerçevesinde meslek edindirme kurslarını yaygınlaştıracağız” dedi.
CBÜ Birincilerine YÖK ten Mektup
CBÜ Birincilerine YÖK ten Mektup
Manisa Celal Bayar Üniversitesi fakültelerine birincilikle yerleşen öğrencilere YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç tarafından gönderilen “Kutlama Mektupları” takdim edildi
CBÜ de Uluslararası Sempozyumu Başladı
CBÜ de Uluslararası Sempozyumu Başladı
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğü tarafından, Cezayir 2 Üniversitesi işbirliği, T.C. Başbakanlık Türk Tarih Kurumu ve T.C. Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA)´nın destekleriyle düzenlenen "Uluslararası; Fethinin 500. Yılında Cezayir, Barbaros Hayrettin Paşa ve Osmanlı Denizciliği Sempozyumu" açılış töreni, 1 Aralık 2016 tarihinde Süleyman Demirel Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.
Sendikacılığa Yeni Bir Soluk Kazandırdık
Sendikacılığa Yeni Bir Soluk Kazandırdık
Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mesut Öner ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmetli ilçesine ziyarette bulundu.
Açık Ğretim Lisesi ve Açık Öğretim Ortaokulu Kayıt Süreleri Uzatıldı
Açık Ğretim Lisesi ve Açık Öğretim Ortaokulu Kayıt Süreleri Uzatıldı
2016-2017 Eğitim Öğretim yılı Açık öğretim Lisesi ve Açık Öğretim Ortaokulu Yeni kayıt ve Kayıt yenileme işlemleri bilindiği üzere sona ermişti.
MCBÜ Makine Mühendisliği Bölümünde artık bir “Avrupa Şampiyonu” var
MCBÜ Makine Mühendisliği Bölümünde artık bir “Avrupa Şampiyonu” var
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü 2. sınıf öğrencisi Semir Demir´in yer aldığı Sualtı Ragbi Genç Milli Takımı, Norveç´in ...
Manisa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:36 08:18 13:22 15:50 18:08 19:38
Manisa
Bulutlu
Bugün
23 / 10 °C
Sağanak
Çarşamba
23 / 11 °C
Sağanak
Perşembe
15 / 7 °C
Son Sayı
Önceki Sayılar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM

Adres :
Utku Mah. Çimentepe  Cad. No: 37/3
Şehzadeler / MANİSA
Telefon : 0 542 301 34 45