Et Kombinasına Bayram Denetimi
Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş ile Zabıta Daire Başkanı Aydoğan İra, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Büyükşehir Belediyesi Et Kombinasında incelemeler yaptı.
Tarih: 18.8.2017 18:39:23/ 579okunma / 0yorum

Küçükbaş ve büyükbaş hayvan kesim yerleri ile hayvan satış alanlarında incelemeler yapan Daire Başkanları, vatandaşların Kurban Bayramı´nda sıkıntı yaşamaması için bütün önlemlerin alındığını, amaçlarının vatandaşların sağlıklı hayvanların kurban edilmesi ve sağlıklı etlerin tüketilmesi olduğunu belirttiler.

 

         Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş ile Zabıta Daire Başkanı Aydoğan İra, Manisa Büyükşehir Belediyesi Et Kombinasında incelemeler yaptı. Daire Başkanları Akbaş ve İra, küçükbaş ve büyükbaş hayvan kesim yerleri ile hayvan satış alanlarında incelemeler yaparak yetkililerden bilgiler aldılar. Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde çalışmaları yerinde kontrol ettiklerini dile getiren Zabıta Daire Başkanı Aydoğan İra, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün önderliğinde vatandaşlarımızın Kurban Bayramı´nda sıkıntı yaşamaması için bütün önlemleri alıyoruz. Kaçak kesim noktasında ekiplerimiz Kurban Bayramı süresince teyakkuzda olacak. Elimizden gelen bütün gayretle vatandaşlarımızın dini vecibelerini sağlıklı koşullarda gerçekleştirmelerini sağlamak istiyoruz” diye konuştu.

“Ortak çalışmalar yürütüyoruz”

         İl Kurban Komisyonu´nun 1 Ağustos tarihinde toplanarak kesim yerleri, kesim ücretleri ve satış yerleri gibi belirli kararlar aldığını belirten Sağlık İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, “Zabıta Daire Başkanımız ve Veteriner Hekimimiz ile birlikte Büyükşehir Belediyemize ait mezbahamızda bir ön denetim yaptık. Daha sonra da satış yerlerinde bir inceleme yaptık. Amacımız vatandaşlarımızın sağlıklı etleri tüketmesi, sağlıklı hayvanların kurban olarak değerlendirilmesi. Biz bu noktada veteriner hekimlerimizle, diğer kurumlarla ortak çalışma yürütüyoruz” dedi.

“20 bin poşet bastırıyoruz”

         Vatandaşların kurban kesim yerleri konusunda duyarlı olmaları gerektiğini de dile getiren Daire Başkanı Talip Akbaş, “Vatandaşlarımız kurbanlarını kendi bahçelerinde kesiyorlarsa sakatatları mümkün olduğunca derin çukurlar içerisine gömülmesini sağlamaları gerekiyor. Kurban Bayramı süresince ilgili denetimlerimizi sürdüreceğiz. Ayrıca Zabıta Daire Başkanlığımız önderliğinde 20 bin adet özel poşetler bastırılıyor. Buradaki amacımız kesilen etlerin evlere girip tüketilene kadar vatandaşlarımızın sağlığının korunması ve düzgün taşınmasının sağlanması. Bu bağlamda vatandaşlarımız kesim yerlerinde poşetlerini temin edebilirler” diye konuştu.

Kurban Satış Yerleri

         İl Kurban Hizmetleri Komisyonu Kararına göre Manisa merkezde kurban satış yerleri ile kesim yerleri şu şekilde belirlendi;

 

Şehzadeler: Canlı Hayvan Borsası

Yunusemre: Muradiye Belediye Şantiyesi ve Ortaköy Piknik alanı olan yerde küçükbaş satış yeri.

Kurban Kesim Yerleri

 

Şehzadeler: Canlı Hayvan Borsası yanındaki et entegre tesisleri, Alaybey Mahallesi Cumartesi Pazaryeri, Perşembe Pazaryeri ve Nurlupınar Mahallesi Pazaryeri.

 

Yunusemre: Laleli Cumartesi Pazaryeri, İtfaiye Daire Başkanlığı Bahçesi, Karaköy Pazaryeri ve Yeni Horozköy Pazaryeri.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Kombinasına Bayram Denetimi
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Manisa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:36 08:18 13:22 15:50 18:08 19:38
Son Sayı
Önceki Sayılar
1622 Genç Osman olarak da bilinen II. Osman katledildi.
1833 Mısır`da çıkan isyanın bastırılması için Rus Filosu İstanbul`a geldi.
1928 İstanbul`da "Vatandaşları Türkçe konuşmaya teşvik" toplantısı yapıldı.
1941 Yahudiler için transit vizesine ilişkin talimatname yayınlandı.
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM

Adres :
Yunusemre / MANİSA
Telefon : 0 541 303 05 45