İYİ Parti Yunusemre´den CHP Yunusemre´ye iade-i Ziyaret
İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Av. Filiz Tuğçe Ayrancı ve yönetimi dün Cumhuriyet Halk Partisi Yunusemre İlçe Başkanlığına iade-i ziyarette bulundu.
Tarih: 7.4.2018 01:33:13/ 7603okunma / 0yorum

Yeni bir parti olduklarından Türk siyasetine yeni bir soluk getirdiklerini, halkın desteğinin ve beklentisinin çok yüksek olduğunu dile getiren Av. Filiz Tuğçe Ayrancı sözlerine şu şekilde devam etti. CHP Yunusemre İlçe Yönetimi ile yapılan görüşmede Yunusemre ilçesinin genel durumunu ve sorunlarını konuştuklarını belirten Ayrancı 2019 yılında Manisa ve Türkiye´yi bekleyen seçimlerin önemine vurgu yaptı. Bu sebeple İYİ Parti seçim merkezinin kurulduğunu, partililerle önümüzdeki seçimlere ilişkin sağlam çalışmalar yapıldığını belirtti.

Görüşme sırasında kendilerini ziyaret eden ilk kişilerin CHP Yunusemre İlçe Yönetimi olduğunu ve bugün de iade-i ziyarette bulunarak görüş alışverişinde bulunan Ayrancı, siyasi partilerin millete hizmet için var olduğunu bu nedenle siyasi partiler arasında diyaloğun güçlendirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Yunusemre´de sağlıklı bir belediyecilik hizmeti yok

Ayrancı, Türkiye´nin iyi yönetilmediği gibi Yunusemre ilçesinin de hiç iyi yönetilmediğini, burada yaşayan vatandaşların sağlıklı bir belediyecilik hizmeti alamadığını sözlerine ekledi.

Yunusemre Belediyesi´nin çalışmalarının büyük bir çoğunluğunun halen proje aşamasında kaldığını, 4 yıldır somut bir çalışmanın gerçekleştirilmediğini ifade etti. Vatandaşlarla yapılan görüşmelerde ise vatandaşların belediye ile iletişim kuramadıklarını, şikayet ve isteklerini dile getiremediklerinden yakındıklarını ilettiğini belirtti. Vatandaşlara daha iyi bir hizmet için tüm siyasi partilerden, meslek odalarından ve sivil toplum kuruluşlarından görüş alınarak ortak aklın bulunması gerektiğine değindi.

CHP Yunusemre İlçe Başkanı Serdar Bozyaka ise İYİ Partinin yaptığı ziyaretten ötürü memnuniyetlerini belirterek siyasette diyalog kanallarının açık olması gerektiğini vurguladı.

Bozyaka sözlerine şu şekilde devam etti:

"Manisa´nın en büyük ve sanayisiyle, üniversitesiyle tüm yükünü taşıyan ilçesi Yunusemre maalesef hak ettiği gibi yönetilmiyor. Bu konuyla ilgili aylardır yaptığımız uyarılara rağmen yetkililer ilgi göstermiyor, ilçemizin problemleri çözülemiyor. Bugün İYİ Parti ve CHP arasında gerçekleşen görüşmenin çok kıymetli olduğuna ve gelecek dönemlerde Yunusemre´nin çok daha yaşanılabilir bir kent olmasına olanak sağlayacağına inandığını belirtti. Siyasette şahsi menfaatlerden öte toplumsal çıkarları ön planda tutan herkesin 2019´da bir araya gelerek bu kötü gidişatı durdurması gerektiğini ifade etti.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Yunusemre Yunusemre Parti iade Ziyaret
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Manisa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:36 08:18 13:22 15:50 18:08 19:38
Son Sayı
Önceki Sayılar
1622 Genç Osman olarak da bilinen II. Osman katledildi.
1833 Mısır`da çıkan isyanın bastırılması için Rus Filosu İstanbul`a geldi.
1928 İstanbul`da "Vatandaşları Türkçe konuşmaya teşvik" toplantısı yapıldı.
1941 Yahudiler için transit vizesine ilişkin talimatname yayınlandı.
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM

Adres :
Yunusemre / MANİSA
Telefon : 0 541 303 05 45