Manisa CBÜ ile BEM-BİR-SEN Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı
Manisa Celal Bayar Üniversitesi, eğitim ve bilim alanlarında ülkemizin her kesimi ile iş birliği ve dayanışmasını artırarak, topluma ve insana hizmet ruhunu güçlendiriyor.
Tarih: 8.1.2017 16:57:34/ 768okunma / 0yorum

Bu çerçevede Manisa Celal Bayar Üniversitesi ile Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM-BİR-SEN) Genel Başkanlığı arasında, 5 Ocak 2017 tarihinde “Eğitim ve Öğretim Faaliyetlerinin Gerçekleştirilmesi İle İlgili” iş birliği protokolü imzalandı.

İmza törenine MCBÜ Rektörü Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, BEM-BİR-SEN Genel Başkan Yardımcısı Recayi Karslı, İzmir BEM-BİR-SEN Şube Başkanı Mustafa Köylü, BEM-BİR-SEN Danışmanı Prof. Dr. Aytaç Eker, MCBÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Mıynat, MCBÜ Mahalli İdareler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Serhat Baştan ve MCBÜ Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Serkan Cura katıldı. Protokol kapsamında; MCBÜ Rektörlüğü ile Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası Genel Başkanlığı, ortak eğitim-öğretim faaliyetleri gerçekleştirilecek.

İmza töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, "Üniversitemiz ile BEM-BİR-SEN arasında imzalanan protokol ile gerek çalışma hayatında gerek sosyal hayatta üniversite ve toplum arasındaki bağın kurulmasında önemli bir adım atılmış oldu. Yerel yönetimler alanında temsil ettiği çalışan sayısı bakımından ülkemizdeki en geniş sendikal örgütlenmelerden biri olan BEM-BİR-SEN ile gerçekleştirilecek eğitim ve öğretim faaliyetlerinin, hem ülkemizin çalışma ekonomisine hem de toplumsal hayatımıza önemli faydalar sağlayacağına inanıyorum. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

BEM-BİR-SEN Genel Başkan Yardımcısı Recayi Karslı ise, “Akademik eğitime ve öğretime önem veren bir sendika olarak, üniversitelerin kendi duvarları arasında kalmasını ve toplumla bütünleşememesini ülkemizin önemli bir potansiyelden yararlanamaması olarak değerlendiriyoruz. Bu yüzden BEM-BİR-SEN ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi arasında imzalanan protokolle üniversiteler ile toplum arasında ihtiyaç duyulan bütünleşmeye katkı sağlanabileceğine inanıyoruz. BEM-BİR-SEN olarak Manisa Celal Bayar Üniversitesi ile iş birliği protokolü gerçekleştirmekten onur ve mutluluk duyuyoruz” dedi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
 Doğa Türkiye`nin en büyükleri arasında
Doğa Türkiye`nin en büyükleri arasında
2016 yılında eğitim sektörünün en büyük devralmasının yaşandığı kurum olan doğa koleji, 110 kampusü, 82 bin öğrencisi, 8 bin öğretmeni ve 11 bin çalışanıyla Türkiye´nin en büyük okullar grubu arasında yer almaya devam ediyor.
Başkan Şirinden eğitime büyük destek
Başkan Şirinden eğitime büyük destek
Turgutlu Belediyesi, özellikle kış aylarında öğrencilerin büyük sorun yaşadığı Namık Kemal İlkokulu´nun kullanışsız olan bahçe zeminini sil baştan yenilemek için bahçeye ilk...
Manisa Anadolu Selçuklu Ocakları İl Başkanlığı Basın Açıklaması
Manisa Anadolu Selçuklu Ocakları İl Başkanlığı Basın Açıklaması
Manisa Anadolu Selçuklu Ocakları İl Başkanlığından açıklama geldi
Eğitim Bir Sen den Müfredatın Demokratikleştirilmesi Raporu
Eğitim Bir Sen den Müfredatın Demokratikleştirilmesi Raporu
Eğitime önem vermeyen bir milletin varoluş iddiası sağlam temellere dayanmaz. Çünkü inanç, bilgi, karakter ve başarı bakımından sağlam nesiller ancak eğitim yoluyla yetiştirilebilir.
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Projeleri Ödüllendirildi
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Projeleri Ödüllendirildi
Manisa Celal Bayar Üniversitesi yaşadığımız topluma özgü sosyal, kültürel ve çevresel problemleri saptayan, bunlara çözüm bulmak için çalışan ve geleceğe umutla bakabilecek bireylerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla sosyal sorumluluk alanında gerçekleştirilen projeleri önemsiyor.
Şehzadeler´den 10 Bin Kişilik Eğitim Protokolü
Şehzadeler´den 10 Bin Kişilik Eğitim Protokolü
Şehzadeler Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü arasında 10 Bin vatandaşın faydalanacağı iş birliği protokolü imzalandı. Eğitimin hayat boyu devam ettiğini ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “İşbirliği protokolü çerçevesinde meslek edindirme kurslarını yaygınlaştıracağız” dedi.
CBÜ Birincilerine YÖK ten Mektup
CBÜ Birincilerine YÖK ten Mektup
Manisa Celal Bayar Üniversitesi fakültelerine birincilikle yerleşen öğrencilere YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç tarafından gönderilen “Kutlama Mektupları” takdim edildi
CBÜ de Uluslararası Sempozyumu Başladı
CBÜ de Uluslararası Sempozyumu Başladı
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğü tarafından, Cezayir 2 Üniversitesi işbirliği, T.C. Başbakanlık Türk Tarih Kurumu ve T.C. Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA)´nın destekleriyle düzenlenen "Uluslararası; Fethinin 500. Yılında Cezayir, Barbaros Hayrettin Paşa ve Osmanlı Denizciliği Sempozyumu" açılış töreni, 1 Aralık 2016 tarihinde Süleyman Demirel Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.
Sendikacılığa Yeni Bir Soluk Kazandırdık
Sendikacılığa Yeni Bir Soluk Kazandırdık
Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mesut Öner ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmetli ilçesine ziyarette bulundu.
Açık Ğretim Lisesi ve Açık Öğretim Ortaokulu Kayıt Süreleri Uzatıldı
Açık Ğretim Lisesi ve Açık Öğretim Ortaokulu Kayıt Süreleri Uzatıldı
2016-2017 Eğitim Öğretim yılı Açık öğretim Lisesi ve Açık Öğretim Ortaokulu Yeni kayıt ve Kayıt yenileme işlemleri bilindiği üzere sona ermişti.
MCBÜ Makine Mühendisliği Bölümünde artık bir “Avrupa Şampiyonu” var
MCBÜ Makine Mühendisliği Bölümünde artık bir “Avrupa Şampiyonu” var
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü 2. sınıf öğrencisi Semir Demir´in yer aldığı Sualtı Ragbi Genç Milli Takımı, Norveç´in ...
Manisa´da Bir İlk Turgutlu´da Gerçekleşecek
Manisa´da Bir İlk Turgutlu´da Gerçekleşecek
Turgutlu Belediyesi, Manisa Celal Bayar Üniversitesi işbirliği ile ilçenin akademik statüde ilk sempozyumuna hazırlanıyor. Belediye Başkanı Turgay Şirin, CBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muzaffer Tepekaya ile birlikte konuya dair basın toplantısı düzenleyerek kamuoyunu bilgilendirdi.
Manisa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:36 08:18 13:22 15:50 18:08 19:38
Manisa
Bulutlu
Bugün
23 / 10 °C
Bulutlu
Salı
23 / 9 °C
Sağanak
Çarşamba
23 / 12 °C
Son Sayı
Önceki Sayılar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM

Adres :
Utku Mah. Çimentepe  Cad. No: 37/3
Şehzadeler / MANİSA
Telefon : 0 542 301 34 45