Manisa Sosyal Bilimler Lisesi İçin Gurur Günü
Gurur günü... Öğrencimiz Emine Sultan KAYA ödülünü aldı
Tarih: 12.11.2016 00:24:39/ 683okunma / 0yorum

2016 Mustafa Necib ALAYELİ 7. Hikaye Yazma Yarışması´nda  birincilik kazanan okulumuz öğrencisi  Emine Sultan KAYA Kütahya Mustafa Necib Alayeli Anadolu Lisesi´nde düzenlenen törenle ödülünü aldı.

 Manisa Sosyal Bilimler Lisesi İçin Gurur Günü.... Mustafa Necib Alayeli- Rose Maria Karla Alayeli Çağdaş Eğitim Vakfı ‘nın,  Kütahya´nın Gediz İlçesinde her yıl geleneksel olarak düzenlediği Hikaye Yazma  Yarışma Ödülleri,  Mustafa Necib Alayeli  Anadolu Lisesi´nde düzenlenen törenle sahiplerine verildi.

Törende farklı il ve okullardan toplam altı öğrenciye ödül verilirken, okulumuz öğrencisi yarışmanın birincisi olarak ödülünü Gediz İlçe Kaymakamı Avni KULA´nın elinden aldı. Öğrencimiz İki bin yedi yüz  Türk Lirası kazanırken, okulumuza da bir laptop armağan edildi.

Emine Sultan KAYA “Hayata İnat Ona Tutundum” başlıklı lösemili bir genç kızın yaşama sevincini konu eden hikayesiyle birincilik  Ödülü´ne  layık görüldü. Kaya dünkü resepsiyonda “Bana rehberlik eden Türk Dili ve Edebiyatı  Öğretmenim Turan SELOĞLU´na , ihtiyacım olan her konuda destek sağlayan okulumuz idareci ve diğer öğretmenlerime,  insanları ve yaşamı  sevmeyi öğreten sevgili anne ve babama sonsuz teşekkür ederim.” dedi.

Okulumuzun Avrupa Birliği projesi kabul edildi. Avrupa Birliği ‘Erasmus Programı              KA2- Stratejik Ortaklıklar´ çerçevesinde başvurduğumuz okul projemize başladık.

 ‘ Create Your Future – Life Cycles in Europe: Geleceğinizi Yaratın –Avrupa´da Yaşam Biçimleri´ başlıklı projemiz 2016 Eylül - 2018 Ekim ayları döneminde, Almanya, İtalya, Polonya ve Belçika ile beraber yürütülecektir. 

Proje konumuz temelde erken okul terkinin önlenmesi olup, bununla ilgili olarak öğrencilere daha iyi öğrenme çevreleri oluşturmak, okul kalitesini arttırmak ve iyi bir mesleki rehberlik sağlamak projenin öncelikli hedefleridir.

Proje kapsamında tüm öğrencilerimizin meslek seçiminde esas aldıkları kriterleri tespit edip, bu kriterlerin ülkemizde ve bölgemizdeki uygulanabilirliğini ortaya koyarak meslek seçiminde bilinçli davranma ihtiyacı hissetmelerini amaçlıyoruz.

Bu amaçlara uygun olarak kişiye özel anket çalışması ve görüşmeler yapılacak, elde edilen bilgiler analiz edilecek, tespit edilen eksiklikler konusunda çalıştaylar, ileri eğitim vs. programlar düzenlenecektir.

Avrupa´daki ortak okullarımızı ziyaret ederek iyi uygulamaları okullarımıza getirip, yeni okul çevreleri oluşturmayı ve öğrencilerimizin okul dönemini en verimli şekilde geçirmelerini istiyoruz.

Bu amaçla ilk ziyaretimizi gerçekleştirdik. Okulumuz proje sorumlusu İngilizce Öğretmeni Hanife KARAKAYA, Belçika´daki ortak okulumuz olan Sint Clara Colllege´da gözlemlerde bulunup, çeşitli proje çalışmalarında yer almıştır.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
 Doğa Türkiye`nin en büyükleri arasında
Doğa Türkiye`nin en büyükleri arasında
2016 yılında eğitim sektörünün en büyük devralmasının yaşandığı kurum olan doğa koleji, 110 kampusü, 82 bin öğrencisi, 8 bin öğretmeni ve 11 bin çalışanıyla Türkiye´nin en büyük okullar grubu arasında yer almaya devam ediyor.
Başkan Şirinden eğitime büyük destek
Başkan Şirinden eğitime büyük destek
Turgutlu Belediyesi, özellikle kış aylarında öğrencilerin büyük sorun yaşadığı Namık Kemal İlkokulu´nun kullanışsız olan bahçe zeminini sil baştan yenilemek için bahçeye ilk...
Manisa Anadolu Selçuklu Ocakları İl Başkanlığı Basın Açıklaması
Manisa Anadolu Selçuklu Ocakları İl Başkanlığı Basın Açıklaması
Manisa Anadolu Selçuklu Ocakları İl Başkanlığından açıklama geldi
Manisa CBÜ ile BEM-BİR-SEN Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı
Manisa CBÜ ile BEM-BİR-SEN Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı
Manisa Celal Bayar Üniversitesi, eğitim ve bilim alanlarında ülkemizin her kesimi ile iş birliği ve dayanışmasını artırarak, topluma ve insana hizmet ruhunu güçlendiriyor.
Eğitim Bir Sen den Müfredatın Demokratikleştirilmesi Raporu
Eğitim Bir Sen den Müfredatın Demokratikleştirilmesi Raporu
Eğitime önem vermeyen bir milletin varoluş iddiası sağlam temellere dayanmaz. Çünkü inanç, bilgi, karakter ve başarı bakımından sağlam nesiller ancak eğitim yoluyla yetiştirilebilir.
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Projeleri Ödüllendirildi
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Projeleri Ödüllendirildi
Manisa Celal Bayar Üniversitesi yaşadığımız topluma özgü sosyal, kültürel ve çevresel problemleri saptayan, bunlara çözüm bulmak için çalışan ve geleceğe umutla bakabilecek bireylerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla sosyal sorumluluk alanında gerçekleştirilen projeleri önemsiyor.
Şehzadeler´den 10 Bin Kişilik Eğitim Protokolü
Şehzadeler´den 10 Bin Kişilik Eğitim Protokolü
Şehzadeler Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü arasında 10 Bin vatandaşın faydalanacağı iş birliği protokolü imzalandı. Eğitimin hayat boyu devam ettiğini ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “İşbirliği protokolü çerçevesinde meslek edindirme kurslarını yaygınlaştıracağız” dedi.
CBÜ Birincilerine YÖK ten Mektup
CBÜ Birincilerine YÖK ten Mektup
Manisa Celal Bayar Üniversitesi fakültelerine birincilikle yerleşen öğrencilere YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç tarafından gönderilen “Kutlama Mektupları” takdim edildi
CBÜ de Uluslararası Sempozyumu Başladı
CBÜ de Uluslararası Sempozyumu Başladı
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğü tarafından, Cezayir 2 Üniversitesi işbirliği, T.C. Başbakanlık Türk Tarih Kurumu ve T.C. Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA)´nın destekleriyle düzenlenen "Uluslararası; Fethinin 500. Yılında Cezayir, Barbaros Hayrettin Paşa ve Osmanlı Denizciliği Sempozyumu" açılış töreni, 1 Aralık 2016 tarihinde Süleyman Demirel Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.
Sendikacılığa Yeni Bir Soluk Kazandırdık
Sendikacılığa Yeni Bir Soluk Kazandırdık
Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mesut Öner ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmetli ilçesine ziyarette bulundu.
Açık Ğretim Lisesi ve Açık Öğretim Ortaokulu Kayıt Süreleri Uzatıldı
Açık Ğretim Lisesi ve Açık Öğretim Ortaokulu Kayıt Süreleri Uzatıldı
2016-2017 Eğitim Öğretim yılı Açık öğretim Lisesi ve Açık Öğretim Ortaokulu Yeni kayıt ve Kayıt yenileme işlemleri bilindiği üzere sona ermişti.
MCBÜ Makine Mühendisliği Bölümünde artık bir “Avrupa Şampiyonu” var
MCBÜ Makine Mühendisliği Bölümünde artık bir “Avrupa Şampiyonu” var
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü 2. sınıf öğrencisi Semir Demir´in yer aldığı Sualtı Ragbi Genç Milli Takımı, Norveç´in ...
Manisa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:36 08:18 13:22 15:50 18:08 19:38
Manisa
Bulutlu
Bugün
23 / 10 °C
Sağanak
Çarşamba
23 / 11 °C
Sağanak
Perşembe
15 / 7 °C
Son Sayı
Önceki Sayılar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM

Adres :
Utku Mah. Çimentepe  Cad. No: 37/3
Şehzadeler / MANİSA
Telefon : 0 542 301 34 45