MASKİ´den Cenkyeri´nin İçme Suyu ile İlgili Açıklama
MASKİ´den Cenkyeri´nin İçme Suyu ile İlgili Açıklama
Tarih: 24.6.2019 18:28:24/ 78okunma / 0yorum

MASKİ, Cenkyeri için Seferber Oldu
MASKİ Genel Müdürlüğü, Soma ilçesine bağlı Cenkyeri Mahallesi´nin içme suyu sıkıntısının çözülmediğine yönelik yayınlanan haberlerin gerçekleri yansıtmadığını açıkladı. Cenkyeri Mahallesi´nde sondajların kurumasıyla oluşan su sıkıntısına Hacıyusuf Mahallesi´nden hat çekilerek son verildiğini belirten MASKİ, hafta sonu 4 pompadan birinin arızalanması nedeniyle basınç problemi yaşandığını vurguladı.
Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Soma ilçesine bağlı Cenkyeri Mahallesi sakinlerinin susuz bırakıldığına yönelik yayınlanan haberlerin doğru olmadığını belirterek, “Manisa´da vatandaşlarımıza temin ettiğimiz içme suyunun büyük bir kısmını sondajlar aracılığı ile karşılıyoruz. Yer altı sularının yer değiştirmesi veya su havzalarının çekilmesi nedeniyle bazı mahallelerimizde içme suyu sıkıntısı yaşanılabiliyor. Bu kapsamda, ekiplerimiz yeni bir sondaj açarak ya da başka bir mahalleden hat çekerek vatandaşlarımıza yeterli ve sağlıklı içme suyunu ulaştırıyor. Bu süreçte ise vatandaşlarımızı mağdur etmemek için içme suyu tankerlerimiz ile depolara su takviyesi yapıyoruz. Cenkyeri mahallemizde de sondajın kuruması nedeniyle yaşanan su sıkıntısını Hacıyusuf mahallemizden hat çekerek giderdik. Ancak kalıcı çözüm sağlamak için mahallemize yeni bir sondaj açacağız” açıklamaları yapıldı.
Pompa arızası nedeniyle basınç problemi yaşandı
Cenkyeri Mahallesi´nde haftasonu yaşanan basınç problemi ile ilgili de bilgi veren MASKİ, “Mahallemizde bulunan 4 pompadan biri, hafta sonu arızalandı. İçme suyu deposuna giden suyun azalması nedeniyle mahallemizde basınç problemi oluştu” ifadelerini kullandı.
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Soma´nın mahallelerine sağlıklı su depolama sistemi
Soma´nın mahallelerine sağlıklı su depolama sistemi
Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Soma ilçesine daha sağlıklı, temiz ve kesintisiz içme suyu temin etmek amacıyla başlattığı...
Manisa Büyükşehirden Somalı muhtarlarla buluşma
Manisa Büyükşehirden Somalı muhtarlarla buluşma
Manisa Büyükşehir Belediyesi Muhtarlıklar Dairesi Başkanlığı ekipleri, muhtarlık temaslarını Soma´da sürdürdü.Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü´nün...
Soma´nın Atıksuları Çevreye Ve İnsana Zarar Vermeyecek
Soma´nın Atıksuları Çevreye Ve İnsana Zarar Vermeyecek
Soma Atıksu Arıtma Tesisi´nde, Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü´nün çalışmaları hızlı bir şekilde ilerliyor. Tesisin faaliyete geçmesiyle birlikte Soma´daki evsel atıklar çevreye zararlı unsur olmaktan çıkacak.
Sosyal Medya´dan Gelen Talep Sorunu Çözdü
Sosyal Medya´dan Gelen Talep Sorunu Çözdü
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün´e sosyal medya üzerinden gelen Soma Karacahisar Mahallesi yolu ve köprüsünün onarımı talebi kısa sürede yanıt buldu
Soma´nın B Planı İçin Start Verildi
Soma´nın B Planı İçin Start Verildi
Soma´da iş çeşitliliğini arttırma ve yeni Organize Sanayi Bölgesinin kurulması hususunda çalışmalar yoğunlaştı.
Soma Maden Şehitliği Anıtı İnşaatına Başladı
Soma Maden Şehitliği Anıtı İnşaatına Başladı
Manisa`nın Soma İlçesi`nde, geçen 13 Mayıs`ta meydana gelen kömür ocağı faciasında hayatını kaybeden 301 madenciden 39`unun toprağa verildiği ilçe mezarlığında Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılacak olan Maden Şehitliği Anıtı için çalışmalara başlandı.
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Savaş eri, Allah için nefsi ile savaşandır.

Hz. Muhammed
Bal bozulmaz; o nedenle 3 bin yıllık bir balı bile yemiş olabilirsiniz!

İlginç Bilgiler
İLETİŞİM

Adres :
Yunusemre / MANİSA
Telefon : 0 541 303 05 45