Piri Reis´te Ders Zili Çaldı
Özel Piri Reis Okullarının yeni öğretim yılı açılışında konuşan Orion Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas, okullardaki başarının her geçen yıl daha da fazla arttığını söyledi.
Tarih: 13.9.2019 10:32:38/ 59okunma / 0yorum

2019-2020 Eğitim- Öğretim Yılının başlaması nedeniyle Özel Piri Reis Okullarının Karşıyaka ve Güzelbahçe kampüslerinde iki ayrı tören düzenlendi. Törenlere Orion Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas, Yönetim Kurulu Üyeleri, Fransa´nın İzmir Fahri Konsolosu Zeliha Toprak, veliler ve öğrenciler katıldı.

 

Güzel bir iş yapıyoruz

Özel Piri Reis Okullarının başarısının her geçen yıl katlanarak arttığını, bunun tesadüf olmadığını dile getiren Orion Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas, “Öğrencilerin başarılı olabilmesi için biz, öğretmenler, veliler yumak halinde birlikte çalışıyoruz. Hep birlikte güzel bir iş yapıyoruz, bunu devam ettireceğiz” diye konuştu.

Bu yıl Piri Reis mezunlarının İzmir Özel Saint Joseph Fransız Lisesi´ne giriş oranının yüzde 80 olduğunu belirten Arkas, “Saint Joseph Lisesine talep çok olunca çocuklarımız açıkta kalıyordu. Milli Eğitim Bakanlığı´ndan alınan izin ile bu sorunu da aşmayı başardık. Piri Reis´ten mezun olan 50 öğrencimiz arasından Saint Joseph´e gitmek isteyen 40 tanesinin 33´ü bu isteğine kavuştu. Bunların bir kısmı da Fransızca kontenjandan yararlandı. Bu yıl başarımız yüzde 80 oldu seneye daha iyisini yaparız hiç endişeniz olmasın, bize inanın yeter. Biz dimdik yolumuza devam ediyoruz” dedi.

Piri Reis Okullarının kuruluş prensiplerinden asla ödün vermeyeceğini sözlerine ekleyen Arkas, “Biz bu vakfı 21 yıl önce kurarken lisan bilen, araştırmacı, başarıya odaklı, kendine güvenen dünya vatandaşı öğrenciler yetiştirmeyi hedef edindik. Bu hedefimizde ilerliyoruz. Çocukların kendilerini tanımasına müsaade ediyoruz. Onlara ezberle, sadece sorulan soruları cevapla yetinmek yerine hayal etmeyi ve hayallerinin peşinden koşmayı aşılıyoruz” diye konuştu.

 

En iyi seçim Piri Reis

İzmir Saint Joseph Fransız Lisesi´nin yeni kayıtlarının 3´te 1 oranında Piri Reislilerden oluştuğunu dile getiren İzmir Saint Joseph Fransız Lisesi Müdürü ve Özel Piri Reis Okulları Koordinatörü Jacques Augereau ise, “Saint Joseph Lisesi Müdürü olarak mutluyum çünkü her yıl artan talep lisenin seviyesinin yükseldiğini gösteriyor. Özel Piri Reis Okulları Koordinatörü olarak mutluyum çünkü LGS sonuçlarımız çok iyi. Türkiye birinciliklerimiz var. Hangi okul böyle bir başarıyı gösterebilir ki? Bu reklam sloganı değil, gerçekler üzerine kurulmuş bir sonuçtur” dedi.  Milli Eğitim Bakanlığı´ndan alınan iznin Piri Reisli öğrencilere sağlanan bir kolaylık olarak algılanmaması gerektiğini anlatan Augereau, “Saint Joseph´e girmek için halen çalışmak gerekiyor. Piri Reislerden gelen öğrencilerin seviyesi akademik olarak çok yeterli, dil eğitimleri de gayet iyidir. Burada bu okullarda düzenli bir sistem içerisinde tüm kişiliklerini ele alan bir eğitim anlayışı ile öğrenciler daha iyi hazırlanıyor. Sizler buradasınız çünkü Saint Joseph´e giden yolda en iyi seçimin Piri Reis olduğunu anladınız” diye konuştu.

 

Her adım öğrenci için

Atılan her adımda öğrenciler için daha iyi nelerin yapılabileceğinin düşünüldüğünü söyleyen Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları Müdürü Sabrina Ataseven, “Hedefimiz öğrencilere kapasiteleri doğrultusunda bilgiyi yönetmeyi öğretmektir. Bunun için bu yıl ortaokul seviyesinde bireysel öğrenci takip sistemi kurduk. Böylelikle her öğrencinin bireysel özelliklerini göz önünde tutarak kapasitesini en üst düzeye çıkartarak edindiği bilgiyi projelendirme fırsatı yaratacağız” dedi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Reis Piri Ders Zili Çaldı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Uluslararası DNA kitabına Egeli imzası
Uluslararası DNA kitabına Egeli imzası
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Genetik Anabilim Dalı Öğretim üyeleri, dünyada DNA yazılımı konusunda en güncel bilgileri içeren “Yeni Nesil Dizi Analizi için Klinik Uygulamalar” kitabının yazarları arasında yer alarak büyük başarıya imza attılar.
Demirci MYO´ya Ek Bina Geliyor
Demirci MYO´ya Ek Bina Geliyor
Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi´nin Ekim ayı Olağan Toplantısı´nda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Demirci Meslek Yüksekokulu ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Yüksekokulun olduğu binanın yan tarafında Manisa Büyükşehir Belediyesine ait olan arsa, meslek yüksekokuluna ek bina yapılmak üzere üniversiteye bedelsiz devredildi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, alınan kararın öğrenciler için hayırlı olmasını diledi.
İhracat Akademisi İkinci Dönem Mezunlarını Verdi
İhracat Akademisi İkinci Dönem Mezunlarını Verdi
Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) ve BASİFED (Batı Anadolu Sanayici İş Adamları Dernekleri Federasyonu) işbirliğinde kurulan İhracat Akademisi ikinci mezunlarını verdi. 2018 yılında start alan ve ilk mezunlarını geçtiğimiz yıl sektöre kazandıran İhracat Akademi, bu yıl 20 öğrenciyi mezun etti.
ÖĞRENCİLERE HAYVAN SEVGİSİ ANLATILDI
ÖĞRENCİLERE HAYVAN SEVGİSİ ANLATILDI
Yunusemre Belediyesi, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü´nde minik öğrencilere hayvan sevgisi aşılamak amacıyla onlara nasıl davranılması gerektiğini anlattı.
Çocuklar Sevimli Dostlarla Güzel Bir Gün Geçirdi
Çocuklar Sevimli Dostlarla Güzel Bir Gün Geçirdi
Turgutlu Belediyesi Hayvan Tedavi ve Bakım Merkezi, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü etkinlikleri çerçevesinde küçük hayvan dostlarını ağırladı. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın da çeşitli okullardan gelen öğrencilere hayvan sevgisini aşılarken, gerçekleştirdikleri mama bağışı için de teşekkür etti.
UZMAN MESLEKİ PERSONEL YETİŞTİRME VE İSTİHDAM SAĞLAMA PROJESİ
UZMAN MESLEKİ PERSONEL YETİŞTİRME VE İSTİHDAM SAĞLAMA PROJESİ
EİB ve İZKA, Dış Ticaret Uzmanı ve Kalite Üretim Mühendislerini ihracatçı firmaların beklentilerine uygun eğitecek
Pınar Çocuk Tiyatrosu, ‘‘Oyun Makinesi´´ ile çocukların hayallerine ortak oluyor
Pınar Çocuk Tiyatrosu, ‘‘Oyun Makinesi´´ ile çocukların hayallerine ortak oluyor
Türkiye´nin her bölgesinden çocukları tiyatroyla buluşturan Pınar Çocuk Tiyatrosu yeni sezona hazır... Çocukların eğlenerek öğrendiği ‘‘Oyun Makinesi´´ isimli interaktif oyunuyla yeni sezonda İzmirli çocuklarla buluşuyor.
EGİAD Akademi´den Gastronomi Eğitimleri
EGİAD Akademi´den Gastronomi Eğitimleri
EGİAD Akademi´den Gastronomi Eğitimleri
YEGEM´DE ÖĞRENCİ SAYISI ARTIYOR
YEGEM´DE ÖĞRENCİ SAYISI ARTIYOR
Yunusemre Belediyesi´nin iyi bir lise ve üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilere yönelik kurduğu Yunusemre Gençlik Eğitim Merkezi´nin (YEGEM) 2. Şubesine öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor.
Ege´de Atık Suyu Arıtmak İçin TÜBİTAK Desteğiyle Akıllı Membran Geliştirilecek
Ege´de Atık Suyu Arıtmak İçin TÜBİTAK Desteğiyle Akıllı Membran Geliştirilecek
Ege Üniversitesi (EÜ) Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Güldemet Başal Bayraktar yürütücülüğünde hazırlanan ve petrokimyadan gıdaya, tekstilden metal işlerine birçok endüstri dalında ortaya çıkan yağ-su emülsiyonları içeren atık suların nanolif teknolojisi kullanılarak arıtılmasını sağlayacak proje, TÜBİTAK´tan kabul aldı. Prof. Dr. Bayraktar´ı ziyaret eden EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, projeyle ilgili bilgi aldı.
Tazelenme Üniversitesinde 500 Kayıtlı Öğrenci
Tazelenme Üniversitesinde 500 Kayıtlı Öğrenci
Yaşlı nüfus artış hızına paralel olarak yaşlılık ve yaşlı sağlığı konularında farkındalık yaratmak amacıyla tüm dünyada “1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü” olarak anılıyor. Ege Üniversitesi´nde hayata geçirilen “Tazelenme Üniversitesi” kapsamında 60 yaş üstü bireyler geriatri, arkeoloji, halk sağlığı, mitoloji, palyatif bakım, hastalıkta ve sağlıkta bakım, psikoloji teorik derslerinin yanı sıra psikodrama, tango, halk dansları, örgü, aikido, yoga, metin atölyesi gibi uygulamalı pratik derslerini öğreniyor.
13 KONUŞMACILI PARENT TALKS ETKİNLİĞİ 6 EKİM´DE BAŞLIYOR
13 KONUŞMACILI PARENT TALKS ETKİNLİĞİ 6 EKİM´DE BAŞLIYOR
Okullar açıldı; yeni eğitim-öğretim yılı başladı. Çocuğu okula giden gitmeyen tüm ailelerin kafasında aynı soru var: mutlu ve başarılı bir çocuk yetiştirmek için ne yapmalıyım? Ege Gelişim Enstitüsü; bu ve bunun gibi onlarca sorunun cevabını, Türkiye´nin en prestijli isimleriyle yanıtlıyor. İzmir´e yakışan dev bir etkinlikle, ebeveynleri, alanının en önemli isimleriyle buluşturuyor. 6 Ekim´de gerçekleşecek PARENT TALKS etkinliği 13 konuşmacının katılacağı 4 oturumla Narlıdere Atatürk Kültür Merkezi´nde gerçekleşecek.
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Söz söyleyenlerden olamazsan, dinleyenlerden ol.

Hz.ALİ
» Bir kilo limonda,bir kilo çilekten daha fazla şeker olduğunu, » Timsahların renk körü olduğunu, » Sadece erkek kanaryaların öttüğünü,

Bunları Biliyor muydunuz?
İLETİŞİM

Adres :
Yunusemre / MANİSA
Telefon : 0 541 303 05 45