RÜZGARIN EMEKÇİLERİNİ GENBA EĞİTİYOR
GENBA ŞİRKETLER GRUBU´NUN DANİMARKA MERKEZLİ GLOBAL BLADE SERVICE İŞBİRLİĞİ İLE DÜZENLEDİĞİ “KANAT ONARIMI EĞİTİMİ” BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ.
Tarih: 8.10.2019 21:03:03/ 68okunma / 0yorum

Yenilenebilir enerji sektöründe had safhada olan nitelikli işgücü sorununun çözümünde, reel sektör kendi çözümünü geliştirme yoluna gidiyor. Enerji Sanayicileri ve İşadamları Derneği (ENSİA) kurumsal üyesi Genba Şirketler Grubu bünyesinde kurulan Genba Akademi, rüzgar enerji santrallerinde çalışanlara yönelik “Kanat Onarımı Eğitimi” düzenledi. Eğitime katılanlar, farklı kanat tipleri için Danimarka merkezli Global Blade Service ve OEM firmaları tarafından belirlenmiş servis standartlarına uygun olarak temel bakım ve onarım gerçekleştirebilirken, aynı zamanda Türkçe ve İngilizce dillerinde Global Blade Service Lisanslarına sahip oluyor. Genba Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Oğuzer, Türkiye´de bu eğitimi veren ilk kuruluş olmanın gururunu yaşadıklarını belirtirken, 2020 yılı için planladıkları eğitimlere şimdiden rezervasyon almaya başladıklarını kaydetti. Oğuzer, bu eğitimler sayesinde sektör çalışanı teknisyen ve mühendislerin Kanat İnceleme, Kanat Onarımı, Yapısal Kanat Onarımı ve Yıldırım Koruma Sistemleri konularında tüm dünyada geçerli sertifikaya yurtdışına gitmeden sahip olabildiklerini sözlerine ekledi. // RÜZGÂR İZMİR´DE, OKULU ANKARA´DA ENSİA Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Vatansever de, dernek üyesi şirketlerin kurumsal gelişim çalışmalarına her türlü desteği verdiklerini hatırlatarak, yenilenebilir enerji sektörünün tüm bileşenlerinde bu ihtiyacın büyüyen bir sorun olduğuna dikkat çekti. Vatansever, şu değerlendirmeyi yaptı: “Milli Eğitim ve Enerji Bakanlıklarımızın bu soruna süratle çözüm mekanizmaları geliştirmeleri gerekiyor. Ülkemiz için böylesine kritik bir konuda hem eğitim kurumu hem de eğitimci eksikliğimiz çok fazla. 81 vilayetimizde yaklaşık 12 bin lisemiz var. Ancak bunlardan Yenilenebilir Enerjiye odaklanan sadece ve sadece bir meslek lisemiz bulunuyor. O da Ankara Etimesgut´ta. Buna karşılık her beş rüzgâr santralinden birine sahip olan İzmir´de, yenilenebilir enerjiye odaklanan bir eğitim kurumu yok. İzah edilemez bir noktadayız.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Egeli Tekstilciler Teknik Tekstil URGE Projesinde kümelenecek
Egeli Tekstilciler Teknik Tekstil URGE Projesinde kümelenecek
Ege Bölgesi´nde yıllık 100 milyon dolarlık ihracat potansiyeline ulaşan Egeli Teknik tekstil ihracatçıları, dünya teknik tekstil pazarından daha fazla pay almak için Ticaret Bakanlığı´nın desteklediği Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (URGE) Projesi´nde kümelenme kararı aldı.
Meksika´nın inşaat projelerini Türk doğal taşı süsleyecek
Meksika´nın inşaat projelerini Türk doğal taşı süsleyecek
Türkiye´ye yıllık 2 milyar dolar döviz kazandıran doğal taş sektörü, 7 milyar dolar ihracat hedefine ulaşmak için 2018 yılında doğal taş ihracatında yüzde 148´lik artış yakaladığı Meksika´yı radarına aldı.
Doğal Taşa katma değer katacaklar
Doğal Taşa katma değer katacaklar
Doğal Taş tasarımla ruh kazanacak, değeri katlanacak
Su ürünleri ve hayvansal mamullerimiz Anuga´da görücüye çıktı
Su ürünleri ve hayvansal mamullerimiz Anuga´da görücüye çıktı
Türk su ürünleri ve hayvansal mamulleri Anuga Fuarı´na damga vurdu
Bina yönetim sistemlerinin yeni köprüsü PASSLOGIC
Bina yönetim sistemlerinin yeni köprüsü PASSLOGIC
Sensormatic´in geliştirdiği PASSLOGIC, farklı üreticilerin bina otomasyon ve güvenlik sistemlerinin birbiriyle kolayca haberleşmesini sağlayarak hem personel hem de ziyaretçiler için uçtan uca takip ve kontrol sağlıyor.
İnşaat sektöründe canlanmanın ilk sinyalleri alındı...
İnşaat sektöründe canlanmanın ilk sinyalleri alındı...
Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), her ay merakla beklenen inşaat ve bununla bağlantılı imalat ve hizmet sektörlerindeki mevcut durum ile beklenen gelişmeleri ortaya koyan “Hazır Beton Endeksi” 2019 Eylül Ayı Raporu´nu açıkladı. İnşaat faaliyetlerinde bir hareketlilik başlamış görünmekle birlikte sektör oyuncularının güven sorunu devam etmektedir. Önceki yılın aynı dönemine göre bütün endeksler artış sergilerken inşaat sektöründe 16 ay aradan sonra ilk kez canlanma yaşandı.
Memurlara Yapılan Zammın Yüzde 69´u Eridi
Memurlara Yapılan Zammın Yüzde 69´u Eridi
Memurlara Yapılan Zammın Yüzde 69´u Eridi
DÜNYANIN ÖNDE GELEN  SAVUNMA ve HAVACILIK SEKTÖRÜ DEVLERİ  10-11 Ekim´de ESBAŞ´TA…
DÜNYANIN ÖNDE GELEN SAVUNMA ve HAVACILIK SEKTÖRÜ DEVLERİ 10-11 Ekim´de ESBAŞ´TA…
T.C. Ticaret Bakanlığımızın ilgi ve destekleri ile T.C. Savunma Sanayi Başkanlığı (SSB) himayelerinde 10-11 Ekim tarihlerinde Ege Serbest Bölgesi, ESBAŞ Teknoloji Merkezi Konferans Salonunda “Savunma ve Havacılık Sektöründeki Milli ve Yerli Sanayimizin Küresel İş Birlikleri ile Geliştirilmesi” Konferansı gerçekleştirilecek. İzmir Valisi Sayın Erol Ayyıldız ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tunç Soyer´in de katılarak açılış konuşmalarını gerçekleştirmesi beklenen konferansa yaklaşık 250 kişi kayıt yaptırdı.
Zeytin ve Zeytinyağı ihracatçıları hem kendilerine, hem üreticilere verilen desteklerin arttırılmasını istedi
Zeytin ve Zeytinyağı ihracatçıları hem kendilerine, hem üreticilere verilen desteklerin arttırılmasını istedi
Türk zeytin ve zeytinyağı ihracatçıları, 1.5 milyar dolar ihracat hedefine ulaşmak zeytin ve zeytinyağı ihracatçılarına Ticaret Bakanlığı tarafından verilen devlet desteklerin yüzde 100 arttırılması için Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan´dan destek istedi.
Akhisar´da Hasat Başlıyor
Akhisar´da Hasat Başlıyor
Türkiye´de sofralık yeşil zeytinin yüzde 70´ini üreten Akhisar, 18-19 Ekim´de "Zeytin Hasat Şenliği"ne ev sahipliği yapacak. Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dr. Mehmet Ulusoy “Emektar çiftçilerimiz bütün yıl zeytinine gözü gibi baktı ve hasat döneminde tüm bu çalışmaların sonucunu alıyor” dedi.
Kitlesel Fonlama İle Girişimcinin Önü Açıldı
Kitlesel Fonlama İle Girişimcinin Önü Açıldı
Sermaye Piyasası Kurulu tarafından hazırlanan ve paya dayalı kitle fonlamasına ilişkin usul ve esasları düzenleyen tebliğin 3 Ekim tarihli Resmi Gazete´de yayımlanarak yürürlüğe girmesi girişimcileri ve iş dünyasını sevindirdi.
Vali Ahmet Deniz, MAKİM ile Bir Araya Geldi
Vali Ahmet Deniz, MAKİM ile Bir Araya Geldi
Vali Ahmet Deniz, Manisa Kalıp ve Makina İmalatçıları ile Anemon Otelde düzenlenen toplantıda bir araya geldi.
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İçteki kiri su değil, ancak gözyaşı temizler…

Mevlana
Çay ve kahve bardaklarında ki inatçı lekelerden kurtulmak için önce sıcak suyla doldurup içine yumurta kabukları atmanın yeterli olduğunu

İlginç Bilgiler
İLETİŞİM

Adres :
Yunusemre / MANİSA
Telefon : 0 541 303 05 45