Sensormatic, perakendede güvenlik ve verimlilik artışı sağlayan çözümleriyle Perakende Günleri 2019´da
Sensormatic, perakende sektörünü dijital çözümlerle tanıştırarak, operasyonel verimlilik, daha fazla güvenlik ve daha yüksek satış imkânı sağlayan teknolojileriyle Perakende Günleri´nde yerini alıyor. Sensormatic´in bu yıl perakendecilerle buluşturacağı yenilikçi çözümleri arasında Trafik Analiz (Countware Traffic), POS Entegrasyon, Biyometrik ve mobil geçiş kontrol sistemleri, Personel Devam ve Kontrol Sistemi, Elektronik Fiyat Etiketi ile Acil Durum ve Danışma Kiosku yer alıyor.
Tarih: 2.12.2019 14:56:30/ 86okunma / 0yorum

Güvenlik teknolojileri alanında, farklı sektörlere ve ihtiyaçlara yönelik çözümler geliştiren Sensormatic, perakende sektörü için operasyonel verimlilik ve daha fazla güvenlik sağlayan, müşteri memnuniyetindeki artışa paralel olarak satışlara da olumlu etki yapan yenilikçi teknolojilerini, bu yıl 4-5 Aralık tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi´nde düzenlenecek olan Perakende Günleri´nde tanıtacak.

 

Sensormatic, açıkta ürün sergileme, iç ve dış kayıpların engellenmesi, envanter güvenliği, stok doğruluğu (RFID), mağaza performans ölçümü, kasa işlemlerinin kontrolü, müşteri deneyiminin zenginleştirilmesi gibi kârlılığa doğrudan etki eden birçok konuda sunduğu yenilikçi çözümlerle perakende sektörünün sürekli gelişimine katkı sağlıyor. Entegre mağaza güvenlik sistemleri ile güvenliği sağlarken, mağaza içi analiz platformları ile perakendecilerin müşterilerini daha yakından tanımasına, müşteri davranışlarını ölçerek veriye dayalı aksiyonlar almasına destek oluyor.

 

Perakende sektöründe Sensormatic

 

”Türkiye´nin teknolojik çözüm entegratörü” kimliğiyle 25 yıllık tecrübeye sahip olan Sensormatic´in sunduğu çözümler, perakende sektörünün yüzde 60´ı, en büyük lokal ve global tekstil perakendecilerinin yüzde 90´ı, kozmetik perakendecilerinin yüzde 72´si ve spor perakendecilerinin yüzde 92´si tarafından tercih ediliyor.

 

 

 

 

Perakende Günleri´nde tanıtılacak teknolojiler

 

Sunduğu çözümlerle her yıl Perakende Günleri´ne damgasını vuran Sensormatic´in bu yıl sektörle buluşturacağı teknolojilerin bazıları şunlar:

 

Ziyaretçi Trafiği Yönetimi Çözümü (Countware Traffic): Perakende sektörüne özel olarak geliştirilen Countware Traffic, zincir perakende mağazalarındaki müşteri trafiğini analiz ederek verimli operasyonel kararlar alınmasına yardımcı oluyor. Gün ve saat bazlı yoğunluk analizi yapılabilen sistem sayesinde personel çalışma saatleri belirlenebiliyor.

 

Elektronik Fiyat Etiketi: Fiyat etiketi yönetmeliğindeki değişim sonrası, etiketlerin pek çok değişken bilgiyle donatılması zorunluluğu geldi. Sensormatic bu çözüm sayesinde başta gıda, kozmetik ve elektronik olmak üzere tüm perakende sektöründe fiyatların saniyeler içinde güncellenebilmesini sağlıyor. Böylece perakendeciler zaman ve maliyet tasarrufu elde etmiş oluyor.

 

Personel Devam ve Kontrol Sistemi (PDKS): Bu çözüm, giriş çıkış ve mesai saatlerini hatasız biçimde takip ediyor. Çalışanların yaptığı giriş çıkışlar, mesai saatleri baz alınarak raporlanıyor ve bordrolama süreçleri kolaylaşıyor. Diğer yandan ofise ziyaretçi geldiğinde e-posta ile ilgili kişi anında bilgilendiriliyor. Ziyaretçilerin dolaşabileceği alanlar Passlogic üzerinde tanımlanarak, bina içindeki bölümlerin giriş çıkış yetkileri hızlıca güncellenebiliyor.

 

RFID Envanter Yönetim Çözümü: Bu çözüm sayesinde işletmeler ürünlerini üretim aşamasından mağazada müşteriye satılana kadar anlık olarak takip edebiliyor. Bu sayede envanter doğruluğu, reyon yönetimi, omnichannel stok yönetimi ve tedarikçi hataları gibi konular çözüme kavuşuyor. Sensormatic RFID çözümü ile 10 kat hızlı ürün sayımı yapılabiliyor. Bu sayede mağaza sayımları yılda bir ya da altı ayda bir yerine, her hafta hatta her gün yapılabiliyor. Yine bu çözüm sayesinde yüzde 99,5 stok doğruluğu ve satışlarda da yüzde 21´e varan artışlar sağlanıyor. Ayrıca müşteri memnuniyeti ve çalışan verimliliği optimizasyonu da artıyor.

 

Kayıp Önleme Yönetim Hizmeti (Shrink Management as a Service- SMAAS): Bulut tabanlı bu hizmetle Sensormatic, Elektronik Ürün Takip Sistemi kapsamındaki cihazların performans yönetimini sağlarken, elde edilen veriler sayesinde mağaza içi kayıpların sebeplerinin belirlenmesine yardımcı oluyor. Sisteme bağlı tüm cihazlar, ilgili uzmanlar tarafından uzaktan ve proaktif olarak takip ediliyor.

 

Acil Durum ve Danışma Kiosku: Sensormatic mühendislerinin geliştirdiği hem AVM yönetimlerinin hem de ziyaretçilerin güvenlik ihtiyacına cevap verecek yeni bir çözüm. Alışveriş merkezlerinin güvenliğe ihtiyaç duyulan her noktasına kurulabilen ‘Acil Durum ve Danışma Kiosku´ ile güvenliğin yanı sıra AVM ziyaretçilerinin bilgi edinme ihtiyacı da karşılanıyor.

 

 

Sensormatic Güvenlik Hizmetleri

 

25 yıldır sektör lideri olarak hizmet veren Sensormatic, sektöre ve ihtiyaca özel tasarladığı marka bağımsız çözümlerle öne çıkan bir teknolojik çözüm entegratörüdür. 300´e yakın uzman çalışanıyla ve Türkiye´deki 14 ofisi ile Perakende, Havacılık, Kamu ve Adalet, Bankacılık ve Finans, Ticari ve Endüstriyel, Enerji, Sağlık, Eğitim, Lojistik, Spor, Turizm ve Otelcilik alanlarına güvenlik ve operasyonel verimliliğe doğrudan etki eden teknolojik çözümler sunar. Sensormatic´in sunduğu çözümler; video izleme ve geçiş kontrol çözümleri, biyometrik sistemler, çevre güvenlik sistemleri, yangın algılama ve alarm çözümleri, elektronik ürün takip çözümleri, RFID ve mağaza içi analiz çözümleri, kişi sayma sistemleri, kablolu ve kablosuz ağ çözümleri gibi yenilikçi ve entegre teknolojilerden oluşur.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
EMD´den ‘30.Yaş´ kutlaması
EMD´den ‘30.Yaş´ kutlaması
Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) İzmir Şubesi üyeleri derneğin 30. yaşını ve yeni yılı birlikte kutladı. Sektörün zor bir süreçten geçtiğini söyleyen EMD İzmir Şubesi Başkanı Murat Demircan, “Son 5 yılda gazete tirajları 5 milyondan 2 milyona indi. Tirajlardaki düşüş reklam gelirlerini ve dolayısıyla istihdamı da olumsuz etkiledi. Umarım yeni yıl, yatırımların artıp işsizliğin düştüğü mutlu bir sene olur” dedi.
YENİ TEKNOLOJİLER CNREXPO´DA SERGİLENDİ
YENİ TEKNOLOJİLER CNREXPO´DA SERGİLENDİ
Messe Stuttgart Ares Fuarcılık tarafından düzenlenen, Avrasya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika´daki lider panjur, tente, kapı-geçiş ve güneşten korunma sistemleri fuarı CNR Expo´da yapıldı. TC. Ticaret Bakanlığı desteği ile organize edilen fuarda, evlerde, restoranlarda, otellerde, cafelerde, iç ve dış mekanlarda kullanılan en yeni güneşten korunma teknolojileri dikkat çekti. Konforun ve görselliğin ön plan çıktığı fuar, yurtiçinden ve yurtdışından profesyonellere ilham olması ve yeni iş imkanlarına fırsat sunması açısından önemli bir adres oldu.
Ege Bölgesi inovasyonun merkezi
Ege Bölgesi inovasyonun merkezi
Ege Bölgesi inovasyonun merkezi olabilir!
Aydem “İş´te Buluşma Noktasında” Kariyer Fırsatları Sundu
Aydem “İş´te Buluşma Noktasında” Kariyer Fırsatları Sundu
Aydem, istihdam yaratmak ve enerji sektörüne ilgi çekmek amacıyla 8. Denizli İŞKUR İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı´na katıldı
EKONOMİDE NORMALLEŞME SİNYALLERİ
EKONOMİDE NORMALLEŞME SİNYALLERİ
EBSO Başkanı Ender Yorgancılar açıklanan büyüme rakamlarının umut verici olduğunu belirterek “Bu veriler yetersiz olsa da cari açık vermeden de, pozitif büyüme yakalanabileceğini ortaya koyması bakımından önemlidir” dedi.
EGİAD, Uluslararası İlişkiler Atağında
EGİAD, Uluslararası İlişkiler Atağında
Üyelerine yeni iş fırsatları yaratacak yurtdışı yatırımlarının önünü açmak ve ticari bilgi akışını sağlayacak organizasyonlara imza atmak üzere yurtdışı pazar araştırmalarını sıkı takip eden EGİAD, Uluslararası İlişkiler çalışmalarını arttırdı. Uluslararası ilişkilerin güçlendirilmesi için çalışmalar yürüten EGİAD Ege Genç İş İnsanları Derneği, gün içinde ilk olarak Dışişleri Bakanlığı İzmir Temsilcisi Büyükelçi Naciye Gökçen Kaya ile biraraya geldi. Ardından da Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyonu Organizasyonu ile Almanya´nın Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti Ekonomik Kalkınma Ajansı Türkiye Temsilcilik Müdürü Dr. Adem AKKAYA ile üyelerini bir seminer kapsamında buluşturdu.
2019 Geleneksel Çağrı Merkezi Zirvesi, 500´e yakın sektör profesyonelini buluşturdu
2019 Geleneksel Çağrı Merkezi Zirvesi, 500´e yakın sektör profesyonelini buluşturdu
Zirvede bu yıl 4. kez düzenlenen Altın Kulaklık Ödülleri de sahiplerini buldu
EİB´den Kasım ayında 1 milyar 135 milyon dolarlık ihracat
EİB´den Kasım ayında 1 milyar 135 milyon dolarlık ihracat
Ege Bölgesi´nin Kasım ayın ihracatı 2 milyar doları aştı
Hollandalı marka Braez Konak Pier´de
Hollandalı marka Braez Konak Pier´de
Hollanda giyim markası Braez, İzmir´deki ikinci mağazasını Konak Pier´de düzenlediği bir kokteyl ile açtı. İzmir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (İZSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt ve İzmir´in önde gelen iş insanları ve davetlilerin katıldığı açılış ile İzmir, önemli bir markanın ikinci mağazasına da ev sahipliği yapmaya başladı.
Türk iş insanına, Ukrayna´da dolandırıcılık vurgunu!
Türk iş insanına, Ukrayna´da dolandırıcılık vurgunu!
Şirketinin müdürü kendisini dolandırdı, sahte avukatı da göz yumdu
Uzakdoğu´ya Gıda İhracatı için Singapur Köprüsü
Uzakdoğu´ya Gıda İhracatı için Singapur Köprüsü
Türk gıda ihracatçıları, yıllık 12,4 milyar dolar gıda ithalatı olan Singapur´a çıkarma yaptı. Taze meyve sebzeden, dondurulmuş ürünlere, süt ve balık ürünlerinden kurumeyve ve mamullerine kadar birçok farkı alanda üretim yapan 15 Türk ihracatçı firma Singapur ithalat pazarından pay almak için temaslar gerçekleştirdi.
Ege Finans Derneği´nde tarım sektörü ve organik üretim konuşuldu
Ege Finans Derneği´nde tarım sektörü ve organik üretim konuşuldu
Işık: “Tarım sektöründe istikrar için lisanslı depoculuk gelişmeli”
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Her korkan kaçmaz. Ama her kaçan, korkaktır.

Özdemir ASAF
-Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur.

İlginç Bilgiler
İLETİŞİM

Adres :
Yunusemre / MANİSA
Telefon : 0 541 303 05 45