Soma Merkezi Besleyecek İçme Suyu Deposunda Son Adımlar Atılıyor
Soma Merkezi Besleyecek İçme Suyu Deposunda Son Adımlar Atılıyor
Tarih: 19.5.2019 19:36:17/ 36okunma / 0yorum

Soma Merkezi Besleyecek İçme Suyu Deposunda Son Adımlar Atılıyor
MASKİ Genel Müdürlüğü, Soma ilçe merkezi için 6 buçuk milyon TL yatırım ile inşaatına başladığı 7 bin 500 tonluk içme suyu deposunda tüm imalatları tamamlandı. Depoda; şebeke, iletim ve deşarj hatlarının döşeme çalışmalarına da başlandı.
Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda hizmetlerine hayat vermeye devam ediyor. Soma ilçe merkezi için Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen 7 bin 500 tonluk içme suyu deposunda imalatlar tamamlandı. 6 buçuk milyon TL yatırım ile hayata geçirilen çalışma sayesinde ilçe merkezine daha sağlıklı ve kesintisiz bir sistem üzerinden su ulaştırılacak.
2 kilometre hat döşenecek
Depoya 2 kilometre uzunluğunda şebeke, iletim ve deşarj hattı döşeme çalışmalarına başlandı. Depoda hat bağlantılarının tamamlanmasının ardından sızdırmazlık ve basınç testleri uygulanacak. Testlerin sonuçlarına göre depo devreye alınacak. 
İlçelerin ihtiyaçları birer birer karşılanıyor
MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Kadir Erman Aydınyer, Soma´da yaşayan vatandaşlara daha sağlıklı ve yeterli içme suyu sağlamak adına başlatılan çalışmanın tamamlandığını belirterek, “Soma ilçe merkezimizin içme suyu kapasitesini arttırmak için 6 buçuk milyon TL´lik yatırım bedeli ile hayata geçireceğimiz yeni içme suyu depomuzda tüm imalatlar noktalandı. Şimdi bu suyu ilçe merkezine ulaştıracak olan hatların bağlantısını yapacağız. Çalışmalarımız kısa bir süre içerisinde başlayacak. Diğer ilçelerimizde olduğu gibi Soma ilçe merkezinin de ortaya çıkan bir ihtiyacını karşılamış olacağız. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün´ün liderliğinde yatırımlarımıza hayat vermeye devam edeceğiz” dedi.Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çocuklarınıza dilini tutmasını öğretin. Konuşmasını nasıl olsa öğrenecektir.

Benjamin Franklin
Çay ve kahve bardaklarında ki inatçı lekelerden kurtulmak için önce sıcak suyla doldurup içine yumurta kabukları atmanın yeterli olduğunu

İlginç Bilgiler
İLETİŞİM

Adres :
Yunusemre / MANİSA
Telefon : 0 541 303 05 45