TÜRK METAL SENDİKASI BAŞKANINDAN SENDİKAL FAALİYETLERİNİN ENGELLENMESİNE DAİR BASIN AÇIKLAMASI
Çok Değerli Ekinler Endüstri çalışanları; Bugün Haksızlığa Adaletsizliğe uğrayan kadın emekçilerine destek amaçlı bir araya gelmiş bulunmaktayız.
Tarih: 7.9.2019 22:32:20/ 70okunma / 0yorum

Ekinler fabrikasının emekçi kadınları haksızlığa hayır demek için Anayasal hakları olan sendika için mücadele ediyor. Neden sendikalı olmak istediler?
Çünkü işveren karşısında güçsüzdüler, işverenden hak ettikleri ücretleri alamıyorlar,bir kadın olarak sürekli baskı,şiddet ve korku ile çalıştırılıyorlardı.
  Bu yüzden Ekinler emekçileri Türk Metal çatısı altında üye olmaya başladı.Bunun sonucunda yeterli çoğunluğu sağladık ve Çalışma Bakanlığına yetki tespit başvurusunda bulunduk.Bunu öğrenen işveren 
1 hafta içinde sendikal faaliyetlerinden dolayı 14 bayan arkadaşımızın iş akitlerini feshetti.Fesih nedenini üretimde daralma olarak açıklayan işveren; ertesi gün ise alay edercesine yeni çalışanları işe başlatmaktadır.Aslında çıkarılanların tek suçu hak ettikleri ücreti alabilmek ve çalışma şartlarını iyileştirebilme düşüncesi ile sendikaya üye olmalarıdır.Anayasaya ve yasalara aykırı olarak sendikamızın üyelerinin iş güvenceleri ortadan kaldırılmak istenmektedir.Soruşturmalar, mobbing, tüm baskı araçları kullanılarak var olan üyelerimiz istifa etmeye zorlanmakta, yeni üyelikler engellenmeye çalışılmaktadır.
Ekinler endüstri yöneticileri kadın üyelerimizin çoğunlukta olmalarını fırsat bilip sırf kadın olmalarından kaynaklı daha rahat sindirebileceklerini düşündükleri için e-devlet üzerinden zorla kendi gözlerinin önünde çıkış yapmalarını istemekte, işyerinde her geçen gün baskılarını arttırmakta ve kanunlar karşısında suç işlemektedirler. 
  Ekinler Endüstri yöneticilerine sesleniyorum; işyerindeki kaos ortamı bir an önce son bulmalıdır.
Maddi çıkarlarınız gözünüzü döndürmesin, emekçilerimizin alın teri ağzınızı sulandırmasın.Çalışanlar üzerindeki baskıcı tutumunuzu artık sonlandırın.Ekinler Endüstri Emekçi Kadınlarının işteki durumunun iyileştirilmesi amacıyla kanun ve kurallar eksiksiz olarak uygulanmalı,
tüm ilgili taraflar üzerine düşeni yapmalı,sorumluluklarını bütünüyle yerine getirmelidir.Öncelikle, kadınlara rahatsızlık duymayacakları çalışma ortamları sunulmalıdır.
 Bu doğrultuda Fiili, meşru ve hukuki mücadelemizi her ne pahasına olursa olsun yükseltecek, hep birlikte büyük bir dayanışma ağını kuracak, baskıları göğüsleyecek ve püskürteceğiz. Bizler inanıyoruz ki Adalet er ya da geç tecelli edecek, Ekinler Endüstri kadın emekçileri için işyerindeki huzur sağlanacak ve hakkı olanı alacaklardır.
  Biz Türk Metal olarak sadece kağıt üzerinde büyük değiliz. Biz sayıların yanında inancımızı, yüreğimizi ve aklımızı da koyuyoruz.Biz dik duruşun adresiyiz. Türk Metal Sendikası Manisa Şubesi olarak sendikal güvenceden yoksun, sağlıksız ortamlarda düşük ücrete muhtaç edilmiş emekçileri görmezden gelemeyiz. Ekinler Endüstri üyelerimizi de asla yalnız bırakmayacağız. Onun için buradan bir kez daha diyoruz ki,örgütlenmeliyiz, hem de daha çok örgütlenmeliyiz!
ERCAN DERELİ
TÜRK METAL SENDİKASI
MANİSA 1 NO´LU ŞUBESİ
ŞUBE BAŞKANIKaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
 Bosna Sancak Derneği´nden ‘Nobel Ödülü´ ne Kınama
Bosna Sancak Derneği´nden ‘Nobel Ödülü´ ne Kınama
İzmir´de en büyük Boşnak Derneği olan İzmir Bosna Sancak Derneği, Bu yıl Nobel Edebiyat Ödülü´ne layık görülen Avusturyalı yazar Peter Handke´den "Srebrenitsa´daki soykırımı inkâr ettiği" ve "savaş suçlularını desteklediği" için verilen ödülün derhel geri alınmasını istiyor.
Yağmursuyu Izgaraları Çöplük Değil!
Yağmursuyu Izgaraları Çöplük Değil!
MASKİ Genel Müdürlüğü, yağmursuyu ızgaralarına plastik şişe, bardak, poşet, sigara izmariti, gıda paketleri ve çocuk bezlerinin atılması sebebiyle sürekli temizlik yapıldığını bildirdi. Kış aylarında yaşanabilecek olası su birikintilerine engel olmak adına vatandaşların ızgaralara çöp atılmaması konusunda daha duyarlı davranması gerektiğine vurgu yapıldı.
Atatürk Mahallesinde Dere Yatağı Güvenli Hale Getirildi
Atatürk Mahallesinde Dere Yatağı Güvenli Hale Getirildi
MASKİ Genel Müdürlüğü, Gölmarmara ilçesine bağlı Atatürk Mahallesinde dere temizliği ile birlikte yol geçişi için koruge boru döşemesi ve sağlıklı su akışını sağlamak için kutu menfez imalatı gerçekleştirdi.
Kalınharman´ın Çehresi Değişiyor
Kalınharman´ın Çehresi Değişiyor
MASKİ Genel Müdürlüğü, 154 Mahalle Projesi kapsamında Kula ilçesine bağlı Kalınharman Mahallesinde tamamladığı 8 buçuk kilometrelik altyapı çalışmasının ardından başladığı 16 bin metrekarelik üstyapı çalışmasına son sürat devam ediyor.
Yeni Yerleşimlere Yeni Altyapı
Yeni Yerleşimlere Yeni Altyapı
MASKİ Genel Müdürlüğü, Turgutlu Ergenekon Mahallesi´ndeki yeni yerleşim yeri olan Sahil Sokak´ta içme suyu şebekesi imalatı yaparak altyapı ihtiyacını ortadan kaldırdı.
Vali Deniz, Esnafla Buluştu
Vali Deniz, Esnafla Buluştu
Vali Ahmet Deniz, hafta sonu Avnigemicoğlu Caddesi esnafını ziyaret etti.
‘Gördesli Makbule´ Akhisar´da Sahnelendi
‘Gördesli Makbule´ Akhisar´da Sahnelendi
Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Kurtuluş Savaşı döneminde Manisa´da istiklal mücadelesinin sembol isimlerinden olan şehit Gördesli Makbule Hanım´ın ve milli mücadele döneminin anlatıldığı ‘Gördesli Makbule´ adlı oyununu, Akhisarlı tiyatroseverler için sahneledi.
Yerleşim Alanı İçinde Kalan Gölet Kapatıldı
Yerleşim Alanı İçinde Kalan Gölet Kapatıldı
Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma Şube Müdürlüğü tarafından, Şehzadeler ilçesi Çınarlıkuyu mahallesindeki hayvan içme suyu göleti, yerleşim alanı içinde kalması ve tehlike arz etmesi sebebiyle kapatıldı.
Sadri Alışık Tiyatro Ekibi Turgutlu´ya Geliyor
Sadri Alışık Tiyatro Ekibi Turgutlu´ya Geliyor
Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, Turgutlu Belediyesi´nin davetlisi olarak Turgutlu´ya geliyor. 2010 yılından bu yana Sadri Alışık Tiyatro ekibi ile çalışmaya başlayan Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, Sadri Alışık Tiyatro ekibi oyuncularının sahne alacağı ‘La Fonten Orman Mahkemesi´nde´ adlı çocuk oyununu Turgutlu´da sahnelemeye hazırlanıyor. 19-20 Ekim tarihlerinde saat 12.00 ve 14.00´da Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu´nda sahnelenecek oyun ücretsiz olarak izlenebilecek.
Uzman Çavuşlar Terörle Mücadele Eğitimini Tamamladı
Uzman Çavuşlar Terörle Mücadele Eğitimini Tamamladı
Kırkağaç´ta jandarma uzman çavuşlar terörle mücadele eğitimini düzenlenen kapanış töreniyle bitirdi.
Türkiye Kendi Göbeğini Kendi Kesiyor
Türkiye Kendi Göbeğini Kendi Kesiyor
Türkiye´nin sınır güvenliğini sağlamak amacıyla Fırat´ın doğusuna yönelik başlattığı Barış Pınarı Harekatı´nın başarılı bir şekilde tamamlanmasını ve bölgeye huzur getirmesini dileyen Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, “Tabii ki en önemli temennimiz Türk askerimizin ayağına taş değmesin” diye konuştu.
TURKUVAZ MEDYADAN MİLLET KIRAATHANESİ´NE KİTAP DESTEĞİ
TURKUVAZ MEDYADAN MİLLET KIRAATHANESİ´NE KİTAP DESTEĞİ
Yunusemre Millet Kıraathanesi´ne bir destek de Turkuvaz Medya Grubu Manisa Temsilciliğinden geldi.
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Denizi testiye doldursan, alabildiği kadar su alır. Gerisi kalır…

Mevlana
» Yarım kilo bal yapabilmek için arıların iki milyondan fazla çiçekten bitki özü toplamak zorunda olduklarını, » Tarantulaların iki buçuk yıl hiçbir şey yemeden yaşayabildiklerini,

İlginç Bilgiler
İLETİŞİM

Adres :
Yunusemre / MANİSA
Telefon : 0 541 303 05 45