UĞUR KIRALOĞLU: KİMSEYİ MAĞDUR ETMEDEN KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞLATACAĞIZ
“KISA SÜREDE YERİNDE KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN KOLLARI SIVAYACAĞIZ”
Tarih: 12.3.2019 22:32:17/ 1076okunma / 0yorum

Demokrat Parti (DP) Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Uğur Kıraloğlu Şehzadeler İlçesi´nde kentsel dönüşüm yapılması gereken mahallelerde, yerinde dönüşüm atağı başlatacağını duyurdu. Kıraloğlu, “Nurlupınar, Adakale, Adnan Menderes , Nişancıpaşa, Dilşikar, Bayındırlık, Gediz, Kocatepe ve İshak Çelebi Mahallerinde; modern, sağlıklı ve konforlu konutlardan oluşan kentsel dönüşüm planları yapacağız. Hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeden, bahsi geçen mahallelerde etap etap, yerinde kentsel dönüşüm yapacağız” dedi.   

---------

Demokrat Parti (DP) Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Uğur Kıraloğlu Şehzadeler İlçesi´nde kentsel dönüşüme ihtiyacı olan 9 mahallede, kentsel dönüşüm atağı başlatacağını ilan etti. Uğur Kıraloğlu konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “mevcut Belediye Başkanımız Sayın Ömer Faruk Çelik´in söz verdiği ancak çeşitli nedenlerle icraata geçiremediği Kentsel dönüşüm atağını biz başlatacağız. Şehzadeler İlçesi´nin kentsel dönüşüme ihtiyacı olan; Nurlupınar, Adakale, Adnan Menderes , Nişancıpaşa, Dilşikar, Bayındırlık, Gediz, Kocatepe ve İshak Çelebi Mahallerinde; modern, sağlıklı ve konforlu konutlardan oluşan kentsel dönüşüm planları yapacağız. Hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeden, bahsi geçen mahallelerde etap etap, yerinde kentsel dönüşüm yapacağız” dedi.   

6306 sayılı kentsel dönüşüm kapsamında 9 mahallede kentsel dönüşüm yapmak istediğini açıklayan DP Şehzadeler Adayı Uğur Kıraloğlu, “halkımız teveccüh ederde bizi Şehzadeler Belediye Başkanı olarak seçerse; ilçenin en kısa sürede yerinde kentsel dönüşümü için kolları sıvayacağız. Manisa Şehzadeler ilçesinde bulunan; İshak Çelebi ile Dilşikar Mahallesi´nin bir kısmı, Gediz, Kocatepe, Bayındırlık Mahallelerinin ise tamamında 6306 sayılı Afet riski altındaki yerlerin dönüşümü hakkındaki kanun kapsamında yerinde kentsel dönüşüm çalışması yapacağız. Nurlupınar, Adakale, Adnan Menderes ve Nişancıpaşa´da yine kentsel dönüşüm çalışması başlatacağız. En kısa sürede bahsettiğimiz mahallerin zemin etütlerini, projeleri ve planları tamamlayarak etap etap kentsel dönüşüme geçmeye gayret göstereceğiz. Hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeden, haklarını gasp etmeden kentsel dönüşümü şehzadeler ilçesinde hayata geçirmeye çalışacağız” ifadelerine yer verdi.  

“BU MAHALLELERE YENİ BİR VİZYON VE KONFOR KAZANDIRACAĞIZ”

Hedefinin bahsi geçen mahallelere yeni bir vizyon kazandırmak ve halkına da konforlu bir yaşam sunmak olduğuna vurgu yapan Uğur Kıraloğlu, “Şehzadeler Şehri Manisa´ya yakışmayan konutlaşmanın yoğun olduğu; Nurlupınar, Adakale, Adnan Menderes , Nişancıpaşa, Dilşikar, Bayındırlık, Gediz, Kocatepe ve İshak Çelebi Mahallerini yaşanılabilir bir hale getirmeyi hedefliyoruz. Bu çağda Manisa´ya yakışmayan bu konutlarda yaşayan vatandaşlarımız; daha modern, sağlıklı ve huzurla yaşayabilecekleri konutlara kavuşmayı hak ediyor. Gerek mimarisi, gerek sosyal çevresi ve peyzajı ile bu mahallere yeni bir vizyon ve konfor kazandıracağız. Şehzadeler halkı, ilçenin adına yakışır yaşam sürecek. Bu büyük projemizi, projeden gerçeğe dönüştürmek istiyoruz. Halkımız oylarıyla bize ‘evet´ derse, ivedilikle yerinde kentsel dönüşümü, gerçeğe dönüştüreceğiz” diye konuştu. 

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Manisa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:36 08:18 13:22 15:50 18:08 19:38
Son Sayı
Önceki Sayılar
1792 Fransa Milli Meclisi, giyotinle idamı onayladı.
1933 Naziler`in ilk toplama kampı Münih yakınlarında açıldı.
1956 Tunus, Fransa`dan bağımsızlığını kazandı.
1996 İngiltere`de hükümet, deli dana (Mad Cow Disease - MCD) hastalığının insanlara da bulaştığını açıkladı.
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM

Adres :
Yunusemre / MANİSA
Telefon : 0 541 303 05 45