Vali Deniz, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Törenine Katıldı
2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreninde Gazi İlkokulu Anasınıfı öğrencileri tarafından sergilenen dans gösterileri Vali Ahmet Deniz ve protokol tarafından büyük beğeni topladı.
Tarih: 10.9.2019 10:52:09/ 41okunma / 0yorum

Manisa´da 1.146 okulda 250 bin öğrenci ve 20 bin öğretmenin eğitime başladığı yeni eğitim öğretim yılı açılış törenine Vali Ahmet Deniz´in yanı sıra 1. Komando Eğitim Tugay Komutanı Albay Güven Dere, Vali Yardımcısı Ahmet Yılmaz, Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Milli Eğitim Bakanlığı Daire Başkanı Ersoy Aksoy, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Selçuk Yıldırım, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, Gazi İlkokulu Müdürü Naci Avcı, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

 

Törende konuşan Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Öğretim Kurumları İzleme Denetim ve Hukuk İşleri Daire Başkanı Ersoy Aksoy, "Manisa´da 25 tane Tasarım ve Beceri Atölyesini hayata geçiriyoruz. Onun dışında müze ve okul dışı öğrenme etkinlikleri başlayacak. Bu yıl ilk defa Manisa´da mesleki ve teknik eğitim alanında özel şirketlerle, özel yatırımcılarla işbirliği yapılıyor” dedi.

 

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün ‘Bir ülkenin kalkınması ve gelişmesi ancak eğitimdeki başarısıyla mümkündür´ sözünü hatırlatarak konuşmasına başlayan Vali Ahmet Deniz,  "Gelişmiş ve kalkınmış ülkelerin eğitimde başarılı olan ülkeler olduğunu görüyoruz. Bizim tarihimize baktığımız zaman atalarımızın bir cihan devleti kurarak Dünyaya hükmettiklerini görüyoruz. Atalarımızın bu başarıyı sağlamalarının en önemli sebebi kalemlerinin kılıçtan keskin olmasıydı.

 

 Ülkemizi daha ileri seviyelere taşımak, 2023, 2053,2071 hedeflerini tutturabilmek için en önemli enstrümanımız eğitim. Türkiye´de okulların fiziki mekânlarının iyileştirilmesi için güzel çalışmalar yapıldı ancak henüz nitelik olarak arzu ettiğimiz yerde değiliz.

 

Eğitimde niteliğimizi daha yukarı seviyelere taşımak için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. 


Dünya hızlı bir gelişim ve değişim içerisinde. Bilime ve bilgiye sahip olan, bunu teknolojiye çevirerek katma değer oluşturan ülkeler çok daha hızlı gelişiyor” dedi.

 

Öğrencilerin daha iyi ve güzel ortamlarda eğitim alabilmeleri için çalıştıklarını ifade eden Vali Deniz “Manisa Her Yerde Okuyor kampanyası ile çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmayı hedefliyor, bu kapsamda ‘Kütüphanesiz Okul Kalmasın´ projesi ile de okullarımıza kütüphane yapıyoruz. Çocuklarımızı spora yönlendirmek, okul ve sporu bütünleştirmek için okul bahçelerini spor alanlarına çeviriyoruz. Öğrencilerimizin daha iyi ve kaliteli eğitim alması en büyük isteğimiz. İdareci ve öğretmenlerimizin bu konuda ki çabası ve gayreti çok önemli. Çünkü Türkiye, sizlerin yetiştirdiği öğrenciler sayesinde gelişecek. 2019-2020 Eğitim Öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından 2019-2020 Eğitim Öğretim yılının ilk ders zilini çalan Vali Ahmet Deniz, protokol üyeleriyle birlikte sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yüksekokul Binası İçin Düğmeye Basıldı
Yüksekokul Binası İçin Düğmeye Basıldı
Saruhanlı Belediyesi tarafından kaba inşaatı 1 buçuk yıl önce tamamlanan bin 500 öğrenci kapasiteli Celal Bayar Üniversitesi Saruhanlı Meslek Yüksekokulu binasının kalan işlerinin tamamlanması ve okulun 2020 yılının Eylül ayında eğitime açılması için çalışma başlatıldı.
Tazelenme Üniversitesi Kayıtları Başladı
Tazelenme Üniversitesi Kayıtları Başladı
Sadece 60 yaş üzeri bireylerin eğitim gördüğü Tazelenme Üniversitesi için kayıt dönemi başladı.
MABEM´in Deneme Sınavı Kitapları Alucralı Öğrencilere Rehber Olacak
MABEM´in Deneme Sınavı Kitapları Alucralı Öğrencilere Rehber Olacak
Manisa Büyükşehir Belediyesinin en önemli eğitim hizmetlerinden bir tanesi olan ve elde ettiği başarılarla adından sıkça söz ettiren MABEM kurslarında kullanılan deneme sınavı kitaplarından ihtiyaç fazlası olanlar, Giresun´un Alucra Belediyesine bağışlandı. Kitapların Alucralı öğrencilere fayda sağlayacağını belirten Alucra Belediye Başkanı Suat Aybar, sosyal medya hesabından Manisa Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.
Öz, “Temiz ve sürdürülebilir enerji çalışmaları son yıllarda giderek yaygınlaşıyor”
Öz, “Temiz ve sürdürülebilir enerji çalışmaları son yıllarda giderek yaygınlaşıyor”
Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü tarafından “ Yansıma Önleyici SiO2, TiO2, SiO2/TiO2 İnce Film Kaplamaları: Sentezi, Karakterizasyonu ve Otomotiv Endüstrisindeki Camlara Uygulama Çalışmaları” adlı seminer gerçekleştirildi. Ege Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü Seminer Salonu´nda gerçekleştirilen etkinliğe; Ege Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü öğretim üyeleri Prof. Dr. Şerife Şeref Helvacı, Prof. Dr. Nalan Kabay, Doç. Dr. Meral Dükkancı, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Semineri Kimya Mühendisi Pelin Öz verdi.
Piri Reis´te Ders Zili Çaldı
Piri Reis´te Ders Zili Çaldı
Özel Piri Reis Okullarının yeni öğretim yılı açılışında konuşan Orion Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas, okullardaki başarının her geçen yıl daha da fazla arttığını söyledi.
“Uluslararası Mühendislik Eğitiminde Öğretim Teknolojileri Konferansı”
“Uluslararası Mühendislik Eğitiminde Öğretim Teknolojileri Konferansı”
Ege Üniversitesi´nde “Uluslararası Mühendislik Eğitiminde Öğretim Teknolojileri Konferansı” düzenlendi. Bu yıl ikinci düzenlenen konferans, pek çok ülkeden bilim insanının katılımıyla EÜ Eğitim Fakültesi Kültür Salonunda gerçekleşti. Avrupa Komisyonu ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Erasmus Plus projesi ESCOLA´nın yaygınlaştırma etkinliği olarak planlanan konferansa; EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Canan Fisun Abay, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Yıldız, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hülya Yılmaz, Proje yürütücüleri Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özge Andiç Çakır, EÜ Öğretim Teknolojileri Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Fırat Sarsar, yurt içinden ve yurt dışından akademisyenler ve öğrenciler katıldı.
ŞEGEM´DE LGS MARATONU BAŞLADI
ŞEGEM´DE LGS MARATONU BAŞLADI
Şehzadeler Belediyesi Gençlik Merkezi´nde (ŞEGEM) 8. sınıf öğrencileri için düzenlenen LGS (Liselere Geçiş Sınavı) Hazırlık Kursu start aldı. Mayıs ayına kadar sürecek kurslar kapsamında 174 öğrenci her ders için iki kitaptan oluşan kaynak kitaplarını alarak eğitimlerine başladı.
Okula Alışmanın Şifreleri
Okula Alışmanın Şifreleri
Uzm.Psikolog Beyza Bülbül, çocukların okula kolaylıkla alışmalarını sağlayacak önerilerde bulundu. Bu süreçte ebeveynlere önemli görevler düştüğünü anlatan Bülbül, "Okulun ilk dönemlerinde ders çalışmamasına hoşgörüyle yaklaşıp sorumluluk bilinci hakkında sohbetler edin" dedi.
Türkiye´ye Model Olacak Protokol
Türkiye´ye Model Olacak Protokol
Ege Üniversitesi Rektörlüğü, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü ve Karşıyaka Kaymakamlığı arasında toplum sağlığını korumak ve geliştirmek üzere işbirliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında Üniversite, Sağlık Müdürlüğü ve Kaymakamlığın işbirliği yaparak üretecekleri hizmet, Türkiye´ye model olacak.
2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
Vali Ahmet Deniz, okul müdürleri ile 2019-2020 Eğitim Öğretim yılının başlangıcında ortaklaşa yapılması gerekenlere ilişkin bir değerlendirme toplantısı yaptı.
Yeni Hedef;  “Ekoturizm”
Yeni Hedef; “Ekoturizm”
Türkiye´nin alanlarında ilk ve tek olan müzeleri, tarihi yapıları, köşkleri, anıt ağaçları, zengin florası- faunası ve sürdürülebilir yemyeşil kampüsü ile fark yaratan Ege Üniversitesinin yeni hedeflerinden birisi de ekoturizm. Son iki yılda Rektör Prof. Dr. Necdet Budak´ın öncülüğünde gerçekleştirilen değişim dönüşüm çalışmaları ile çehresi gittikçe güzelleşen Ege Üniversitesi, Türkiye´nin en sürdürülebilir ve en güzel kampüslerinden birisi haline geldi. Ana ve hastane kampüsünde yapılan peyzaj ve rekreasyon çalışmaları ile adete botanik bahçesi görünümüne kavuştu. Değişerek güzelleşen “Yeni Ege Üniversitesi” turizm içerikli yayınlarda yer almaya, tur programlarına dahil edilmeye başladı.
Büyükşehir, Miniklerine Paylaşmanın Güzelliğini Öğretti
Büyükşehir, Miniklerine Paylaşmanın Güzelliğini Öğretti
Manisa Büyükşehir Belediyesinin şehir merkezinde bulunan Çocuk Kültür ve Sanat Merkezlerinde oldukça anlamlı bir kampanyaya imza atıldı. ÇKSM miniklerinin toplumsal sorumluluk, paylaşma ve yardımlaşma duygularını geliştirmek amacıyla hayata geçirilen ‘İlköğretim Kardeşliği Projesi´ kapsamında Büyükşehirin minikleri tarafından bağışlanan kırtasiye malzemeleri, Yunusemre ilçesinde bulunan Pelitalan İlköğretim Okulu´ndaki öğrencilerle buluşturuldu.
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çocuklarınıza dilini tutmasını öğretin. Konuşmasını nasıl olsa öğrenecektir.

Benjamin Franklin
Bal bozulmaz; o nedenle 3 bin yıllık bir balı bile yemiş olabilirsiniz!

İlginç Bilgiler
İLETİŞİM

Adres :
Yunusemre / MANİSA
Telefon : 0 541 303 05 45