Vali Deniz, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Törenine Katıldı
2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreninde Gazi İlkokulu Anasınıfı öğrencileri tarafından sergilenen dans gösterileri Vali Ahmet Deniz ve protokol tarafından büyük beğeni topladı.
Tarih: 10.9.2019 10:52:09/ 76okunma / 0yorum

Manisa´da 1.146 okulda 250 bin öğrenci ve 20 bin öğretmenin eğitime başladığı yeni eğitim öğretim yılı açılış törenine Vali Ahmet Deniz´in yanı sıra 1. Komando Eğitim Tugay Komutanı Albay Güven Dere, Vali Yardımcısı Ahmet Yılmaz, Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Milli Eğitim Bakanlığı Daire Başkanı Ersoy Aksoy, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Selçuk Yıldırım, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, Gazi İlkokulu Müdürü Naci Avcı, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

 

Törende konuşan Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Öğretim Kurumları İzleme Denetim ve Hukuk İşleri Daire Başkanı Ersoy Aksoy, "Manisa´da 25 tane Tasarım ve Beceri Atölyesini hayata geçiriyoruz. Onun dışında müze ve okul dışı öğrenme etkinlikleri başlayacak. Bu yıl ilk defa Manisa´da mesleki ve teknik eğitim alanında özel şirketlerle, özel yatırımcılarla işbirliği yapılıyor” dedi.

 

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün ‘Bir ülkenin kalkınması ve gelişmesi ancak eğitimdeki başarısıyla mümkündür´ sözünü hatırlatarak konuşmasına başlayan Vali Ahmet Deniz,  "Gelişmiş ve kalkınmış ülkelerin eğitimde başarılı olan ülkeler olduğunu görüyoruz. Bizim tarihimize baktığımız zaman atalarımızın bir cihan devleti kurarak Dünyaya hükmettiklerini görüyoruz. Atalarımızın bu başarıyı sağlamalarının en önemli sebebi kalemlerinin kılıçtan keskin olmasıydı.

 

 Ülkemizi daha ileri seviyelere taşımak, 2023, 2053,2071 hedeflerini tutturabilmek için en önemli enstrümanımız eğitim. Türkiye´de okulların fiziki mekânlarının iyileştirilmesi için güzel çalışmalar yapıldı ancak henüz nitelik olarak arzu ettiğimiz yerde değiliz.

 

Eğitimde niteliğimizi daha yukarı seviyelere taşımak için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. 


Dünya hızlı bir gelişim ve değişim içerisinde. Bilime ve bilgiye sahip olan, bunu teknolojiye çevirerek katma değer oluşturan ülkeler çok daha hızlı gelişiyor” dedi.

 

Öğrencilerin daha iyi ve güzel ortamlarda eğitim alabilmeleri için çalıştıklarını ifade eden Vali Deniz “Manisa Her Yerde Okuyor kampanyası ile çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmayı hedefliyor, bu kapsamda ‘Kütüphanesiz Okul Kalmasın´ projesi ile de okullarımıza kütüphane yapıyoruz. Çocuklarımızı spora yönlendirmek, okul ve sporu bütünleştirmek için okul bahçelerini spor alanlarına çeviriyoruz. Öğrencilerimizin daha iyi ve kaliteli eğitim alması en büyük isteğimiz. İdareci ve öğretmenlerimizin bu konuda ki çabası ve gayreti çok önemli. Çünkü Türkiye, sizlerin yetiştirdiği öğrenciler sayesinde gelişecek. 2019-2020 Eğitim Öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından 2019-2020 Eğitim Öğretim yılının ilk ders zilini çalan Vali Ahmet Deniz, protokol üyeleriyle birlikte sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“Sektör çalışanları ile geleceğin iletişimcileri iletişim halinde”
“Sektör çalışanları ile geleceğin iletişimcileri iletişim halinde”
Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü, mezunlarla öğrencileri bir araya getirmeye devam ediyor. Sektör ile geleceğin iletişimcilerini kaynaştırma çalışmalarına hız veren Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümünde Prof. Dr. Lale Kabadayı öncülüğünde “Kariyer Günleri” etkinliği düzenlendi. Programa; Yönetmen-Yapımcı Bahadır Abşin ve Focus Puller Necmettin Urar ile Ege Telgraf Gazetesi Yazı İşleri Müdürü İbrahim Koçbaş´ı konuk oldu.
Deri´n Fikirler´de finalistler belli oldu
Deri´n Fikirler´de finalistler belli oldu
Deri´n Fikirler Deri Üretim ve Tasarım Yarışması´nda 10 finalistten 9 tanesi İzmirli
Prof. Dr. Turhan, “Bir ülkenin en önemli değeri çocuklardır”
Prof. Dr. Turhan, “Bir ülkenin en önemli değeri çocuklardır”
Ege Üniversitesi´nde düzenlenen “Dünya Çocukları 30. Yılı Farkındalık Etkinliği”nde konuşan Prof. Dr. Kutsal Turhan, “Bir ülkenin en önemli değeri çocuklardır. Çünkü ülkenin yarınlarını inşa edecek olanlar ve geleceğini şekillendirecek olanlar onlardır” dedi.
“Sağlıklı Yaşamın Geleceği Şurası”
“Sağlıklı Yaşamın Geleceği Şurası”
Türkiye´nin sağlık üssü olan Ege Üniversitesi´nin sağlık alanında dünyanın en iyileri arasında yer alması için Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak öncülüğünde, kurum içinden 600 akademisyen ile Türkiye´nin önde gelen sağlık kuruluşlarından çok sayıda temsilcinin katılımı ile “Ege Üniversitesi Sağlıklı Yaşamın Geleceği Şurası” yapılacak.
“EÜ Orman Okulu” 8 bin öğrenciye ormanın önemini anlatacak
“EÜ Orman Okulu” 8 bin öğrenciye ormanın önemini anlatacak
İzmir´de yaşanan orman yangınlarının ardından harekete geçen Ege Üniversitesi, Türkiye´nin İlk Orman Okulunu kurdu. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Bornova İlçe Eğitim Müdürlüğü, İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ortaklığında imzalanan protokol dahilinde Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak desteğiyle EÜ Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi bünyesinde Ege Üniversitesi Orman Okulu kuruldu. Kurulan Orman Okulu´nun yeni hedefi, 8 bin öğrenciyi ormanlar, biyoçeşitlilik ve iklim değişikliği hakkına bilinçlendirmek.
Büyükşehir´in minikleri Kızılay´ı tanıdı
Büyükşehir´in minikleri Kızılay´ı tanıdı
Kızılay Haftası dolayısıyla Türk Kızılayı Manisa Şubesi, Manisa Büyükşehir Belediyesi Çarşı Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi´ni ziyaret ederek, Kızılay hakkında bilgilendirdi, Kızılay´la ilgili çizgi film izletildi.
EGEMM, Webinar serilerine "Hemofilide Minör ve Majör Cerrahi" ile devam etti
EGEMM, Webinar serilerine "Hemofilide Minör ve Majör Cerrahi" ile devam etti
Teknolojik ve bilimsel gelişmeleri yakından takip eden Ege Üniversitesi Medya ve Uygulama Araştırma Merkezi´nde, EGEMM stüdyosunda yayınlanmaya başlanan “webinar”lar ile internet üzerinden zaman ve mekandan bağımsız olarak online (çevrimiçi) toplantı ve seminerler gerçekleştirilmeye devam ediliyor.
PROF. DR. FUAT SEZGİN´İN BİLİM DÜNYASINA MİRASI ANLATILDI
PROF. DR. FUAT SEZGİN´İN BİLİM DÜNYASINA MİRASI ANLATILDI
Dokuz Eylül Üniversitesi, Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı Etkinlikleri kapsamında düzenlediği, Fuat Sezgin ve İslam Medeniyetinde Bilim-Teknik Sempozyumunda 3 gün boyunca alanında uzman isimleri ağırladı. Rektörlük binasındaki 15 Temmuz Şehitler Salonunda açılışı gerçekleştirilen ve Sabancı Kültür Sarayında devam eden konferanslarda, Prof. Dr. Fuat Sezgin´in hayatı, çalışmaları, Türk ve İslam bilim dünyasının anlaşılması konusunda verdiği mücadele anlatıldı. Sempozyumun son günü konuşmacı olan Prof. Dr. İlber Ortaylı´nın konferansı ise yoğun ilgi gördü.
Prof. Dr. Yıldırım, “Yapay zekâ gün geçtikçe gelişimini hızlandıracak”
Prof. Dr. Yıldırım, “Yapay zekâ gün geçtikçe gelişimini hızlandıracak”
Ege Üniversitesi´nde, Rektör Prof. Dr. Necdet Budak´ın himayesinde “Yapay Zekâ Alanında Ulusal Strateji Arayışları´´ konulu panel gerçekleştirildi. Türkiye Bilişim Derneğinin desteği, Ege Üniversitesi Uluslararası Bilgisayar Enstitüsü ve Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Bölümü işbirliği ile gerçekleşen programın moderatörlüğünü ise Seri ve İnovatif Girişimci Alphan Manas üstlendi.
İşte Atatürk Çocukları
İşte Atatürk Çocukları
İşte Atatürk Çocukları
Bahri Sarıtepe Gençlik Merkezi´nde Kurs Kayıtları Devam Ediyor
Bahri Sarıtepe Gençlik Merkezi´nde Kurs Kayıtları Devam Ediyor
Manisa Büyükşehir Belediyesi Bahri Sarıtepe Gençlik Merkezi´nde 3. dönem Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları´na kayıtlar başladı. Kurs kayıtlarının yıl boyunca devam edeceği belirtildi.
Öğrencilere Atıksu Arıtım Süreçleri Anlatıldı
Öğrencilere Atıksu Arıtım Süreçleri Anlatıldı
MASKİ Genel Müdürlüğü, Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi öğrencilerini atıksu arıtma tesisinde ağırlayarak doğanın korunması için yapılan arıtım süreçlerini paylaştı.
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Güleryüzlü olmayan bir kişi, dükkan açmamalıdır.

Konfüçyus
» Sihirli sözcük olan ‘‘Abrakadabra´´nın ilk olarak yüksek ateşli hastaların ateşlerini düşürmek için söylendiğini, » Eiffel Kulesi´nin tepesine çıkabilmek için 1.792 basamak çıkmak gerektiğini, » Türkiye´nin kişi başına alkol tüketiminde dünya 3.´sü,sigara tüketiminde ise dünya 4.´sü olduğunu,

İlginç Bilgiler
İLETİŞİM

Adres :
Yunusemre / MANİSA
Telefon : 0 541 303 05 45