"Vali Deniz ve Başkan Ergün, Çevre Dostu Tesisi İnceledi" haberine ek fotoğraf
"Vali Deniz ve Başkan Ergün, Çevre Dostu Tesisi İnceledi" haberine ek fotoğraf
Tarih: 28.8.2019 16:52:41/ 37okunma / 0yorum

Manisa Valisi Ahmet Deniz ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 75 Milyon TL´lik yatırımla hizmete kazandırılan Merkez Atıksu Arıtma Tesisi´ni ziyaret etti. Vali Deniz ve Başkan Ergün, Manisa´nın geleceği için el birliğiyle çalışmaya ve hizmet üretmeye devam edeceklerinin altını çizdiler.
Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilerek hizmete alınan Manisa Merkez Atıksu Arıtma Tesisi, Manisa Valisi Ahmet Deniz ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün´ü ağırladı. Tesiste gerçekleştirilen programda İller Bankası İzmir Bölge Müdürü Enver Çelebi, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya, MASKİ Genel Müdürü Şehnaz Başaran, Genel Sekreter Yardımcıları ile Genel Müdür Yardımcılarının yanı sıra İller Bankası ve yüklenici firma temsilcileri yer aldı. İlk olarak 75 milyon TL maliyetindeki tesisin özellikleri ve işleyişi hakkında katılımcılara Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı şube müdürlerinden Uğur Topkaya tarafından bir brifing verildi. Ardından ise çevre dostu tesisin üniteleri dolaşılarak, incelemelerde bulunuldu.
“Daha temiz bir Gediz için bu yatırımlar şart”
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, yaptığı açıklamada tesisin önemine değinerek, bu kıymetli yatırımın Manisa adına hayırlı olmasını diledi. Başkan Ergün, “Öncelikle Sayın Valimize ve İller Bankası Bölge Müdürümüze teşekkür ediyorum. Kendilerini ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. Bu tesisler, gelecek kuşaktaki evlatlarımıza temiz yarınlar bırakmak noktasında çok kıymetli olan ve görünmeyen yatırımlardır. Aslında bu arıtma tesisleri, çevre ve insan sağlığı açısından en başta gelen yatırımlardandır. Nasıl ki katı atık bertaraf tesisleri gerekliyse, bunlar da o kadar önemli. Gediz´in ve dolayısıyla mevcut ekilebilir alanların kirlenmemesi için bu atıksuları sağlıklı biçimde arıtmak ve deşarjını sağlamak zorundayız” ifadelerini kullandı.
Arıtma tesisi olmayan ilçe kalmayacak
Atıksu arıtma tesisi yatırımları konusunda bugün gelinen noktaya da önemle işaret eden Başkan Ergün, “Büyükşehir Kanunu ile birlikte bu tesislerin bize devrolduğu 2014 yılında, il genelinde 13 adet tesis vardı. Bunlardan neredeyse tamamı, yüksek işletim maliyetleri nedeniyle çalıştırılamıyor haldeydi. MASKİ bünyesinde öncelikle bu tesislerin hepsini çalışır hale getirdik. İhtiyaç bulunan bölgelerde yenilerini inşa ettik. Şuanda il genelinde 18 adet atıksu arıtma tesisimiz bilfiil çalışır durumdadır. İnşallah tesisi bulunmayan 4 ilçemize de bu tesisleri kazandırmak niyetindeyiz. Bunlar da SUKAP kapsamında İller Bankası ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığında onay aşamasındadır. Bu tesisleri yaşatacağız ve inşallah daha güzel yarınları evlatlarımıza miras olarak bırakacağız. Tesiste emeği geçen Valiliğimiz, Büyükşehir ve MASKİ çalışanlarımız, İller Bankası Genel ve Bölge Müdürlüğümüz, Çevre Şehircilik Bakanlığımız ve burayı inşa eden ilgili firmamıza teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun. Hayırlı, uğurlu olur inşallah” dedi.
“Bu tesisin Manisa´mıza kazandırılmasından gurur duydum”
Manisa Valisi Ahmet Deniz, “Dünya´nın gelişmiş ülkelerinde olduğu gibi son teknolojinin kullanıldığı atıksu arıtma tesisimizi gezdik. Muhteşem bir tesis. Ben özellikle Büyükşehir Belediye Başkanımıza, MASKİ´mize, İller Bankası´na emeklerinden ötürü teşekkür etmek istiyorum. Bizler hepimiz doğada yaşıyoruz ve doğayla iç içeyiz. Bu tesisler olduğu müddetçe hayat daha keyifli oluyor. Çünkü çevre bizim en önemli emanetimiz. Bunu gelecek kuşaklara miras olarak çok daha temiz bir şekilde teslim etmemiz gerek. Gönül ister ki bu tesislerin sayısı artsın, cennet vatanımızın her yerinde bu tesislerden olsun. Ben açıkçası gurur duydum. Tekrar tekrar tebrik ve de teşekkür ediyorum” dedi.Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Dilara, İmmünoterapi İle Kanseri Yenecek
Dilara, İmmünoterapi İle Kanseri Yenecek
2 yıl önce kanser olduğunu öğrenen 26 yaşındaki Dilara Sığırcı, 5 yaşındaki çocuğu için hastalıkla mücadele etmeye başladı. Ege Üniversitesi Hastanesi´nde tedavi gören ve uygulanan birçok yönteme rağmen iyileşemeyen Sığırcı´nın umudu immünoterapi yöntemi. Sığırcı, kızı, ailesi, sanatçı Haluk Levent ve Masal Gezgini grubu üyesi arkadaşlarının büyük desteği ile hayata sımsıkı tutunuyor.
Demirci´ye Nefes Aldıran Yol
Demirci´ye Nefes Aldıran Yol
Manisa Büyükşehir Belediyesinin Demirci´de Karataş bölgesinde toplamda 70 kilometrelik yol ağında yaptığı asfaltlama çalışması, yıllardır çile çeken mahallelere kış öncesi nefes aldırdı. Asfaltlama çalışması yapılan bölgeleri ziyaret eden Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Ergün Aksoy, Demirci´nin uzun zamandır yaşadığı sıkıntıyı çözmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
Servis Şoförleri ve Rehber Personel Bilgilendirildi
Servis Şoförleri ve Rehber Personel Bilgilendirildi
2019-2020 eğitim öğretim yılı başlaması dolayısıyla, okul servis araçları şoförleri ve rehber personele yönelik eğitim düzenlendi. Rehber personel şartları, sorumlulukları, servis şoförünün uyacağı trafik kuralları gibi birçok konuda bilgilendirme de bulunulan toplantıyı Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı Toplu Taşıma Müdürü Selçuk Bozkurt da takip etti.
Büyükşehir ÇKSM Sorumluları İle Bir Araya Geldi
Büyükşehir ÇKSM Sorumluları İle Bir Araya Geldi
Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Yıldırım, merkez ve ilçelerin sorumluları ile bir araya gelerek toplantı yaptı. Yıldırım, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde çocukların ve gençlerin eğitimlerine yönelik desteğin devam edeceğini belirterek, bu doğrultuda özveriyle çalışan idareci, öğretmen ve personellere de teşekkür etti.
Başkan Ergün Kitap İmza Gününe Katıldı
Başkan Ergün Kitap İmza Gününe Katıldı
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, eski Manisasporlu futbolculardan Bülent Hasgönüllü´nün kitap imza gününe katıldı. ‘Futbolun Dili´ kitabını yazan Bülent Hasgönüllü, Başkan Cengiz Ergün´e imzaladığı kitabı hediye etti.
Başkan Dutlulu, Halk Buluşmalarına Devam Ediyor
Başkan Dutlulu, Halk Buluşmalarına Devam Ediyor
Katılımcı demokrasi anlayışı ile halkı da yönetime katan Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Reşatbey Mahallesi´nde halk buluşması gerçekleştirdi.
MASKİ´den Kağan Mahallesi´ne Dere Temizlik Çalışması
MASKİ´den Kağan Mahallesi´ne Dere Temizlik Çalışması
MASKİ Genel Müdürlüğü, Şehzadeler ilçesi Kağan Mahallesi´nde başlattığı dere temizlik çalışmalarını tamamlayarak, mahalle sakinlerini taşkın tehlikesinden korudu.
Turgutlu Belediyesi Kültür Sanat Kurslarına Kayıtlar Başladı
Turgutlu Belediyesi Kültür Sanat Kurslarına Kayıtlar Başladı
Turgutlu Belediyesi her yıl düzenlediği kültür ve sanat kurslarının kayıtlarına bu yıl da başladı. Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde açılan,Türk Halk Müziği, Bağlama, Satranç ,Halk Oyunları ve Tiyatro kurslarına kayıtların başladığını belirten Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın “ Kültür ve Sanat kurslarımıza kayıtlarımız başladı. Kurslara katılmak isteyen vatadaşlarımız Sosyal İşler Müdürlüğü´müze başvurarak ücretsiz olarak kurslardan faydalanabilir” dedi.
Vali Deniz, Gaziler Onuruna Düzenlenen Yemeğe Katıldı
Vali Deniz, Gaziler Onuruna Düzenlenen Yemeğe Katıldı
Vali Ahmet Deniz, 19 Eylül Gaziler Günü etkinlikleri kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü´nün organizasyonu ile Polisevinde gaziler onuruna düzenlenen yemeğe katıldı.
Büyükşehir´in Aşure Hayrı Ağızları Tatlandırdı
Büyükşehir´in Aşure Hayrı Ağızları Tatlandırdı
Manisa Büyükşehir Belediyesi´nin Muharrem Ayı münasebetiyle gerçekleştirdiği geleneksel aşure günleri Perşembe Pazaryerinde dualarla başladı. Yaklaşık 2 bin kişiye kendi elleriyle bolluk ve bereketin simgesi olan aşureyi dağıtan Başkan Ergün, vatandaşların hayır duasını aldı.
Zurna Ustalarından Muhteşem Resital
Zurna Ustalarından Muhteşem Resital
Turgutlu Belediyesi tarafından düzenlenen Zurna Kampı, düzenlenen muhteşem bir konser ile final yaptı.Türkiye´de çeşitli zurna ustalarının katıldığı ve üç gün süren kampın sonunda ise 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanı´nda muhteşem bir konser gerçekleşti. Tüm dünyanın tanıdığı üflemeli saz ustası Halil Çokyürekli başta olmak üzere bir çok zurna ustasının sahne aldığı gecede bir konuşma yapan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın “Çok büyük zurna ustaları Turgutlu´muzda üç gündür kamp yaptı. Bu dünyada bir ilkti. Bugün de muhteşem bir konser vererek çok güzel bir resital sundu.İlklerde tabi eksiklerimiz olabailir, her yıl daha iyisini yapacağımıza söz veriyorum” dedi.
Başkan Akın Şehit ve Gazi Aileleriyle Bir Araya Geldi
Başkan Akın Şehit ve Gazi Aileleriyle Bir Araya Geldi
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, 19 Eylül Gaziler Günü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen yemekte Şehit ve Gazi Aileleriyle bir araya geldi. Ortapark Restoran´da düzenlenen yemekte konuşan Başkan Akın “Bizler kolum olmasa da, bacağım olmasa da, gözüm olmasa da diyen ecdadlarımızın torunlarıyız. Ben bununla onur ve gurur duyuyor, Gazilerimizin Gaziler günü kutluyorum” dedi.
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Taş avı öldürmez ve düşmanı helak etmez, ancak göz çıkarır ve diş kırar.

Hz. Muhammed
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır.

İlginç Bilgiler
İLETİŞİM

Adres :
Yunusemre / MANİSA
Telefon : 0 541 303 05 45