Yerleşim Alanı İçinde Kalan Gölet Kapatıldı
Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma Şube Müdürlüğü tarafından, Şehzadeler ilçesi Çınarlıkuyu mahallesindeki hayvan içme suyu göleti, yerleşim alanı içinde kalması ve tehlike arz etmesi sebebiyle kapatıldı.
Tarih: 13.10.2019 14:02:11/ 88okunma / 0yorum

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından Şehzadeler ilçesinde yerleşim alanı içinde kalarak tehlike oluşturmaya başlayan hayvan içme suyu göleti kapatılarak, olası bir istenmeyen durumun önüne geçildi. 1970´li yıllarda hayvan içme suyu göleti olarak yapılan ancak mahalle yerleşim alanı içinde kalması, mal ve can güvenliği açısından tehlike oluşturmaya başlaması, gölet dolu savağından ve yıllar içinde dolma sonucu gölet gövdesinden taşarak vatandaşların evlerinde ve bahçelerinde hasar oluşturmaya başlaması, mahalle içinde kalması sebebiyle de kirlenme ve haşerat üretme nedeniyle, insan sağlığına zarar verebileceği, çocukların içine düşerek olası istenmeyen durumlara sebebiyet verebileceği öngörülerek gölette Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından kapatma işlemi başlatıldı. Çalışmaları yerinde inceleyen Kırsal Kalkınma Şube Müdürü Yılmaz Usta, göletin risk oluşturması sebebiyle ve mahalle sakinlerinden gelen talep üzerine yapılan inceleme sonucunda göletin kapatılmasına karar verildiğini söyledi. Usta, kapatılan göletin yerine, hayvanların içme suyu ihtiyacının karşılanabilmesi için belirlenen başka bir alana hayvan içme suyu göleti yapım çalışmalarının başladığını kaydetti. Usta, “Önümüzdeki günlerde ilgili kurumlardan gerekli yasal izinlerin alınması işlemlerinin tamamlanmasını müteakip yeni bir gölet yapılacaktır. Bu göletler çoğunlukla su kaynağı olmayan bölgelere otlamak için giden büyükbaş ve küçükbaş hayvanların içme suyu ihtiyacının karşılanabilmesini temin etmek amacı ile kış ve ilkbahar yağmurlarının depolanması esasına göre yapılan kazı tipi göletlerdir. Özellikle kırsal mahallelerde hayvancılık ile geçimini sağlayan üreticilerimiz için önemli olduğunun bilincindeyiz.  Bu göletler sadece çiftlik hayvanları için değil yaban hayatı ve yaba hayvanları içinde su kaynağı olmaktadır” dedi.
“İhtiyaç duyulan alanlara yeni göletler yapılacak”
Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman vatandaşların yanında olduklarını ifade eden Kırsal Kalkınma Şube Müdürü Yılmaz Usta, “Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün´ün talimatları doğrultusunda yapılan teknik inceleme ve etüt çalışmaları neticelerine göre ihtiyaç duyulan alanlarda yeni HİS gölet´i yapımı veya mevcut göletlerin temizlenerek su tutma kapasitelerinin artırılmasına yönelik çalışmalarımız devam edecektir. Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman üreticilerimizin yanında olmaya ve onların ihtiyaçları doğrultusunda gelirlerini artırmak, refah düzeylerini yükseltmek ve kırsal kalkınmaya katkı sağlamak noktasında çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz” dedi.Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ARTIK ÖMER EFE´NİN GÜNLÜK YAŞAMI KOLAYLAŞACAK
ARTIK ÖMER EFE´NİN GÜNLÜK YAŞAMI KOLAYLAŞACAK
Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, beraberinde Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş, Merkez Efendi Ortaokul Müdürü Cemil Arbilen ve Kuşlubahçe Mahalle Muhtarı Ramazan Vardar ile Merkez Efendi İlköğretim okulunu ziyaret etti.
Şehit Ailelerinden Mustafa Balık´a Teşekkür ziyareti
Şehit Ailelerinden Mustafa Balık´a Teşekkür ziyareti
Salihli İlçesi Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Balık´a Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şubesi Başkanı Ümit Taydaş ile Salihli İrtibat bürosu Sorumlusu Abdullah Varol, şehit yakını ve Gazilerden teşekkür ziyareti gerçekleşti.
MASKİ, Gediz Elektrik ile İşbirliği Protokolü İmzaladı
MASKİ, Gediz Elektrik ile İşbirliği Protokolü İmzaladı
MASKİ Genel Müdürü Şehnaz Başaran, Gediz Elektrik ile bir protokol imzaladı. İmzalanan protokolle, MASKİ Genel Müdürlüğü´ne ait elektrik aboneliklerinde, Gediz Elektrik Perakende Satış A.Ş.´den 1 yıl boyunca sabit birim bedel üzerinden hizmet alacak.
BAŞKAN ÇERÇİ TOPÇUASIM´DA VATANDAŞLAR İLE BULUŞTU
BAŞKAN ÇERÇİ TOPÇUASIM´DA VATANDAŞLAR İLE BULUŞTU
Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, mahalle ziyaretlerini Topçuasım ile sürdürdü.
TURBEM Eğitim Hayatına Başlıyor
TURBEM Eğitim Hayatına Başlıyor
Turgutlu Belediyesi Eğitim Merkezi (TURBEM) 8, 11 ve 12. sınıfların için Cumartesi, mezun durumda olan öğrenciler için Salı günü eğitime başlıyor.
Gediz Elektrik Basketbol Takımı Lösemili Çocuklar için Maske Takarak Farkındalık Yarattı
Gediz Elektrik Basketbol Takımı Lösemili Çocuklar için Maske Takarak Farkındalık Yarattı
Gediz Elektrik Basketbol Takımı, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında kurumlar arası basketbol liginde maskelerini takarak lösemi konusunda farkındalık yaratmak için sahaya çıktı.
Şehit Ailelerinden Başhekim Gürsoy´a Teşekkür
Şehit Ailelerinden Başhekim Gürsoy´a Teşekkür
Salihli Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Gökhan Gürsoy´a Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şubesi Başkanı Ümit Taydaş ve Salihli İrtibat Bürosu Sorumlusu Şehit babası Abdullah Varol ile çok sayıda şehit yakını ve gazi tarafından ziyaret gerçekleşti.
YUNUSKENT´TE KONUT FİYATLARI AÇIKLANDI
YUNUSKENT´TE KONUT FİYATLARI AÇIKLANDI
Yunusemre Belediyesi´nin konut sorununa neşter vuran 5500 Konutluk Akgedik Toplu Konut Projesi´nin 2. etabında fiyatlar açıklandı.
Manisa´da Balkan Müzikleri Esintisi
Manisa´da Balkan Müzikleri Esintisi
Türkiye Körler Federasyonu ile Kültür ve Turizm Bakanlığı´nın katkılarıyla ‘Balkan Ülkeleri Görme Engelliler Müzik Festivali Türkiye Konseri´ Manisa´da dinleyicileriyle buluştu.
Başkan Ergün, TBB´nin Encümen Toplantısına Katıldı
Başkan Ergün, TBB´nin Encümen Toplantısına Katıldı
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Türkiye Belediyeler Birliği´nin (TBB), Ağrı´da düzenlediği Encümen Toplantısına katıldı. Hem Ağrı, hem de bölge belediyeleri açısında oldukça verimli geçen toplantıda sorunlar hakkında görüşler dile getirilerek, eksikler yerinde tespit edildi.
Büyükşehir Personeline MUBİS Anlatıldı
Büyükşehir Personeline MUBİS Anlatıldı
Manisa Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından geliştirilen Muhtarlık Bilgi Sistemi´nin etkin ve verimli bir şekilde kullanılabilmesi amacıyla bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Son Örgün KOSGEB Eğitimi 19 Kasım´da Turgutlu Belediyesinde
Son Örgün KOSGEB Eğitimi 19 Kasım´da Turgutlu Belediyesinde
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme Başkanlığı (KOSGEB) Eğitimi Turgutlu Belediyesi ve İŞKUR ortaklığıyla Turgutlu Belediyesi Meclis Salonunda verilecek.
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Denizi testiye doldursan, alabildiği kadar su alır. Gerisi kalır…

Mevlana
Albert Einstein dokuz yaşına kadar düzgün konuşamamıştı.

İlginç Bilgiler
İLETİŞİM

Adres :
Yunusemre / MANİSA
Telefon : 0 541 303 05 45