YUNUSEMRE´DE OKUL BAHÇELERİ DÜZENLENİYOR
Yunusemre Belediyesi 2019 – 2020 Eğitim Öğretim Yılı öncesi okul bahçelerinde çevre düzenlemesi ve temizlik çalışması yapıyor.
Tarih: 28.8.2019 16:45:52/ 38okunma / 0yorum

Yunusemre Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, yeni eğitim öğretim yılının açılmasına günler kala okul bahçelerini düzenliyor. Okul bahçelerinde çevre düzenlemesi ve temizlik çalışması yapan belediye ekipleri bu çalışmasıyla velilerden de takdir topluyor. Eğitime imkanları ölçüsünde destek vermeyi sürdürdüklerini kaydeden Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi çalışmalar hakkında bilgi verdi. Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin daha rahat bir şekilde eğitim hayatına devam edebilmeleri için Yunusemre Belediyesi olarak bu yıl da destek veriyoruz. Ekiplerimiz ihtiyacı olan okullarda çevre düzenleme ve temizlik çalışması yapıyor. Belirli bir program dahilinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu. Yapılan çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getiren okul idarecileri ise Yunusemre Belediyesi´ne teşekkür etti.  İdareciler düşüncelerini şu sözlerle aktardı:

 

Ahmet Yesevi İmam Hatip Ortaokulu Okul Müdürü İbrahim Efe: “Okulumuz güzel bir yeşil alana sahip. Belediyemiz her zaman gelerek okulumuzu temizliyor. Belediyemize çok teşekkür ederiz. Sayelerinde okulumuz güzel bir şekilde eğitime devam ediyor.”

 

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ramazan Erkul: “Belediyemiz her yıl eğitim öğretim başlamadan önce okulumuzun bahçe temizliğini yapıyor. Ben bu vesile ile Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi´ye çok teşekkür ederim.”

 

Dündar Çiloğlu Anadolu Lisesi Okul Müdürü Fatih İnan Boztemur: “Yunusemre Belediyemiz her zaman okulumuzun bahçe temizliği ve bakımı ile ilgili özverili olmuşlardır. Başta Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz.”

 

Vestel Ortaokulu Müdür Yardımcısı Akın Gök: “Okulumuzun bahçesi yeni eğitim öğretim yılı öncesi temizlendi. Bu konuda bize desteklerinden dolayı belediyemize teşekkür ediyorum.”

 

Manisa Fen Lisesi Müdürü Hüseyin Kırtaş: “Okulumuzun yeni eğitim öğretime hazırlanması için belediyemizden talepte bulunmuştuk. Talebimizi kayıtsız bırakmadılar. Belediye başkanımız Dr. Mehmet Çerçi ve ekibine çok teşekkür ederiz.”

 

Özel Makbule Ölçen Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Raşit Korkmaz: “Belediyemiz burasının çevre düzenlemesini yaptı. Spor aletlerini getirdi. Çalışma sonrası bahçemiz güzel bir görünüme kavuştu.”
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Öz, “Temiz ve sürdürülebilir enerji çalışmaları son yıllarda giderek yaygınlaşıyor”
Öz, “Temiz ve sürdürülebilir enerji çalışmaları son yıllarda giderek yaygınlaşıyor”
Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü tarafından “ Yansıma Önleyici SiO2, TiO2, SiO2/TiO2 İnce Film Kaplamaları: Sentezi, Karakterizasyonu ve Otomotiv Endüstrisindeki Camlara Uygulama Çalışmaları” adlı seminer gerçekleştirildi. Ege Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü Seminer Salonu´nda gerçekleştirilen etkinliğe; Ege Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü öğretim üyeleri Prof. Dr. Şerife Şeref Helvacı, Prof. Dr. Nalan Kabay, Doç. Dr. Meral Dükkancı, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Semineri Kimya Mühendisi Pelin Öz verdi.
Piri Reis´te Ders Zili Çaldı
Piri Reis´te Ders Zili Çaldı
Özel Piri Reis Okullarının yeni öğretim yılı açılışında konuşan Orion Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas, okullardaki başarının her geçen yıl daha da fazla arttığını söyledi.
“Uluslararası Mühendislik Eğitiminde Öğretim Teknolojileri Konferansı”
“Uluslararası Mühendislik Eğitiminde Öğretim Teknolojileri Konferansı”
Ege Üniversitesi´nde “Uluslararası Mühendislik Eğitiminde Öğretim Teknolojileri Konferansı” düzenlendi. Bu yıl ikinci düzenlenen konferans, pek çok ülkeden bilim insanının katılımıyla EÜ Eğitim Fakültesi Kültür Salonunda gerçekleşti. Avrupa Komisyonu ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Erasmus Plus projesi ESCOLA´nın yaygınlaştırma etkinliği olarak planlanan konferansa; EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Canan Fisun Abay, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Yıldız, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hülya Yılmaz, Proje yürütücüleri Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özge Andiç Çakır, EÜ Öğretim Teknolojileri Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Fırat Sarsar, yurt içinden ve yurt dışından akademisyenler ve öğrenciler katıldı.
ŞEGEM´DE LGS MARATONU BAŞLADI
ŞEGEM´DE LGS MARATONU BAŞLADI
Şehzadeler Belediyesi Gençlik Merkezi´nde (ŞEGEM) 8. sınıf öğrencileri için düzenlenen LGS (Liselere Geçiş Sınavı) Hazırlık Kursu start aldı. Mayıs ayına kadar sürecek kurslar kapsamında 174 öğrenci her ders için iki kitaptan oluşan kaynak kitaplarını alarak eğitimlerine başladı.
Okula Alışmanın Şifreleri
Okula Alışmanın Şifreleri
Uzm.Psikolog Beyza Bülbül, çocukların okula kolaylıkla alışmalarını sağlayacak önerilerde bulundu. Bu süreçte ebeveynlere önemli görevler düştüğünü anlatan Bülbül, "Okulun ilk dönemlerinde ders çalışmamasına hoşgörüyle yaklaşıp sorumluluk bilinci hakkında sohbetler edin" dedi.
Türkiye´ye Model Olacak Protokol
Türkiye´ye Model Olacak Protokol
Ege Üniversitesi Rektörlüğü, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü ve Karşıyaka Kaymakamlığı arasında toplum sağlığını korumak ve geliştirmek üzere işbirliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında Üniversite, Sağlık Müdürlüğü ve Kaymakamlığın işbirliği yaparak üretecekleri hizmet, Türkiye´ye model olacak.
2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
Vali Ahmet Deniz, okul müdürleri ile 2019-2020 Eğitim Öğretim yılının başlangıcında ortaklaşa yapılması gerekenlere ilişkin bir değerlendirme toplantısı yaptı.
Yeni Hedef;  “Ekoturizm”
Yeni Hedef; “Ekoturizm”
Türkiye´nin alanlarında ilk ve tek olan müzeleri, tarihi yapıları, köşkleri, anıt ağaçları, zengin florası- faunası ve sürdürülebilir yemyeşil kampüsü ile fark yaratan Ege Üniversitesinin yeni hedeflerinden birisi de ekoturizm. Son iki yılda Rektör Prof. Dr. Necdet Budak´ın öncülüğünde gerçekleştirilen değişim dönüşüm çalışmaları ile çehresi gittikçe güzelleşen Ege Üniversitesi, Türkiye´nin en sürdürülebilir ve en güzel kampüslerinden birisi haline geldi. Ana ve hastane kampüsünde yapılan peyzaj ve rekreasyon çalışmaları ile adete botanik bahçesi görünümüne kavuştu. Değişerek güzelleşen “Yeni Ege Üniversitesi” turizm içerikli yayınlarda yer almaya, tur programlarına dahil edilmeye başladı.
Büyükşehir, Miniklerine Paylaşmanın Güzelliğini Öğretti
Büyükşehir, Miniklerine Paylaşmanın Güzelliğini Öğretti
Manisa Büyükşehir Belediyesinin şehir merkezinde bulunan Çocuk Kültür ve Sanat Merkezlerinde oldukça anlamlı bir kampanyaya imza atıldı. ÇKSM miniklerinin toplumsal sorumluluk, paylaşma ve yardımlaşma duygularını geliştirmek amacıyla hayata geçirilen ‘İlköğretim Kardeşliği Projesi´ kapsamında Büyükşehirin minikleri tarafından bağışlanan kırtasiye malzemeleri, Yunusemre ilçesinde bulunan Pelitalan İlköğretim Okulu´ndaki öğrencilerle buluşturuldu.
Vali Deniz, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Törenine Katıldı
Vali Deniz, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Törenine Katıldı
2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreninde Gazi İlkokulu Anasınıfı öğrencileri tarafından sergilenen dans gösterileri Vali Ahmet Deniz ve protokol tarafından büyük beğeni topladı.
Büyükşehirin Minikleri Yeni Eğitim Yılına “Merhaba” Dedi
Büyükşehirin Minikleri Yeni Eğitim Yılına “Merhaba” Dedi
Manisa Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kent Park Kreş ve Gündüz Bakımevi minikleri, 2019-2020 eğitim-öğretim sezonunu şiirler, şarkılar ve çocuk oyunlarıyla açtı. Kreş Müdürü Başak Ustamehmetoğlu, yeni eğitim yılının tüm öğrencilere ve öğretmenlere hayırlar getirmesini diledi.
Gözlemevinde 450 Kişi Çeşitli Etkinliklerle Gökyüzüne Doydu
Gözlemevinde 450 Kişi Çeşitli Etkinliklerle Gökyüzüne Doydu
Ege Üniversitesi (EÜ) Rektörlüğü ve Ege Üniversitesi Gözlemevi Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliği ile “EÜ Gökyüzü Gözlem Kampı” etkinliği gerçekleştirildi.
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İnsanlar sahip olduklarını küçümser, sahip olamadıklarını önemser

Konfüçyus
» Sihirli sözcük olan ‘‘Abrakadabra´´nın ilk olarak yüksek ateşli hastaların ateşlerini düşürmek için söylendiğini, » Eiffel Kulesi´nin tepesine çıkabilmek için 1.792 basamak çıkmak gerektiğini, » Türkiye´nin kişi başına alkol tüketiminde dünya 3.´sü,sigara tüketiminde ise dünya 4.´sü olduğunu,

İlginç Bilgiler
İLETİŞİM

Adres :
Yunusemre / MANİSA
Telefon : 0 541 303 05 45