MİLLETVEKİLİNİ AĞLATANLAR BİZDEN OY İSTEYECEK
Efendim 4 yıl sonra halkı dolaşıp bu partiye oy isteyeceksiniz. “Vekilimizi ağlattık ama sizi ağlatmayacağız diyeceksiniz.”
Tarih: 30.12.2015 23:23:17 / 5288okunma / 0yorum
Aziz Torik

CHP Manisa il Başkanlığı 35.Olağan Kongresini tamamladı. 

Ardından CHP´li, bir zamanlar başkanlık yapmış biri partisini eleştiri bombardımanına tuttu.

Efendim CHP´linin yazdığına göre, Delege ve yönetimin bir kısmını analıkızlı, babalı oğullu, amca yeğen, patron çalışan ilişkileri ile oluşturulmuş.

Sırayla gitmek istiyorum.

Sayın yazar arkadaşımızın üzerine yazılar yazdığı il kongresinde, aynı zamanda kurultay delegeleri de oylar karşılığında belirlendi. Yazar arkadaşımız, kurultay delegeliği için bir oy aldı . Araştırmaya koyuldum o bir oyu kim verdi diye. Ama IQ seviyem buna yetmedi. Acaba o bir oyu kim verdi?

Hadi devam edelim.

O kurultay delegeliği seçiminde ‘analıkızlı´dan kız olan kişi ise 338 oy alarak delege olmaya hak kazandı. Ve ben halen merak ediyorum o bir oyu kim verdi. Ancak yine IQ seviyem cevabını bulamıyor. Acaba kim verdi o bir oyu?

“Heyecan var mıydı? Hayır 

Umut oldu mu? Hayır 

Peki CHP kongrede bütünleşti mi? Tabi ki hayır 

Sadece ‘´SEÇİM´´yapıldı.” 

HAYIR´ları söyleyen ben değilim.

CHP´li yazar söylüyor bunları. Peki ya neden? Çünkü ben o bir oyu kimin verdiğini bulamıyorum.

Laf kalabalığı yapmayı bir kenara koyuyor çünküsünü o CHP´linin ardından yazdığıyla açıklıyorum. “Nurettin Dingaz örgüt ve taban temelli siyaset yapacağı ve yerel seçimlerin temel hedefi olduğunu ifade ederken, listesinde önceden hiç parti içerisinde birlikte siyaset yapmamış birçok ismin bulunması belki de partiye barış getirebilirdi.” Evet aynen bu şekilde söylüyor. Cevap çok belli, o bir oyun yanı sıra desteklediği Sayın Nurettin Dingaz kazanamadı.

Ve ardından önceki dönem milletvekili Hasan Ören´in ve önceki İl Başkanı H.Cahit Kaplan´ın yerel seçimlerde yapılan hataları ve süreci değerlendirdiği konuşmalarında Özgür Özel´e güzel bir orta yaptıklarını yazmış. Efendim Özgür Özel´de ağlamaklı ve bol ajitasyonlu konuşmasıyla topu ağlara bırakıvermiş.

Yine aklıma, o bir oy ve Özgür Özel´in önseçimlerde aldığı oylarla Türkiye´de rekor kırması geldi. Sahi Özgür Özel´e kimlerin oy verdiğini mi yoksa o bir oyu kimin verdiğini mi bulmamkolay olur? Ve bunları yazarken bir şeyi merak ettim. Kendi vekilinizi bile ağlatan sizler, ağlatırken de ajitasyon diyen sizler, halkı nasıl güldüreceksiniz?

Devam edeyim mi?

Mevcut İl Başkanı Mustafa Ada suskunluğunu bozdu ve ilk defa veryansın etti. CHP´li köşe yazarına göre, “Belki de veryansın etmekte çok geç kalmış görünse de duygusal konuşması CHP´nin sinir sisteminin çok gerildiğini gösteriyordu.”

Kimdi söyleyen hatırlamıyorum ama Sn Mustafa Ada´nın iyi bir siyasetçi değil de çok iyi bir eğitimci olduğunu söylemişti. Herşeye muhalefet olurken ‘her şeyin başı eğitimdir´ diyorsunuz, diyoruz, diyorlar. O çok iyi eğitimci bile sizi eğitipte bir oydan fazla almanızı sağlayamadıysa vay halinize. Pardon vay halimize. Neden mi vay halimize? O eleştirdiğiniz AK Parti´ye karşı muhalefet olarak bizleri siz savunacaksınız. Yanlış dediğiniz yönlerini siz eğiterek yön vereceksiniz.

Efendim partide kaygıların çok fazla olduğunu sizler yazıyorsunuz. Ve sizler o partidensiniz. Ve sizler bu kaygılı partiyi bir zamanlar emanet almıştınız. Sizden kalmıştı. Şimdi “Maalesef ki bu kaygılar partiyi büyütmüyor. Küçük oluyor ama parti büyümüyor. Çünkü emek yüce değil cüce oluyor.” Diyorsunuz. Efendim 4 yıl sonra halkı dolaşıp bu partiye oy isteyeceksiniz. “Vekilimizi ağlattık ama sizi ağlatmayacağız diyeceksiniz.”

Lütfen 4 yıl boyunca düşünün.

Sizler yerin dibine gömdüğünüz bu partinize nasıl oy isteyeceksiniz.

Önce partililerinizin güvenoyunu alın Lütfen.

Ve yine lütfen bir oydan fazla aldığınız zaman eleştirin. En azından hakkını savunacağınız ikinci bir kişi olsun.

Ha aklıma gelmişken, ben de 4 yıl boyunca o bir oyu kimin verdiğini düşüneceğim.

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Manisa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:36 08:18 13:22 15:50 18:08 19:38
Son Sayı
Önceki Sayılar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM

Adres :
Yunusemre / MANİSA
Telefon : 0 541 303 05 45