UYUYAN NESİL !!!
UYUYAN NESİL !!!
Tarih: 2.8.2017 23:55:19 / 300okunma / 0yorum
Ayşe Bekret


Merhaba !
   Biliyoruz ki insan  ne kadar   yaşlansa da kendini hep genç hisseder, fıtri bir durum bu sanırım, yaşımızı soranlara yaşım 45 , fakat 18 hissediyorum deriz.
  Nefis hep genç kalır ama hal ve hareketlerimiz bize yaşlandığımızı hissettirse de içimiz bunu kabul etmede zorlanır.
  Bu gençliğimizi, hep boş işlerle doldurmak bizim felaketimize sebep olan durumlardandır.
   Bildiğimiz , okuduğumuz  bir kişi olan “Firavun, çok zalim bir insandı ve Mısır´da İsrail oğullarından oluşan, ayaklanma çıkaracak bir genç topluluğu istemiyordu, bu nedenle genç erkek nüfusunu kontrol etme gereği duydu. Böylece her 2 yılda bir genç erkek nüfusunu öldürmeye karar verdi. Her yıl olmamasının sebebi yine de kendine hizmet edecek bir neslin kalmasını istemesiydi. Planı buydu, tüm erkekleri öldür, çünkü çok erkek devrim demek, ayaklanma demek, başkaldırma demekti´´.
   Çevremize baktığımızda Firavunun başardığı gibi bu nesline katleden bir durumla karşı karşıyayız.  Erkeklerin ileriye gitmemeleri için erkek nüfusun öldürülmesi gerekmiyor, gerçek bir erkeğe dönüşmelerini engellemek yeterli.
   Onlara (genç nesle) bir iPad, Play-station ya da psp (her neyse) vererek çocuk kalmalarını sağlayabilirsin ki !  böyle de oldu.
   Bu gençlik 25 yaşına gelene kadar 3 yaşında çocuk gibi teknoloji aletlerine  tutunurlar ve kanepede oturup  günün çoğunda onunla oynarlar,  film izlerler, bir işe girişmezler, okul hayatlarını ciddiye almazlar, kariyerlerini ciddiye almazlar en önemlisi dinlerini ciddiye almazlar, hayattaki "hiçbir şeyi” ciddiye almazlar.
   Böyle bir çocuğu öldürmene gerek kalmaz, uyuyan ve uyuşan bu nesil adaletsizliğe başkaldıramaz, hiçbir yanlışa dur diyemez, topluma katkısı bulunamaz.“
    Bu durumdan çoğu insan şikayet etse de bu girdaba kapılan her cins uyuşmuş bir durumda hayatta sayılı nefesinin tükenmesini bekliyor.
     Her  defasında farklı teknolojik aletler, bir üst kademe değerlerle tüketici çılgınlığında çığır açıyor. doyumsuzluk zaten had safhada !
Nasıl doyalım ki!  içimizdeki çocuk büyümüyor ve büyümemekle de kalmıyor küçülmeye devam ediyor. Bunun suçlusu da bizleriz. Firavun maddeten öldürüyordu ,  şimdi ise  manen ölüyoruz.
 Işıkların bir saat kesilmesine tahammülümüz yok ,hayatımız felç oluyor, elimiz kolumuz bağlı kalıveriyoruz.
  Buna dur demenin vakti geldi geçiyor bile .
  Müzmin bir hastalık olan bu teknoloji çılgınlığını, hayırlı yerlerde kullanıp, hayatımızda  yeni ufuklar açmak için, eğitimcilerin tez vakitte  bu işe el atıp, sürekli hatırlatarak, uyanmamıza vesile olmalı, planlar hazırlamalıdır.
    Yeni günlere açılacak kapıların tertemiz bir havayı içimize çekmemizi ve dışarıdaki güzelliklerden haberdar olmamızı , çevremizdeki dostlukları ve kardeşlikleri pekiştirmesini ve en önemlisi artık büyümemizi diliyorum.  
Ayşe Bekret

Anahtar Kelimeler: UYUYAN, NESİL
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
ELHAMDULİLLAH (10 Haziran 2017 - Cumartesi)
SAFIMIZ BELLİ OLSUN! (08 Haziran 2017 - Perşembe)
Sayfa:
Manisa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:36 08:18 13:22 15:50 18:08 19:38
Manisa
Sağanak
Bugün
11 / 4 °C
Sağanak
Cumartesi
15 / 7 °C
Sağanak
Pazar
17 / 10 °C
Son Sayı
Önceki Sayılar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM

Adres :
Utku Mah. Çimentepe  Cad. No: 37/3
Şehzadeler / MANİSA
Telefon : 0 542 301 34 45